Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
amator123
Wys³any: 2021-03-18, 09:30   Pêkniêcie i du¿e zarysowanie - pytanie o skalê naprawy
0
UP DOWN

Posty: 3
Cze¶æ,

Mogê kupiæ samochód, ale ma dwie wady które mnie zastanawiaj±. Pierwsza to zag³êbienie na dachu, obok którego jest pêkniêcie lakieru - zaznaczone w niebieskim kó³ku. Lakier w tym miejscu odchodzi minimalnie do góry. Samochód poza tym w super stanie. Co do dachu, to dodam ¿e stoi tak od listopada wiêc nie wiem czy tam rdza nie mog³a siê zrobiæ pod tym pêkniêciem. Wiem ¿e nie widaæ du¿o, ale tylko takie zdjêcie posiadam niestety,

Druga sprawa - lakier na zderzaku/nadkolu. Jest on ¶ci±gniêty i poszarpany jak widaæ, ale co ciekawe to jest tylko lakier, nawet podk³adu na ¿ywo nie widaæ.

W zwi±zku z powy¿szym mam dwa pytania:

1. Czy to pêkniêcie na dachu kwalifikuje siê do malowania ca³ego dachu czy mo¿na to naprawiæ miejscowo? D³ugo¶æ tych spêkañ to ok 2cm. Wgniecienie to nie problem bo siê wyci±gnie.

2. Czy taki po¶ci±gny lakier wystarzy zeszlifowaæ i spolerowaæ? Ma³e wgniecenie przy nadkolu mnie nie martwi.

foc3_c.jpg
Plik ¶ci±gniêto 10 raz(y) 145.7 KB

foc2.jpg
Plik ¶ci±gniêto 9 raz(y) 139.75 KB

foc1 (2)_LI.jpg
Plik ¶ci±gniêto 9 raz(y) 2.25 MB

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2021-03-18, 10:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
amator123 napisa³/a:
ma dwie wady które mnie zastanawiaj±.

Co Ciê zastanawia przy tych "wadach" jak je okre¶lasz ?
Normalne drobne uszkodzenia jakich wiele siê spotyka na autach u¿ytkowanych w ruchu miejskim
i parkowania na miejskich parkingach ... ostatnio takie "uszkodzenie" znalaz³em na swojej ma³¿onki aucie
i jako¶ specjalnie siê tym nie przej±³em ;)
Tutaj o przepolerowaniu mo¿esz zapomnieæ ... je¶li chcesz to "zlikwidowaæ" to pozostaje tylko miejscowa naprawa uszkodzenia powierzchni lakieru
 

amator123
Wys³any: 2021-03-18, 10:32   
0
UP DOWN

Posty: 3
Robertlodz09 napisa³/a:
amator123 napisa³/a:
ma dwie wady które mnie zastanawiaj±.

Co Ciê zastanawia przy tych "wadach" jak je okre¶lasz ?
Normalne drobne uszkodzenia jakich wiele siê spotyka na autach u¿ytkowanych w ruchu miejskim
i parkowania na miejskich parkingach ... ostatnio takie "uszkodzenie" znalaz³em na swojej ma³¿onki aucie
i jako¶ specjalnie siê tym nie przej±³em ;)
Tutaj o przepolerowaniu mo¿esz zapomnieæ ... je¶li chcesz to "zlikwidowaæ" to pozostaje tylko miejscowa naprawa uszkodzenia powierzchni lakieru


Dziêkujê, nie znam siê dlatego pytam, a kupuj±c nowy samochód chcia³bym lakierowania ca³ych elementów unikn±æ, to wszystko. Auto nie musi wygl±daæ jak salonowe, g³ównie martwi mnie jedynie to w tym niebieskim kó³ko na dachu czy to powazne takie pêkniêcie bo nie mam pojêcia po prostu, a samochód ig³a, nigdzie nie uderzony, poleasing, przebieg poni¿ej 100 tys km :)
 

MichuMachu
Wys³any: 2021-03-18, 22:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Na dachu mo¿esz ewentualnie ma³ym kamyczkiem na wiertarkê rozszlifowac to pekniecie i zabezpieczyæ to z tzw pendzelka. Je¶li ciê to tak bardzo martwi. A je¶li nie to jedynie lakiernik ;)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2021-03-19, 08:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
amator123 napisa³/a:
g³ównie martwi mnie jedynie to w tym niebieskim kó³ko na dachu czy to powazne takie pêkniêcie bo nie mam pojêcia

Nie musisz siê martwiæ na zapas nic siê nie stanie i nic Ci tam nie wyjdzie
podobne "pêkniêcie" mam na swoim aucie ju¿ 8 rok i jeszcze nic nie wysz³o ;)
Blacha jest obecnie w autach zewnêtrznie ocynkowana tak¿e to powoduje ¿e korozja nie wchodzi na odkryt± powierzchniê
Jak masz obawy to mo¿esz kupiæ w mieszalni z lakierami setkê bazy w kolorze tego auta i zakropkowaæ
(wlaæ) w te szczeliny jakie powsta³y od uderzenia w ten element
Ja jedynie bym tylko na ma³ym futerku przepolerowa³ t± wgniotkê tak aby usun±æ te czarne smugi
i to wszystko
 

amator123
Wys³any: 2021-03-19, 15:39   
0
UP DOWN

Posty: 3
Robertlodz09 napisa³/a:
amator123 napisa³/a:
g³ównie martwi mnie jedynie to w tym niebieskim kó³ko na dachu czy to powazne takie pêkniêcie bo nie mam pojêcia

Nie musisz siê martwiæ na zapas nic siê nie stanie i nic Ci tam nie wyjdzie
podobne "pêkniêcie" mam na swoim aucie ju¿ 8 rok i jeszcze nic nie wysz³o ;)
Blacha jest obecnie w autach zewnêtrznie ocynkowana tak¿e to powoduje ¿e korozja nie wchodzi na odkryt± powierzchniê
Jak masz obawy to mo¿esz kupiæ w mieszalni z lakierami setkê bazy w kolorze tego auta i zakropkowaæ
(wlaæ) w te szczeliny jakie powsta³y od uderzenia w ten element
Ja jedynie bym tylko na ma³ym futerku przepolerowa³ t± wgniotkê tak aby usun±æ te czarne smugi
i to wszystko


Cieszê siê bardzo :)
Bo napisa³em do zak³adu detailingowego co robi± smart repair oraz do S-Auto czy jako¶ tak i oboje napisli ¿e dach do malowania ca³kowitego a ja by³em trochê wystraszny tego pêkniêcia. Dobrze wiedzieæ ¿e nie ma siê czego baæ :)
 

MichuMachu
Wys³any: 2021-03-19, 17:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Bo z³e ci nie napisali ;) jakby¶ chcia³ to lakierowaæ to na 95% trzeba by³oby lecieæ ca³y dach. Tylko po co jak to jest ma³o widoczne bo jest na dachu i wystarczy zrobiæ zaprawke dla spokoju ducha jak to siê mowi ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime