Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Mejtun
Wys³any: 2021-03-07, 15:28   Pomoc w lakierowaniu felg
0
UP DOWN

Posty: 2
Dzieñ dobry wszystkim
Jestem nowym cz³onkiem grupy i postaram siê jak najlepiej opisaæ mój problem
Otó¿ dosta³em na ¶wiêta felgi które by³y w stanie ¶rednim, odda³em je do galwanizeri by zdjêli z nich chrom.
Wiadomo po zdjêciu jest masa ubytkow
Poszpachlowa³em wiêkszo¶æ szpachl± do alu Trotonem
Zrobi³em test i na³o¿y³em podklad czarny firmy Racing, jako ¿e jest dosyæ zimno (a ja jestem laikiem i robie dla siebie we w³asnym zakresie )
Podk³ad o dziwo nie sp³yn±³ a grub± warstw± zala³ pozosta³e ubytki i teraz pytanie
1 czy pod jasny kolor czarny Podk³ad zda egzamin ?
2 je¶li nie to jakiej firmy polecacie Podk³ad jasny by ³adnie pokry³ ewentualne ubytki ?
3. Chcia³bym uzyskaæ powiedzmy efekt chromu lakierem w puszce kto¶ testowa³ mo¿e który¶ kolor RAL i wyrazi swoj± opiniê?
Czy w³óknina nada siê do zmatowienia podk³adu?
Je¶li nie to jak to najefektywniej zrobiæ?
I na koniec chyba po jakim czasie nak³adaæ lakier bezbarwny i w jakich ilo¶ciach by stworzy³ tward± strukturê?
Pozdrawiam i ¿yczê mi³ej niedzieli
 

MichuMachu
Wys³any: 2021-03-07, 19:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Czarny pod jasny kolor akurat w przypadku felg bêdzie te¿ w ostateczno¶ci ale pójdzie wiêcej farby ¿eby to pokryæ minus tego jest taki ¿e jak ci co¶ odprysnie od kamyka to bêdzie widaæ czarne kropki... Zapomnij o jakich¶ efektach chromu sprayem. Pistoletem trzeba mieæ spore do¶wiadczenie ¿eby to zrobiæ dobrze i nie spitolic malowania. Lakierowanie pod efekt chromu jest to ca³kiem inne lakierowanie ni¿ takie ,,zwykle".
W³óknina sama nie wystarczy. Je¶li jest to podk³ad w sprayu musisz zacz±æ od p600 na g±bce i skoñczyæ w³óknina 1500.
Podk³ad w sprayu mocno wype³niaj±cy taki ma sens. Lakier bezbarwny nak³adasz w 2 warstwach po ok 15 do 20 minut w temperaturze 20 stopni.
 

Mejtun
Wys³any: 2021-03-07, 19:28   
0
UP DOWN

Posty: 2
MichuMachu napisa³/a:
Czarny pod jasny kolor akurat w przypadku felg bêdzie te¿ w ostateczno¶ci ale pójdzie wiêcej farby ¿eby to pokryæ minus tego jest taki ¿e jak ci co¶ odprysnie od kamyka to bêdzie widaæ czarne kropki... Zapomnij o jakich¶ efektach chromu sprayem. Pistoletem trzeba mieæ spore do¶wiadczenie ¿eby to zrobiæ dobrze i nie spitolic malowania. Lakierowanie pod efekt chromu jest to ca³kiem inne lakierowanie ni¿ takie ,,zwykle".
W³óknina sama nie wystarczy. Je¶li jest to podk³ad w sprayu musisz zacz±æ od p600 na g±bce i skoñczyæ w³óknina 1500.
Podk³ad w sprayu mocno wype³niaj±cy taki ma sens. Lakier bezbarwny nak³adasz w 2 warstwach po ok 15 do 20 minut w temperaturze 20 stopni.


Mo¿esz poleciæ mi konkretne produkty typu w³a¶nie podk³ad mocno wype³niaj±cy, i jaki¶ najbardziej srebrny kolor z palety RAL?
 

MichuMachu
Wys³any: 2021-03-07, 20:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Je¶li chodzi i spray to roberlo ma fajny podklad
https://allegro.pl/oferta/podklad-w-sprayu-aircolor-extrafiller-roberlo-400-6896742197
A je¶li chodzi o kolor podjed¼ najlepiej do mieszalni go¶æ ci poka¿ê fiszki i sobie wybierzesz taki jak ci pasuje :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime