Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
niuniek 
Wys³any: 2020-02-20, 12:56   Jak i czym naprawiæ odprysk lakieru bezbarwnego
0
UP DOWN

Posty: 14
Czê¶æ.
Witam serdecznie wszystkich :--)
Jestem na forum bo mam ma³y problem.
Mam ma³y odprysk lakieru zewnêtrznego na klapie baga¿nika,wielko¶ci pude³ka zapa³ek.Od spodu przebija zmatowiony kolor farby.
Autko jest wiekowe ma swoje lata,mimo to ca³y pozosta³y lakier zewnêtrzny trzyma siê dobrze,choæ nie ma ju¿ tego po³ysku.
Chcê ten odprysk zamalowaæ aby nie rzuca³o siê to tak w oczy,my¶la³em o sparaju,ewentualnie jakim¶ innym lakierze.
Bardzo proszê dorad¼cie czym to najlepiej zrobiæ.
Z góry dziêki.
 

klapek
Wys³any: 2020-02-20, 15:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Ma³y odprysk to 1-2mm a nie wielko¶ci pude³ka od zapa³ek ;)
Obawiam siê ¿e nie uratujesz tego... Móg³by¶ przejechaæ delikatnie 1500 na mokro i zalaæ bezbarwnym 2-3 razy, ale pewnie bêdzie to sz³o dalej. Niestety..
 

niuniek 
Wys³any: 2020-02-20, 19:46   
0
UP DOWN

Posty: 14
Próbowa³em to paznokciem skrobaæ jak na razie nie ³uszczy siê dalej.
Czy móg³by¶ mi poleciæ jaki spray kupiæ do tego malunku.
 

klapek
Wys³any: 2020-02-21, 08:28   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Id¼ do mieszalni lakierów i pogadaj ze sprzedawc±. Nabije Ci "puchê" czym¶ dobrym, ale to nie koniec Twoich problemów.
Po wylaniu bezbarwnego, czeka Ciê szlifowanie i polerka ca³ej klapy. Czy stary bezbarwny to wytrzyma..?
Pojêcia nie mam.
 

niuniek 
Wys³any: 2020-02-21, 10:59   
0
UP DOWN

Posty: 14
Dziêki.Tu pewnie Masz racjê lakier oryg. jest ju¿ po pe³noletno¶ci i mo¿e nie wytrzymaæ szlifu.
Ale spróbujê,jak to nie wytrzyma,mo¿e kiedy¶ pomy¶lê nad pomalowaniem ca³ego elementu.
Proszê Ciê jeszcze jak by¶ rozwin±³ to:szlifowanie i polerowanie,jak i czym to zrobiæ,sprzêtu nie mam ,czy rêcznie da radê to zrobiæ.
 

klapek
Wys³any: 2020-02-21, 14:00   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
"D³ubiê" tylko przy motocyklach, wiêc non stop robiê rêcznie.
Papier wodny 2000 na klocku, nastêpnie papier 2500.
Musisz uwa¿aæ bardzo, bo nie wiesz jaka jest grubo¶æ lakieru. Jak przetrzesz siê do bazy to jeste¶ w d...
;)
Jak ju¿ przeszlifujesz to pasta polerska na padzie. Ja osobi¶cie u¿ywam zestawu Menzerna.

Dobrze by by³o, jak jaki¶ lakiernik samochodowy, zweryfikuje moje podej¶cie do tematu.
;)
 

niuniek 
Wys³any: 2020-02-21, 14:33   
0
UP DOWN

Posty: 14
A gdybym tak siê szarpn±³ na szlifierkê elektryczn±,jest tego bardzo du¿o ,czy mo¿esz wskazaæ konkretny model bardziej bud¿etowy ale spe³niaj±cy swoje zadanie.
Mam wiertarkê z regulacja obr i wkrêtarkê aku.mo¿na by by³o kupiæ przej¶ciówkê na gwint 14 mm,ale nie wiem jak takie narzêdzia by siê sprawdzi³y.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group