Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lukaszLDZ
Wys³any: 2021-03-19, 01:04   Kompresor do 4500zl do warsztatu stolarni
0
UP DOWN

Posty: 36
Witam. Muszê zakupiæ wydajny nie pluj±cy olejem kompresor. Wydajno¶æ minimum 400l, najlepiej wiecej. Pod lupê wzi±³em abac 5900 kompresor sygnowany ich nazwa, lub nieco s³abszy fiac ab 525. Co powiecie o kompresorach gudepol. Te¿ stosuj± pompy abac.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2021-03-19, 08:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
lukaszLDZ napisa³/a:
Co powiecie o kompresorach gudepol. Te¿ stosuj± pompy abac.

Nie na wszystkich modelach na tych tañszych masz te¿ pompy sko¶nookich producentów
ale z w³oskimi pompami s± to kompresory godne polecenia
Znajomy ma Gudepola z pomp± Fini i to 25 letniego a nadal siê normalnie spisuje ... wod± ani olejem nie pluje. Plus taki ¿e jak pompa padnie to zawsze mo¿na kupiæ now± i zamontowaæ na butli ;)
 

MichuMachu
Wys³any: 2021-03-19, 08:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Nie my¶la³e¶ o ¶rubówce?
Nie wiem jak to u ciebie wygl±da do czego to potrzebujesz ?
Bêdziesz np malowa³, szlifowa³ , jak±¶ prasa do klejonki to wszystko naraz? Czy mo¿e tylko samo malowanie?
 

lukaszLDZ
Wys³any: 2021-03-20, 00:10   
0
UP DOWN

Posty: 36
¦rubowa musi mieæ czysto. U mnie z tym problem. Zapylenie. Czasem lakierowanie i przedmuchiwanie plus okleiniarka. W tej cenie jest te¿ sygnowana abac z pompa b5900
 

MichuMachu
Wys³any: 2021-03-20, 01:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
To jako¶ strasznie nie bêdzie obciazona :spoko: Powiem tak pompy typu abac ciesz± siê dobr± opini±. Sam mam jeden kompresor z pomp± tego typu i dzia³a do dzi¶ od prawie 10 lat i nie ma z nim problemu. Wg mnie czy we¼miesz pompê 5900 czy 4900 czy jeszcze inna bêdzie ci dobrze s³u¿yæ.
Walter te¿ ma podobno dobre kompresory tylko tam jest pompa typu ,,V" lub gwiazda. Na ten temat ci nic nie powiem bo nie wiem jakie one s± bo nie mia³em z nimi styczno¶ci.
Srubowka nie tylko czysto w miarê musi mieæ ale i ciep³o w zimê ale i te¿ nie za goraco :D t³okowa dzia³a czy to mróz czy upal ;)
 

lukaszLDZ
Wys³any: 2021-03-20, 10:16   
0
UP DOWN

Posty: 36
Walter ma podobno pompy made in taiwan. Wiem ¿e niektórzy chwa³a ale ja podziêkujê. Co do kompresorów z pompami abac. Tutaj gudepol Gd 59 na pompie abac 5900 ma wydajno¶æ wiejsza ni¿ kompresor sygnowany przez, abac z, ta sama pompa, dziwne, do tego ten gudepol ma s³abszy silnik :)
 

MichuMachu
Wys³any: 2021-03-20, 15:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Ja ju¿ bym tam wola³ z mocniejszym silnikiem :D
Przywlok³em srubowka co ma silnik 17 kw zabezpieczenie musi mieæ co najmniej 40 bo wali korki ^^
Wiesz te wszystkie kompresory s± prawie identyczne ale bardziej wierzy³bym w dane które podaje jak to ³adnie uj±³e¶ ,,kompresor sygnowany" przez firmê abac. Ten mój pierwszy kompresor o którym mówi³em na pocz±tku jest z firmy Kupczyk i chodzi do dzisiaj. Tak¿e musisz decyzjê podj±æ sam w tej kwestii czy ten czy ten ;)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2021-03-21, 01:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
lukaszLDZ napisa³/a:
gudepol Gd 59 na pompie abac 5900 ma wydajno¶æ wiejsza ni¿ kompresor sygnowany przez, abac z, ta sama pompa,

Przyznam ¿e z ciekawo¶ci zajrza³em na te dwa kompresory na znanym portalu aukcyjnym
i zarówno Gudepol GD 59 jak i Abac 5900 z silnikiem 4KW ma t± sam± wydajno¶æ
na wej¶ciu masz 653 lit/min a na wyj¶ciu (to co powinno Ciê interesowaæ poniewa¿ to najwa¿niejszy parametr kompresora jaki bierzesz pod uwagê) 520 lit/min
Wielu sprzedawców zawy¿a parametry kompresora poprzez podawanie tylko jego wydajno¶ci ssawnej (na wej¶ciu) gdzie jak wiadomo zawsze pompa zasysa wiêcej ni¿ wydaje z siebie na wyj¶ciu ...
Pompa Abaca to masz min 10 lat spokojnej g³owy ¿e co¶ Ci padnie podczas jej eksploatacji
tak samo masz z pompami Fini czy te¿ z Fiac
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime