Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lukpio3
Wys³any: 2020-05-24, 15:00   Regeneracja felg aluminiowych
0
UP DOWN

Posty: 7
Cze¶æ,
Tematów o felgach trochê jest, wiem o tym ale nie chcê podpinaæ siê pod czyi¶, tym bardziej ¿e mam konkretne pytanie. Pacjent to mondeo mk4 mojego ojca, rocznik 2014. Felgi 17 cali. Nie s± porysowane i generalnie wygl±daj± spoko ale dopad³a je korozja aluminium. Na lakierze porobi³y siê purchle i wygl±da to conajmniej s³abo. Felgi s± ju¿ zdjête, opony posz³y na bok. Wczoraj je zawioz³em do sprawdzenia pod k±tem pêkniêæ i krzywizn. Wszystko jest ok, felgi nie popêkane, proste. Mo¿na regenerowaæ. Nie chcê siê bawiæ papierem ¶ciernym. Pójdzie w ruch chemia do ¶ci±gania farb. Felgi w oryginalnym lakierowaniu, nie kombinowane bo samochód od nowo¶ci w rodzinie. I teraz mam s³uchajcie problem. Bo ró¿ne szko³y ró¿nie mówi± i jak czytam to te¿ ka¿dy pisze co innego. Po zewnêtrznej stronie felgi, odciêcie zrobiê tu¿ za szprychami, tam jest taki rant i ³adnie to oklejê i odetnê. Natomiast jak powinno siê prawid³owo robiæ z wewnêtrzn± czê¶ci± felgi, t± pod opon±. Okleiæ ten wewnêtrzny rant i lakierowaæ wy³±cznie zewnêtrzn± czê¶æ czy mo¿e powinienem ten wewnêtrzny rant te¿ odt³u¶ciæ i zaci±gn±æ lakierowaniem do wewnêtrz. Je¿eli zaci±gn±æ do wewnêtrz to te¿ pytanie, czym. Bo lakierowanie bêdzie nastêpuj±ce: po oczyszczeniu felgi chemi± z lakieru, pójdzie papier ¶cierny, odt³uszczenie. Szpachli nie ma sensu dawaæ bo jak wspomnia³em, felgi s± w bardzo ³adnym stanie, nic nie porysowane, opony ojciec zawsze kupuje z rantem chroni±cym felgê. Wiêc na odt³uszczon± felgê poleci podk³ad epoksydowy, pó¼niej baza (2 - 3 warstwy) i 3 warstwy bezbarwnego. I teraz czy robi±c wciêcie do ¶rodka, robiæ je epoksydem, baz± i bezbarwnym czy mo¿e któr±¶ z warstw pomin±æ?

Chêtnie te¿ przyjmê uwagi dotycz±ce mojej 'technologii' regeneracji. Czy jest prawid³owa i tak w³a¶nie powinno siê robiæ? Pytam dlatego bo mam ma³e w±tpliwo¶ci. Jak wspomnia³em felgi regenerujê z uwagi na korozjê aluminium i zastanawiam siê czy po oczyszczeniu daj±c od razu epoksyd to bêdzie ok czy mo¿e s± jakie¶ podk³ady reaktywne na korozjê aluminium które powinienem zastosowaæ. Trochê siê rozpisa³em ... Bêdê wdziêczny za pomoc :) . Pozdrawiam i ¿yczê spokojnej niedzieli :) .
 

kzychu
Wys³any: 2020-05-24, 22:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Sam epoksyd mo¿e Ci nie wyprowadziæ nierówno¶ci po purchlach, zacignij szpachl± ubytki ,przeszlifuj i dopiero epoksyd i warstwy dekoracyjne, najlepiej w systemie na mokro i nie nalej na fele grubo, zw³aszcza ok.¶rób i w³a¶nie ranty.
 

lukpio3
Wys³any: 2020-05-24, 22:21   
0
UP DOWN

Posty: 7
My¶lisz ¿e te nierówno¶ci s± w strukturze aluminium? Bo je¿eli chodzi o felgê to ja mam plan zedrzeæ farbê do go³ego aluminium. Ju¿ robi³em test. Mam ¶rodek do usuwania starych pow³ok lakierniczych. On piêknie mi to ¶ci±ga. Na koniec tylko wykoñczenie papierem ¶ciernym aby wyrównaæ to wszystko, odt³uszczanie i epoksyd. Ja starej pow³oki nie zostawiam. Rwê do ¿ywca wszystko.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-05-29, 09:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Aluminium ma to do siebie ¿e siê utlenia i po oczyszczeniu czasem naszym oczom ukazuj± siê ubytki w powierzchni ale oczy¶cisz to zobaczysz jak wygl±da powierzchnia tych felg
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group