Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
pykpyk
Wys³any: 2020-06-14, 15:37   Inna struktura lakieru po malowaniu, odciêcie
0
UP DOWN

Posty: 1
Jako, ¿e jest to mój pierwszy post, choæ forum czytam od d³u¿szego czasu, to chcia³bym siê przywitaæ! ;)

Skoñczy³em wczoraj w moim 20-letnim e46 lekk± naprawê blacharsko-lakiernicz±. Materia³y niestety w sprayu, ¿aden ze znajomych nie zajmuje siê lakierowaniem na powa¿nie, czy nawet amatorsko.
Opiszê w skrócie przebieg naprawy:
- Zeszlifowanie rdzy do blachy
- AppRstop
- 2 warstwy podk³adu epo w sprayu 2k
- szpachla
- warstwa epo 2k
- 2 warstwy podk³adu akrylowego
- 2 warstwy bazy, kolor dobrany z mieszalni (pierwsza kontaktowa)
- 3 warstwy bezbarwny (jw.)
Oczywi¶cie z odpowiednimi przerwami i odt³uszczaniem/szlifowaniem pomiêdzy niektórymi etapami.

Ogólnie z efektu jestem zadowolony. W jednym miejscu zbyt mocno ograniczy³em powierzchniê przed lakierowaniem baz± i po odklejeniu ta¶my wysz³o niestety odciêcie. W kolejnych podej¶ciach wyci±gn±³em wnioski - ograniczy³em przestrzeñ do ca³ego malowanego elementu i wysz³o o niebo lepiej. Jednak w obu przypadkach malowane miejsca s± do¶æ matowe i czuæ ró¿nicê w strukturze po przejechaniu palcem (¿adnych grudek czy skórek cytryny jak niektórzy to nazywaj±, po prostu nie ma tego po¶lizgu jak reszta lakieru).

Zwracam siê z pro¶b± o pomoc w 2 kwestiach.
1. Jak usun±æ to odciêcie? My¶la³em o zeszlifowaniu elementu papierem wodnym 1000-1200 i po³o¿enia jeszcze jednej warstwy bazy + bezbarwny, bo zosta³o mi trochê materia³ów.
2. Czym wyg³adziæ malowany element? Dodam, ¿e nie mam mo¿liwo¶ci poci±gniêcia pr±du do auta wiêc zostaje robota manualna. Z tego co czyta³em to jakim¶ rozwi±zaniem by³oby zeszlifowanie elementu p2000/2500 i pasta polerska, nie wiem tylko czy bêdê w stanie wyci±gn±æ kolor rêcznie. Ewentualnie móg³bym za³atwiæ wkrêtarko/wiertarkê akumulatorow± ale ponoæ siê nie zaleca :)

Dodam jeszcze, ¿e po wakacjach auto chcê sprzedaæ, lakiernik wiêc ze wzglêdu na koszty nie wchodzi w grê.

Z góry dziêki serdeczne za pomoc ;)
 

Czere¶niak
Wys³any: 2020-06-14, 23:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
pykpyk napisa³/a:
Dodam jeszcze, ¿e po wakacjach auto chcê sprzedaæ

To sprzedaj pan tak jak stoi po co sie menczyc i kaske wydawac lepiej ze cenasa spuscic i miec problemosa z banki :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group