Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
bosy 
Wys³any: 2020-07-09, 17:02   Fluidol kilka pytañ
0
UP DOWN

Posty: 5
Cze¶æ,

Planujê konserwacjê progów od ¶rodka i chcia³bym siê co¶ dowiedzieæ co¶ wiêcej na temat ¶rodka fluidol. Nie mogê znale¼æ informacji o sk³adzie oprócz tego ¿e jest na bazie wosków syntentycznych.
1. Czy ma ten sam sk³ad co inne woski od profili zamkniêtych? Czy nale¿y do tej rodziny preparatów? Nie maj± one raczej dobrej opinii.
2. Jak± ma konsystencjê, sta³±, p³ynn±? Czy trzeba go podgrzewaæ i aplikowaæ pistoletem który wt³acza powietrze do zbiornika i wypycha p³yn?
3. Czy zapcha mi szczeliny odp³ywowe w progach o szeroko¶ci ok. 1 - 2 mm? Czy mog± pozostaæ zalepione ¶rodkiem – czy trzeba je udra¿niaæ po konserwacji?
4. Próg jest mocno zakurzony w ¶rodku – czy to nie przeszkadza?
5. Czy to dobry preparat? Jak wypada po latach?
6. Jak wygl±da cynkowanie samochodu skoro u mnie w Volvo V50 w progach na dole s± takie w±ziutkie szczeliny 1-2 mm – do odprowadzenia cynku siê nie nadaj±. Przekrêcaj± ten samochód do góry nogami by wylaæ cynk z progów? Volvo dach ma nie cynkowany a po przekrêceniu do góry nogami to by siê zala³ cynkiem. A mo¿e nie s± cynkowane w ¶rodku.

Zastanawia³em siê jeszcze nad ¶rodkiem Mike Sanders lub w³asn± mikstur± z wazeliny i parafiny, ale mam du¿o kurzu w ¶rodku i na pewno zapcha otwory odp³ywowe.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2020-07-10, 00:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
bosy napisa³/a:
Zastanawia³em siê jeszcze nad ¶rodkiem Mike Sanders

Najlepszy ¶rodek do zabezpieczenia profili zamkniêtych nr 1 w rankingu
 

Czere¶niak
Wys³any: 2020-07-10, 09:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
U mnie maister to stary olej wlewa w progi tych co se do nigo podjechajom na usluge i konserwasy spoduw robi na lata :cool:
 

bosy 
Wys³any: 2020-07-20, 19:49   
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam ponownie,

Ju¿ sprawdzi³em i samo odpowiem na moje pytania - mo¿e komu¶ siê przyda ta wiedza. S± trzy rodzaje fluidolu: w sprayu, na pistolet UBS i sta³y w puszce. Niestety wybra³em puszkê, bo my¶la³em ¿e to bêdzie najlepsze. Konsystencja rzadkiego smaru trzeba podgrzewaæ (ekstremalnie ³atwopalne) absolutnie nie sprawdza siê pistolet UBS bo powietrze od razu ch³odzi i fluidol zastyga w przewodzie. Zrobi³em wiêc pistolet a w³a¶ciwie pojemnik gdzie sprê¿one powietrze wypycha p³yn. I kolejny problem bo z dyszy powinna wydobywaæ siê mg³a. Tylko jak zrobiæ tak± dyszê? U mnie to by³y otwory wypalone ig³± w przewodzie - mg³y z tego nie by³o tylko strumienie. W±tpiê by ca³e wnêtrze profili zosta³o pokryte, przy tym mnóstwo ba³aganu i sprz±tania. Progów nie robi³em tylko pod³u¿nice i wzmocnienia podwozia. Trzeba by³o kupiæ spray - cz³owiek siê uczy na w³asnych b³êdach.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania