Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ghost2255
Wys³any: 2020-02-23, 18:07   Prace przy antykorozji spodu
0
UP DOWN

Posty: 10
Witam.
jestem tu nowy.

Wkrótce, gdy pogoda pozwoli i temperatury podskocz± do 15-18*C zamierzam zabraæ siê za podwozie mojej Toyoty.

Korozja powierzchniowa wystêpuje od spodu auta. Rdzawy nalot jest na prawie po³owie pod³ogi z ty³u auta.
Perforacji nie ma.

Bêdê dysponowa³ gara¿em z podno¶nikiem na weekend, wiêc ca³o¶æ prac musi siê zmie¶ciæ w 2 dni.

Zamierzam zerwaæ co siê da za pomoc± szczotki drucianej/w³osów murzyna/tarcz z papierem ¶ciernym, drapania ¶rubokrêtem i czym jeszcze siê da.

Na to chcê zadzia³aæ odrdzewiaczem DRAGON-dzia³a szybko i nie wymaga zmywania(jest na bazie kwasu fosforowego).
Po odt³uszczeniu po³o¿ê APP R-Stop, a potem podk³ad 2K NOVOLA=pêdzlem.

Na epoksyd chcê daæ NOXUDOL 900, a w profile NOXUDOL 750-obficie.

Proszê o opinie, czy dobrze dobra³em ¶rodki, czy mo¿e co¶ zmodyfikowaæ.

Dotychczas robi³em drobne zaprawki czyszcz±c rdzê mechanicznie, potem odrdzewiacz Dragon, potem R-STOP i jaki¶ lakier na wierzch i nic nie wychodzi³o, dlatego zdecydowa³em siê pod³ogê zrobiæ podobnie.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-02-29, 10:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Wiesz ja zawsze usuwam po procesie usuwania miejscowego korozji wszelkie pozosta³o¶ci po odrdzewiaczu na bazie kwasu fosforowego nie zale¿nie jak on sie nazywa poniewa¿ to s± wszystko podobne produkty
na to mo¿esz po³o¿yæ jak chcesz R-Stop i na to podk³ad epoksydowy a na niego resztê
materia³ów
Mastykê z podwozia mo¿esz usuwaæ te¿ za pomoc± opalarki elektrycznej i szpachelki
podgrzewasz mastykê opalark± i zeskrobujesz j± szpachelk±
 

ghost2255
Wys³any: 2020-02-29, 18:44   
0
UP DOWN

Posty: 10
Dziêkujê za odpowied¼.
Czyli poza pozostawieniem/usuniêciem odrdzewiacza, to materia³y i kolejno¶æ wed³ug ciebie jest prawid³owa?
Wiem, ¿e nie pozbêdê siê korozji na zawsze, ale chcê spowolniæ ten proces i mieæ spokój na jakie¶ 2 lata. Liczê siê z konieczno¶ci± robienia poprawek co jaki¶ czas.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-03-05, 00:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Tak kolejno¶æ masz poprawn± jak dla mnie ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group