Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Robertlodz09 2021-03-05, 23:49
Autor Wiadomo¶æ
bialy.23
Wys³any: 2021-03-05, 21:46   Który mini pistolet lakierniczy wybraæ?
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam.
W zwi±zku z tym ¿e to mój pierwszy post, witam wszystkich na forum.
Potrzebujê pomocy w wyborze pistoletu lakierniczego w wersji mini. Pistolet mia³by s³u¿yæ do zaprawek oraz lakierowania niedu¿ych elementów (np. owiewki motocykla).
Sprê¿arka jak± posiadam to Metabo Mega 350-100 D o pojemno¶ci butli 90 l i wydajno¶ci oko³o 220 l/min.
Zastanawiam siê nad jedn± z poni¿szych opcji:
1. Pistolet Star mini hp z dysz± 1,0 mm (z tego co siê orientujê, to pistolet z dysz± 1,2 mm jest ju¿ niedostêpny).
2. Pistolet Star evo-t slv z dysz± 1,0 mm lub 1,2 mm.
3. Pistolej Jonnesway JA-6112 z dysz± 1,0 mm (hp).
Je¶li chodzi o pistolety marki Star zastanawiam siê czy lepszy by³by pistolet hp czy slv.
Z kolei przy pistolecie slv zastanawiam siê czy do moich zastosowañ lepsza by³aby dysza 1,0 lub 1,2 mm.
Za pistoletem jonnesway przemawia lepszy dostêp do zestawów naprawczych jak równie¿ dobre opinie o tej marce.
Cena wszystkich wymienionych pistoletów jest bardzo zbli¿ona w zwi±zku z czym chcia³bym wybraæ najbardziej odpowiedni do moich potrzeb. Zastanawiam siê równie¿ czy s± jakie¶ istotne ró¿nice w jako¶ci tych pistoletów.
Je¿eli kto¶ posiada jakie¶ do¶wiadczenie z pracy wy¿ej wymienionymi pistoletami to prosi³bym o podzielenie siê opiniami na ich temat.
 

MichuMachu
Wys³any: 2021-03-06, 07:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Z moich do¶wiadczeñ z pistoletami mini to z czystym sumieniem móg³bym ci poleciæ sate ;) nie posiadam ¿adnego z tych które wymieni³e¶ ale ja raczej szuka³abym na twoim miejscu co¶ z dysza 1.2. bo 1.0 u¿ywam do rozcieñczalnika do cieniowania i tylko do tego a ten pistolet akurat to zwyk³y chiñczyk. 1.2 w twoim przypadku bêdzie wydajniejsze przy lakierowaniu np bezbarwny m nie bêdziesz siê musia³ tyle na machaæ.
Co do pistoletu jak ju¿ mówi³em nie mia³em z ¿adnym doczynienia ale wybra³bym pewnie z tych co poda³e¶ star Evo.
To ¿e mam jonneswaya w miniaturce to nie znaczy ¿e bêdê ich wszêdzie promowa³ dobre klucze maj± poprostu ;) co do zestawów naprawczych to uwierz mi ¿e zanim zu¿yje ci siê ten pistolet to zarobisz ju¿ na nastêpny :spoko:
Co do systemu to HP bym odpu¶ci³ bo jest to stara technologia i ma³o wydajna je¶li chodzi o nak³adanie materia³u. Ten slv bêdzie mia³ lepsza wydajno¶æ i mniej ci bêdzie ,,pylil" przy lakierowaniu:)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2021-03-08, 11:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
MichuMachu napisa³/a:
Co do systemu to HP bym odpu¶ci³ bo jest to stara technologia i ma³o wydajna je¶li chodzi o nak³adanie materia³u. Ten slv bêdzie mia³ lepsza wydajno¶æ i mniej ci bêdzie ,,pylil" przy lakierowaniu:)

Wierzysz w te "oznaczenia" na chiñskich produktach ? ;)
Prawdziwe HP pomimo tego ¿e to "stara technologia" nadal s± w ofercie poniewa¿ przez nie przepu¶cisz ka¿dej lepko¶ci materia³ co w przypadku innych systemów pistoletów nie zawsze siê sprawdza ...

Od siebie polecam mini Italco albo za oko³o 100z³ mini o symbolu MP-102 z dysz± 1.2
jest kilku importerów dlatego nazwy tych pistoletów s± ró¿ne tak¿e patrz tylko na symbol oznaczenia modelu
prosty pistolet którym sobie obmalujesz to co potrzebujesz ;)
Plus jego jest taki ¿e ma³o kosztuje i siê szybko nie rozpada jak inne pistoleciki w kwocie do 100z³
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group