Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Read
Wys³any: 2019-12-10, 19:45   Co zastosowaæ na tak± powierzchnie felg
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam :)

Przygotowa³em felgi do podk³adowania przeszlifowane zosta³y papierem P320. Zakupi³em podk³ad wype³niaj±cy akrylowy Novol Solid Filler 2200 ale po konsultacji z kolegami lakiernikami ( jest ich 3 ) ka¿dy mówi mi co innego. Jeden powiedzia³ mi, ¿e podk³ad akrylowy siê zwa¿y na tych przetarciach lakieru, drugi powiedzia³ to samo ale, ¿ebym kupi³ np. Novol Protect 360 i zrobi³ mgie³kê z epoksydu odczeka³ do wyschniêcia i bez matowania itd Zacz±³ nak³adaæ podk³ad akrylowy. Za¶ nastêpny powiedzia³ mi, ¿e nic siê nie zwa¿y i bez obaw k³a¶æ odrazu akryl. I co teraz drodzy koledzy z forum mi radz± bo ja ju¿ mam mêtlik w g³owie haha Felgi wygl±daj± tak



Ta felga jest najgrosza
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2019-12-10, 22:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Mo¿esz na³o¿yæ podk³ad epoksydowy na te felgi i na niego po oko³o godzinie nak³adasz (bez matowienia) podk³ad akrylowy pózniej czekasz a¿ siê to utwardzi matujesz i lakierujesz

Tutaj aby sprawdziæ co masz za powierzchnie i jak siê zachowa po na³o¿eniu podk³adu zrób tzw. próbê nitro
polega ona na przy³o¿eniu do powierzchni któr± chcesz polakierowaæ szmaty nas±czonej rozcieñczalnikiem nitro
je¶li po 10-15 minutach nic siê nie bêdzie dzia³o (nie spuchnie i nie odskoczy stary lakierczy te¿ powierzchnia nie zacznie siê rozpuszczaæ) to mo¿esz ¶mia³o nawet sam akrylowy podk³ad na to po³o¿yæ natomiast je¶li zacznie siê co¶ dziaæ to przeszlifuj to i nastêpnie po³ó¿ podk³ad reaktywny na te felgi i na niego (bez matowienia) nak³adasz podk³ad akrylowy. Podk³ad reaktywny nie zawiera w sobie ¿adnych rozcieñczalników dlatego nie jest agresywny w stosunku do starych lakierów np. lakiery z sprayu
 

Read
Wys³any: 2019-12-10, 23:38   
0
UP DOWN

Posty: 6
A ile warstw i jakie grube tego Protect 360 1:1 ? Móg³bym daæ

To spróbuje zrobiæ test nitro bo wygodniej by³oby po³o¿yæ sam akrylowy
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2019-12-17, 08:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Po³ó¿ 2 warstwy tak aby by³o ponad 90 micro grubo¶ci pow³oki tego podk³adu epoksydowego
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group