Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
paciumek
Wys³any: 2021-02-26, 13:24   Schodz±cy podk³ad na feldze
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam, mam problem otó¿ chcia³em sobie amatorsko odnowiæ felgi aluminiowe. Zdar³em stary lakier trochê recznie a trochê maszyn±, gdzieniegdzie do go³ego aluminium ale w wiêkszo¶ci zosta³ stary podk³ad. Odt³u¶ci³em i po³o¿y³em nowy podk³ad, zostawi³em na noc w piwnicy. Jest tam 10 stopni i trochê wilgotno. Nastêpnego dnia chcia³em go zmatowiæ 800 ju¿ na mokro, ale jak robiê to z wod± podk³ad ca³y schodzi i robi siê mulasty. Na sucho wydaje siê ¿e trzyma siê solidnie. Jaka mo¿e byæ przyczyna? Za s³abo przetar³em 320 przed podk³adowaniem? Czy mo¿e za wilgotno w miejscu pracy?

fela.jpg
Plik ¶ci±gniêto 3143 raz(y) 7.46 KB

 

MichuMachu
Wys³any: 2021-02-26, 21:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
A mo¿e po³o¿y³e¶ go za cienko i go poprostu scierasz do zera....???
Podk³ad w sprayu czy pod pistolet?
 

paciumek
Wys³any: 2021-02-27, 20:54   
0
UP DOWN

Posty: 5
Podk³ad niestety w spreju bo innych mo¿liwo¶ci nie mam. Jest to zwyk³y akrylowy podk³ad motip. Wczoraj po³o¿y³em 3 warstwy i dam mu dwa dni na schniêcie, 12h w piwnicy pozniej felgê przeniosê do domu. W instrukcji jest napisane 2h do pe³nego wyschniêcia no ale có¿...
 

MichuMachu
Wys³any: 2021-02-28, 09:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Je¶li w sprayu to musisz szukaæ mocno wype³niaj±cy.
Roberlo ma bardzo fajny podk³ad tego typu u¿ywam go na przecierki.
Jakim papierem trzesz i jaka gradacja?
 

paciumek
Wys³any: 2021-02-28, 16:01   
0
UP DOWN

Posty: 5
Przeciera³em na mokro 800 ale niestety podk³ad bardzo szybko schodzi³. Aktualnie matuje bardzo delikatnie 500 na sucho, jednak nie wiem czy baza siê bêdzie tego trzyma³a. Czyli najlepiej zmieniæ podk³ad?
Felgi s± w bardzo dobrym stanie nie maj± g³êbszych rys ani nic takiego, w paru miejscach zadziory które zalepi³em szpachl± z aluminium. Daje zdjêcia po zmatowaniu 500. Dawaæ na to bazê? Such± szmatk± tylko przetrê bo benzyn± penie ca³y podk³ad zmyje

xyz.jpg
Plik ¶ci±gniêto 3090 raz(y) 8.88 KB

xyz2.jpg
Plik ¶ci±gniêto 6 raz(y) 229.36 KB

 

MichuMachu
Wys³any: 2021-03-01, 09:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Je¶li podk³ad ci schodzi pod benzyna ekstrakcyjn± czy zmywaczem silikonowym to zmieñ podk³ad bo odtluscic musisz przed lakierem... Druga sprawa jak ci siê to tak kiepsko trzyma to jest du¿e prawdopodobieñstwo ¿e ci to odleci z lakierem jak to pomalujesz...
Ja u¿ywam taki na przecierki
https://allegro.pl/oferta/roberlo-aircolor-extrafiller-400ml-podklad-szybki-10073960308?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_&ev_adgr=Chemia+-+Chemia+blacharsko-lakiernicza&gclid=EAIaIQobChMIgJOC2s-O7wIVjQWiAx2v8wA0EAQYASABEgJgovD_BwE
I jest ok..
Jak robisz na sprayu to po³ó¿ podk³ad zmatuj to 600 na sucho papierem na g±bce potem w³óknina 1500 na sucho i w³óknina z firmy ,,mirka''" ta przynajmniej matuje. Odtlusc i polakieruj :D
 

paciumek
Wys³any: 2021-03-01, 15:32   
0
UP DOWN

Posty: 5
Ok uda³o siê odt³u¶ciæ podk³ad i o dziwo nie schodzi³ :D Wydaje mi siê ¿e jest to kwestia schniêcia, 2 dni w domu zrobi³y swoje. Przy wcze¶niejszej próbie zostawi³em felgê na 12h w piwnicy i by³a tragedia.
Jedna ju¿ zrobiona i wygl±da nie¼le, zobaczymy jako z trwa³o¶ci±. 3 warsty bazy i 2 bezbarwnego

qwer.jpg
Plik ¶ci±gniêto 3064 raz(y) 8.36 KB

 

MichuMachu
Wys³any: 2021-03-01, 15:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
paciumek napisa³/a:
Ok uda³o siê odt³u¶ciæ podk³ad i o dziwo nie schodzi³ :D Wydaje mi siê ¿e jest to kwestia schniêcia, 2 dni w domu zrobi³y swoje. Przy wcze¶niejszej próbie zostawi³em felgê na 12h w piwnicy i by³a tragedia.
Jedna ju¿ zrobiona i wygl±da nie¼le, zobaczymy jako z trwa³o¶ci±. 3 warsty bazy i 2 bezbarwnego


:spoko: :spoko: :spoko:
A z trwa³o¶ci± siê oka¿e po pierwszym myciu na myjni ;)
 

paciumek
Wys³any: 2021-03-01, 18:33   
0
UP DOWN

Posty: 5
Jeszcze mam pytanko, bezbarwny lakier równie¿ potrzebuje 20st do pe³nego utwardzenia?
 

MichuMachu
Wys³any: 2021-03-02, 07:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Wszystko powinno ci pisaæ na puszce, ale im cieplej tym lepiej ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group