Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gawronski123 
Wys³any: 2018-12-04, 08:48   
0
UP DOWN

Posty: 1
Pierwsze ognisko rdzy na klapie silnika. Jak spacyfikowaæ
 

sawmaster 
Wys³any: 2018-12-05, 17:10   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
fertan albo reaktywny
 

Malutki10
Wys³any: 2018-12-06, 10:47   
0
UP DOWN

Posty: 10
Czy rêcznikiem mogê przetrzeæ przed malowaniem baz±? Czy po³o¿eniu bazy nanie¶æ odrazu bezbarwny? Czy czekaæ i papierem przeleciec 2000 na mokro?
 

Malutki10
Wys³any: 2018-12-06, 11:22   
0
UP DOWN

Posty: 10
Rêcznikiem papierowym*
 

Czere¶niak
Wys³any: 2018-12-06, 14:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
Malutki10 napisa³/a:
rêcznikiem mogê przetrzeæ przed malowaniem baz±?

ja mam taki papir co do kibla i tyz dziala :cool:
Malutki10 napisa³/a:
Czy po³o¿eniu bazy nanie¶æ odrazu bezbarwny? Czy czekaæ i papierem przeleciec 2000 na mokro?

przelec na mokro baze 1000 i na to wal lakirek :spoko:
 

Malutki10
Wys³any: 2018-12-07, 18:58   
0
UP DOWN

Posty: 10
po jakim czasie mogê nakladaæ szpachle na podlad antykorozyjny epoksydowy?
 

Czere¶niak
Wys³any: 2018-12-09, 01:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
a po co ci to ?
 

Arek1
Wys³any: 2018-12-09, 15:18   zleciæ kompletn± renowacjê czy szukaæ kilku wykonawców?
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam,

wiem, ¿e to nie Impala z lat '70 ale chcia³bym wremontowaæ i przerobiæ na sleepera skodê favorit pickup.

Blacha ju¿ kiedy¶ by³a konserwowana ale chcia³bym podej¶æ kompleksowo do sprawy. Wiêc piaskowanie, lakier, mechanika i swap.

1. Czy lepiej bazuj±c na Waszym do¶wiadczeniu zleciæ kompleksowo temat czy raczej specjalistom w konkretnych dziedzinach?
2. Mo¿ecie kogo¶ poleciæ na ¶l±sku/ma³opolsce/podkarpaciu?

Pewnie temat do przeniesienia ale postanowi³em tu zacz±æ.

z góry dziêki za odpowiedzi.
 

Malutki10
Wys³any: 2018-12-24, 00:05   
0
UP DOWN

Posty: 10
Witam. Czy mogê do akrylu u¿yæ rozpuszczalnik do akrylu z normalnego sklepu czy musi byæ jaki¶ specjalny ze sklepu lakierniczego?
 

sawmaster 
Wys³any: 2018-12-25, 12:01   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
rozcieñczalnik akrylowy mo¿e byæ do tego akrylu
 

MagikInvest
Wys³any: 2019-01-23, 17:59   
0
UP DOWN

Posty: 24
koledzy , czy do saty 3000hvlp mo¿na za³o¿yæ zestaw naprawczy 3000 rp? czy to zupe³nie nie spasuje? pozdrawiam
 

MagikInvest
Wys³any: 2019-01-23, 19:45   
0
UP DOWN

Posty: 24
ok ju¿ doszuka³em , pozdro
 

tomi81
Wys³any: 2019-02-17, 10:47   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam ! mam pytanko ! posiadam mustanga z 66 który w tej chwili jest rozebrany i czeka na piaskowanie i szkielkowanie i dalej mam problem bo ogolnie ju¿ dluzszy czas planuje ten remont i ju¿ ogolnie wcze¶niej wybra³em producenta farb novol do klasykow ale niedawno po d³ugich poszukiwaniach znalaz³em warsztat lakierniczy który ma ogolnie styczno¶æ z zabytkami ale oni polecaj± firme debeer!!!teraz pytanko co robic??jechaæ na debeerze czy dac im novola którego nie chc± ale jak musza to zrobia czy szukac innego warsztatu??? blagam o pomoc!!!!
 

bazirtek
Wys³any: 2019-04-19, 19:15   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam Bardzo serdecznie Pilna sprawa W necie g³ucho Chodzi o pastê Menzerna 400 Rozbija swoje cz±steczki podczas pracy wiêc na pocz±tku dobrze tnie a pozniej poleruje. Widzia³em przed chwil± film (przypadkowo znaleziony na reklamie pasty) który zrewolucjonizowa³ moje podejscie do tego produktu poniewa¿ go¶æ( orbitalna maszyna ) ¶cina³ ¿ó³t± g±bk± a po chwili zmieni³ g±bkê na zielon± i polerowa³ a¿ do efektu "lustra". Pierwszy raz trafi³em na tego typu u¿ycie tej pasty i sam u¿ywa³em jej jako 3w1 zmieniaj±c w odpowiednim momencie predko¶æ obrotów lecz robi³em to na g±bce pomarañczowej od pocz±tku do koñca (maszynka DA) Nigdzie nie ma wzmianki o zmianie g±bki przy wyrobieniu pasty i rozpoczêciu pracy na innej tylko o tym zeby regulowaæ prace obrotami. Sam zawsze musia³em poprawiaæ czym¶ co usuwa pozosta³e ryski po tej m400 np menzerna 2500/FF3000 + antyhologram Lecz sama menzerna utrzymuje ¿e jej produkt to 3w1 Kto¶ próbowa³ Mo¿e doradziæ jak u³atwiæ sobie ¿ycie ? Pasta jest rewelka i szukam sposobu na jej maxymalne wykorzystanie Z góry dziêki
 

szakaldg
Wys³any: 2019-04-27, 10:09   
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam
Wczoraj bawi³em myjk± ci¶nieniow± karcher k5 z lanca do piaskowania. Jestem mi³o zaskoczony efektem pracy. Niestety zauwa¿y³em ¿e pod dwóch godzinach robi siê nalot rdzy. Zastawiam siê czy jest mo¿liwo¶æ zatrzymania robienie siê nalotu. Po piaskowaniu szybko wydmucha³ powietrzem i popryska³ kwasem fosforowym. Jak my¶licie o tym pomy¶le


Potrzebuje w warunkach domowych wyczy¶ciæ i zakonserwowaæ auto terenowe.


Czy mo¿e ewentualnie szukaæ czego¶ bud¿etowego do piaskowania? Piaskowaæ chce:
samochód terenowy, traktor i elementy ogrodzenia/
 

marki
Wys³any: 2019-05-24, 11:59   Kolejno¶æ prac
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam.
Jestem zielony w te klocki a jedyne co mam to zdolno¶ci manualne :)
Do rzeczy skoda felicia z dziwnym lakierem L956 PAZIFICGRUN - metalik dwuwarstwowy cokolwiek by to znaczy³o .
Do naprawy tradycyjnie nadkola tylne ( raczej w jednym miejscu ) i tylna klapa.
Traktujê to raczej jako nowe do¶wiadczenie i nie wymagam ¿eby naprawa by³a wieczna.
Robi³em to ju¿ dwa razy pierwszy raz wytrzyma³o mo¿e z pó³ roku drugi raz z rok za nim nie zaczê³y siê na tym pojawiaæ rdzawe naloty.
By³o robione tak :
-zdzieranie papierem rêcznie ile siê da³o na to brunox 3 warstwy i podk³ad ale jaki¶ zwyk³y do blachy ( co¶ jak minia tylko szara )z pêdzla grubo¶æ na maxa potem lakier w zaprawkowy z ma³ej buteleczki pod kolor auta .

Teraz chcia³bym to zrobiæ tak ..

1.Zeszlifowanie do blachy k±tówk± z tarcz±
2.odt³uszczenie
3.R stop 3 warstwy
4.matowanie
5.odt³uszczenie
6.podk³ad epoxdowy spray 3 warstwy i tutaj niektórzy radz± ¿eby nawaliæ ile wlezie
7.matowanie
8.odt³uszczenie
9.szpachla uniwersalna
10.szlifowanie
11.odt³uszczenie
12.wspomniany lakier w sprayu
i na to bez odt³uszczeniu i matowania lakier bezbarwny.

Proszê o jak±¶ korekcjê w sensie w³o¿enie w miêdzy punkty co¶ co pomin±³em lub skre¶lenia jakiego¶ matowania je¶li nie potrzebne i je¶li to mo¿liwe o wypisanie gradacji papieru jakie powinienem do czego u¿yæ ..

No dla wyjadaczy mo¿e ten post wydaæ siê ¶mieszny ale proszê jednak o wyrozumia³o¶æ .
 

Qba87
Wys³any: 2019-05-24, 23:08   
0
UP DOWN

Posty: 2
Dobry wieczór,
Pytañ mam kilka poniewa¿ wzi±³em siê za odrestaurowanie tzw ¶mietnika (mercedes clk w208 cabrio) zaniedbany zniszczony odkupiony za grosze. Wywali³em wszystko z ¶rodka i tak siê zastanawiam czy po za odnowieniem skór foteli i kanapy odpowiednimi farbami mogê poj¶æ ktok dalej. TZN od¶wierzyæ resztê wnêtrza. Nie wiem do koñca z czego jest to wnêtrze poniewa¿ deska s³upki pod³okietnik jest z czego¶ co przypomina skórê ale nie jestem pewien czy ni± jest.
oznaczenia na elementach - mo¿e ktos to mi wyja¶ni
1. listwa progowa - ABS > PUR
2. S³upki przy szybie przedniej - tragr > abs >tpo > folie - ogólnie jest to plastik jakby obity czym¶ miekkim imitujacym skórê
3. wszystkie typowo twarde platkiki chowaj±ce bezpieczniki >ABS/PO<
4. deska rozdzielcza na odwrocie znalaz³em - >PP GM 30<
5. listwy dekoracyjne ala drewno - EPE
6 uchwyt - raczka drzwi (teoretycznie identyko materia³y co w s³upkach - AG/ABS
wiem ze to s± plastiki ale mam wahania czy te miekkie elementy w dotyku to te¿ plastik.

co do lakierowania to pytanie co i jak bo to wszystko bêdzie gara¿owe granie. pistolet elektryczny za 100z³ da rade ? plus w co z chemi musze sie zaopatrzyæ. Panowie w was ostatnia nadzieja. Ca³y net przetrz±sn±³em i zostaliscie mi wy.
 

Qba87
Wys³any: 2019-05-26, 00:22   
0
UP DOWN

Posty: 2
dzis pytanie dzis odpowied¼ widze nie do koñca dzia³a ;p ?
:> :cool: :cool:
 

marki
Wys³any: 2019-05-30, 20:25   
0
UP DOWN

Posty: 3
No i kapa 3 dni po robocie na epoxydzie widaæ rdzawy nalot .Przebi³ siê przez r stop i epoxyd .Co¶ tu chyba nie tak .Wiedzia³em ¿e przejdzie ale mo¿e po roku dwuch.
Mam zamiar psikn±æ jeszcze jedn± warstwê epoxydu i szpachla ..My¶licie ¿e to ma jaki¶ sens ?
 

Njord
Wys³any: 2019-05-31, 08:20   
0
UP DOWN

Posty: 11
Ma to taki sens jak psikanie gówna dezodorantem. Zdzieraj wszystko do zera i od nowa. Z Twojego poprzedniego postu doczyta³em, ¿e u¿ywasz epoksydu w spray - do wywalenia. Kup normalny epoksyd 2K, lepiej po³o¿yæ go nawet z pêdzla ni¿ bawiæ siê sprayem. Do zdzierania starej farby,rdzy - tarcza nylonowa tzw. w³osy murzyna.
 

Janusz j
Wys³any: 2019-06-03, 14:57   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam szanowne grono lakierników .Mam pytanie dotycz±ce Fertanu. Czy po dok³adnym oszlifowaniu blachy na³o¿eniu tego specyfiki i dalszemu postêpowaniu jak pisz± w instrukcji po zmyciu mog± pojawiæ siê takie z³otawe plamy czy mo¿e to ju¿ rdza :) :nie:
 

zielak1221
Wys³any: 2019-06-12, 09:29   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam.

Jakiej firmy lakier polecacie do lakierowania w nie idealnych warunkach?
Kolor calypsorot(ciemny czerwony-bordowy). Jedna czê¶æ malowana bêdzie by zmieniæ kolor z czarnego, druga czê¶æ bêdzie naprawiana(wgniotka z odpadniêciem lakieru), tak wiêc potrzebuje podk³ad, baze, bezbarwny.

Do wyboru w okolicy mam:
- Sikkens
- Dyna
- Mobihel
- Debeer
- Lesonal
 

marki
Wys³any: 2019-06-19, 13:47   
0
UP DOWN

Posty: 3
Generalnie gdzie¶ robiê b³±d mianowicie po po³o¿eniu epoxydu czy tam potem szpachli i po polakierowaniu widaæ do¶æ znacz±co kszta³t pod lakierem tak jakbym wyci±³ z kartonu ³atkê przyklei³ i polakierowa³ ..
Nie wiem mo¿e za du¿o epoxydu jak psiknê to ewidentnie czuæ pod paznokciem ¿e tam gdzie on jest jest wyczówalny próg.
Chyba ¿e w takich miejscowych naprawkach zawsze tak ma byæ a mo¿e tak prysn±æ potem lakierem w to miejsce ¿eby zniwelowa³ t± wysoko¶æ lakieru miêdzy starym a t± "³atk±" tylko pewnie wcze¶niej by zd±¿y³ sp³yn±æ ..
 

Aaga
Wys³any: 2019-06-22, 14:47   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam, mam pytanko. Czym kolor lakieru o kod KTP bêdzie ró¿ni³ siê od KTPD?
 

AdmJ
Wys³any: 2019-07-13, 11:11   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam, :help:

Lakier Adler pur strong g70, poliuretan + utwardzacz+ rozpuch, lakierowanie forniru klon ptasie oko.

Mam pytanie odno¶nie czasu miêdzy warstowego i techniki nanoszenia.

W karcie produktu producent podaje :
"...
Nadaj±cy siê do szlifowania i nanoszenia nastêpnej warstwy
po ok. 4 godz.
Nadaj±cy siê do manipulowania
i sk³adowania warstwami
przez noc
By znacz±co poprawiæ jako¶æ nastêpnej warstwy lakieru zalecamy
schniêcie przed jej naniesieniem przez ok. 16 godz."

Czy to znaczy, ¿e muszê czekaæ 4godz. ¿ebym móg³ nanie¶æ kolejn± warstwê?
Czy muszê wtedy zmatowiæ?
A mo¿e po prostu jak w dotyku bêdzie suche to nanoszê kolejn± warstwê - ok.15min.?

Nie wiem ile czekaæ ¿eby po³o¿yæ kolejn± warstwê. :help:
 

V6good
Wys³any: 2019-07-14, 10:47   
0
UP DOWN

Posty: 2
Czy mogê nalaæ do pojemnika farbe ze spreju (Acryl Primer novol) i pomalowaæ pedzlem powierzchnie ?

Mam takie miejsce gdzie nie da rady zabezpieczyæ i chce pomalowaæ pedzlem na poprzedni± warstwê Corizon
 

opelek91
Wys³any: 2019-08-22, 19:48   
0
UP DOWN

Posty: 4
witam.potrzebne porady dotyczacych przygotowania oraz lakierowania elementu dachu w Vectra C wersja Sedan
potrzebuje informacji dotyczacych co potrzebne bedzie mi do przygotowania powieszchni do lakierowania (papierow sciernych/wodnych) nitro szmatek itd oraz najwazniejsze ilosc lakieru jaka bedzie potrzebna do pomalowania.
Pozdrawiam :cool:
 

pp100
Wys³any: 2019-08-27, 23:08   Nauka przyuczenie renowacja
0
UP DOWN

Posty: 29
Witam szukam zak³adu mistrza fachowca ,u którego nauczê siê podstaw renowacji profesionalnej samochodow osobowych papier nie nkonieczny bardziej nauka mnie interesuje oraz praca u tej osoby /w tym zak³adzie (bardziej interesuje mnie renowacja ni¿ naprawa powypadkow± ale raczej,równie¿ mo¿e byæ )Czêstochowa lub okolice
Proszê pisaæ lub dzwoniæ nic 697179516
 

pp100
Wys³any: 2019-08-27, 23:46   
0
UP DOWN

Posty: 29
B³±d w tel 607179615
 

sp200
Wys³any: 2019-10-16, 16:49   
0
UP DOWN

Posty: 21
Czy podk³ad epoksydowy k³adê tylko na przetarcia do go³ej blachy? Element jest ma³y wiêc wygodniej by mi by³o po³o¿yæ na ca³o¶æ.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2019-10-16, 22:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Podk³ady epoksydowe s³u¿± do zabezpieczania elementów metalowych czy te¿ aluminiowych tak¿e normalnie nak³adaj na ca³y element je¶li masz tak± potrzebê
 

ptu
Wys³any: 2019-11-10, 18:23   Niespodzianka w baga¿niku
0
UP DOWN

Posty: 3
Cze¶æ,

dorad¼cie co z tak± niespodziank± w baga¿niku zrobiæ?

https://pasteboard.co/IG4jUoB.jpg

Wyczy¶ciæ, Fertan i epoksyd?

Czy co¶ w rodzaju Dinitrol RC900?

Dziêki!

rudy2019s.jpg
Plik ¶ci±gniêto 10 raz(y) 129.56 KB

 

KK 
Wys³any: 2019-11-12, 22:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ile lat ma auto i ile jeszcze zamierzasz tym je¼dziæ? Jak rok to nic nie rób.
_________________

 
 

ptu
Wys³any: 2019-11-13, 09:33   
0
UP DOWN

Posty: 3
KK napisa³/a:
Ile lat ma auto i ile jeszcze zamierzasz tym je¼dziæ? Jak rok to nic nie rób.


Chcia³bym, ¿eby mia³o rok :) Auto jest z 2012go.
Rudy jest tylko z jednej strony. Nie wiem sk±d siê to wziê³o, czy np. co¶ ciek³o kiedy¶. Z tego co sprawdza³em ju¿ nie cieknie bo wilgoci nie ma. I szukam porady czym to zabezpieczyæ.
 

KK 
Wys³any: 2019-11-13, 21:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Pytanie ile odnosi³o siê do czasu jaki bêdziesz jeszcze auto u¿ytkowa³. Jak np 2 lata to daj sobie spokój z tym zabezpieczaniem. Zaczniesz to szlifowaæ, rozwiniesz siê 10cm dalej ni¿ rdza. Niczym m±drym tego nie pomalujesz, bo jak u¿yjesz epoxyd to i kolor bêdzie siê ró¿ni³. Na koniec zostanie ciapa z farby i jak kto¶ zajrzy to powie ale tu nasmarkane. Panie co tu byo robione, a jak siê rozwiniesz w temacie, ¿e rdza by³a to zacznie siê dochodzenie rdza, w tym miejscu itd.
_________________

 
 

ptu
Wys³any: 2019-11-14, 11:33   
0
UP DOWN

Posty: 3
KK napisa³/a:
Pytanie ile odnosi³o siê do czasu jaki bêdziesz jeszcze auto u¿ytkowa³. Jak np 2 lata to daj sobie spokój z tym zabezpieczaniem. Zaczniesz to szlifowaæ, rozwiniesz siê 10cm dalej ni¿ rdza. Niczym m±drym tego nie pomalujesz, bo jak u¿yjesz epoxyd to i kolor bêdzie siê ró¿ni³. Na koniec zostanie ciapa z farby i jak kto¶ zajrzy to powie ale tu nasmarkane. Panie co tu byo robione, a jak siê rozwiniesz w temacie, ¿e rdza by³a to zacznie siê dochodzenie rdza, w tym miejscu itd.


Mam zamiar poje¿dziæ trochê d³u¿ej bo kupione niedawno. To, ¿e bêdzie siê ró¿ni³o to zdajê sobie sprawê ale chcia³bym mimo wszystko co¶ z tym zrobiæ.
 

KK 
Wys³any: 2019-11-14, 18:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
¦ruby do odkrêcenia, korozja do szlifu, co zostanie to ostra w³óknina + woda i to usuniesz. Je¶li nie bêdzie korozji to mo¿esz daæ co chcesz nawet miniê.
_________________

 
 

marlon
Wys³any: 2019-11-27, 23:33   
0
UP DOWN

Posty: 3
Czo³em. Szybkie pytanie. Czy mogê powierzchnie potraktowan± fertanem zabezpeiczyæ dodatkowo FORCH KORROPLEX ?
 

Witek1990 
Wys³any: 2020-01-16, 17:09   
0
UP DOWN

Posty: 6
Cze¶æ.
Mam pytanie przygotowa³em wszystko da³em podk³ad epoksydowy i akrylowy - szlif i lakierowanie baz± i wysz³o mi co¶ takiego jak poni¿ej.
Co teraz zrobiæ aby to poprawiæ bez ¿adnych ju¿ niespodzianek. Z góry dziêkujê za pomoc i pozdrawiam.
 

Witek1990 
Wys³any: 2020-01-16, 17:10   
0
UP DOWN

Posty: 6
https://ibb.co/HBr7d7v
 

kalbi 
Wys³any: 2020-01-16, 22:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
da³e¶ czadu, Zrywaj do zera i od nowa. Napisz dok³adnie jakie materia³y u¿ywa³e¶ oraz jakie odstêpy czasowe by³y
_________________

 
 

Witek1990 
Wys³any: 2020-01-17, 06:47   
0
UP DOWN

Posty: 6
kalbi napisa³/a:
da³e¶ czadu, Zrywaj do zera i od nowa. Napisz dok³adnie jakie materia³y u¿ywa³e¶ oraz jakie odstêpy czasowe by³y

Epoksyd novol protect 360 i podklad master 5:1 po³o¿y³em to m/m po epoksydzie 15 min i akryl i na drugi dzieñ szlif. Powiedz mi czemu to siê tak zgryzlo ? Drzwi wyszly ³adnie A na nadkola takie cyrki?

Zrealizowa³em to wszystko. Mo¿esz mi napisaæ jak to teraz zrobiæ jeszcze raz?
 

Witek1990 
Wys³any: 2020-01-17, 06:49   
0
UP DOWN

Posty: 6
Pistolet lvmp 1.3 cisnienie 2 bary na redaktorze pod pistoletem
Baza z rozcienczalnikiem rozcienczona wed³ug zapisu na opakowaniu.
 

kalbi 
Wys³any: 2020-01-18, 14:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
za grube warstwy oraz niedosuszone, baza zareagowa³a.
_________________

 
 

Witek1990 
Wys³any: 2020-02-09, 16:41   
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam,
chcia³em Was zapytaæ czy macie swój jaki¶ sklep ze sprawdzonymi materia³ami lakierniczymi w necie w dobrych cenach ? z góry dziêkujê za odpowiedz
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-02-10, 00:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Masz kilka sklepów w necie tak¿e popatrz tylko co potrzebujesz i mo¿esz sobie ¶ci±gn±æ
wszêdzie masz to samo.
 

klapek
Wys³any: 2020-02-10, 10:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Je¶li chodzi o dro¿sze zakupy to osobi¶cie chwalê p. Radka z Topfinish.
Cena na stronie, ma siê nijak do rozmowy przez tel.
:)
 

Witek1990 
Wys³any: 2020-02-13, 18:57   
0
UP DOWN

Posty: 6
klapek, Robertlodz09, dziêkujê za pomoc. Pozdrawiam
 

nimbex
Wys³any: 2020-02-14, 13:05   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam,
Lakierowanie felg. Jestem kompletnym amatorem, wiem, ¿e spray przez lakierników uznawany jest za kompletne z³o, ale mimo to bêdê wdziêczny za poradê:
Wzi±³em siê za naprawê felg aluminiowych zdar³em wszystko do go³ego aluminium, na³o¿y³em podk³ad, lakier metaliczny i lakier bezbarwny, wszystko zgodnie z instrukcjami producenta tych specyfików (Motip). Efekt wyszed³ zadziwiaj±co zadowalaj±cy je¿eli chodzi o kolor, natomiast co¶ skopa³em z lakierem bezbarwnym, bo odczeka³em 2h tak jak zaleca³ producent, i na³o¿y³em 3 (czy nawet 4) warstwy w odstêpach ok 10-15min bezbarwnego (wydawa³o mi siê, ¿e dok³adnie). Po wyschniêciu zauwa¿y³em, ¿e o ile powierzchnia czo³owa ramion felg jest dobrze pokryta (w senie ¶liska bez chropowato¶ci), o tyle powierzchnie boczne ramion ju¿ nie. Teraz jak to naprawiæ, bo zgadujê, ¿e lakier bezbarwny po prostu nie przyleg³ do tej powierzchni, czy wystarczy zmatowiæ jakim¶ papierem np.P600 czy trzeba usun±æ ca³± pow³okê bezbarwn±, wtedy warstwa koloru i jeszcze raz bezbarwny? czy na co¶ zwróciæ uwagê nak³adaj±c lakier na te pow boczne (felga le¿y poziomo podczas lakierowania).
 

klapek
Wys³any: 2020-02-17, 09:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Odczekaj 3-5 dni, matowanie na mokro P1000 i kolejna warstwa bezbarwnego.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime