Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
klapek
Wys³any: 2020-06-15, 10:10   Nagrzewnica wodna 50kW
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Posiadam ocieplony (we³na mineralna wewn±trz ¶cian + styropian 10cm na zewn±trz) budynek 60m2.
W pomieszczeniu 40m2 mam zainstalowany piec c.o. o mocy 9kW z pomp± obiegow± i wentylatorem. Przy 2 grzejnikach 40x100, piec w zasadzie nie ma co robiæ - rozgrzewa je natychmiast. W drugim pomieszczeniu jest jeden grzejnik 60x120 i tam zdarza mi siê lakierowaæ elementy motocykli.

Jako ¿e lejê sporo bezbarwnego to czas pomy¶leæ o nadmuchu, który podgrzeje powietrze jak i wypchnie je przez filtr na zewn±trz (otwory w bramie gara¿owej.

Powietrze bêdzie zasysane z pomieszczenia 40m2 z pomoc± wentylatora promieniowego, nastêpnie przez filtry podane do pomieszczenia 20m2.

Czy taki wodny wymiennik ciep³a o mocy 50kW poradzi sobie z tym pomieszczeniem?

 

kzychu
Wys³any: 2020-06-15, 17:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Je¶li chodzi o mo¿liw¶ci nagrzewania to da radê tzn.je¶li bêdziesz mia³ dobry przep³yw powietrza
to temp.20 oC nie utrzymasz przy mrozie na zewn±trz, ale utrzymaasz temp.plusow± i da radê
bez problemu pracowaæ.Dobrego przep³ywu powietrza nie uzyskasz z samego nadmuchu, bêdzie
siê powietrze kot³owa³o ,mósi byæ jeszcze wyci±g, a w wersji ekonomicznej to sam wyciag a powietrze ogrzane niech nchodzi przez du¿y filtr.
 

klapek
Wys³any: 2020-06-16, 07:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Czyli zmierzam w dobrym kierunku. Nagrzejê na konwencjonalnych grzejnikach i zarówno element lakierowany, jak i farba bêd± mia³y te 20-23'C, to w trakcie lakierowania (w³±czony nadmuch) mo¿e mi spa¶æ temp. Jak bêdzie nadal ¼le, to wrzucê mniejszy wentylator wyci±gowy.

Co do mocy wentylatorów to my¶lê o:
- nadmuch 6000-8000m3/h
- wyci±g 3000-5000m3/h (gdy sam nadmuch nie poradzi sobie - wyjdzie w trakcie)
 

nitroosek
Wys³any: 2020-07-31, 11:22   
0
UP DOWN

Posty: 57
To czy da radê zale¿y od natê¿enia przep³ywu. Ile m3/h bêdzie wdmuchiwane? Generalnie mam tak± nagrzewnice w pomieszczeniu 40 M2 i w ci±gu godziny robi z 0 st do 20 st przy mrozie na zewn±trz. Ale... Jak zainstalujesz to w kanale gdzie bêdziesz t³oczy³ np. 10 tys m3/h to potrzebujesz du¿o wiêcej . St±d palniki w kabinach maj± 250-300 kW.
 

klapek
Wys³any: 2020-08-04, 13:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Jaka u Ciebie moc wentylatora? Budynek mam podwójnie ocieplony i w ci±gu zesz³ej zimy nie spad³o mi poni¿ej 10'C a palê tylko wieczorami.
 

nitroosek
Wys³any: 2020-08-13, 12:21   
+1
UP DOWN

Posty: 57
Ocieplenie nie ma tu nic do rzeczy. Najwy¿ej tyle ¿e przez noc Ci siê mniej wych³odzi.
Wentylator mam ok. 9 tys m3/h na nadmuchu i drugi na odci±gu. Bilans powietrza w pomieszczeniu idealny. Moc co¶ ko³o 3kW. Tym siê nie sugeruje bo wentylator mo¿e t³oczyæ 1000 m3/h a drugi 10 000 i obydwa mieæ podobna moc, a rozica bêdzie w sprê¿u. A jak sprê¿u braknie, to wentylator nie pokona oporów instalacji i albo nie przeci¶nie w ogóle, albo duz mniej ni¿ nominalny przep³yw
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group