Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Mckaroly
Wys³any: 2021-03-15, 23:09   Brunox plus r-stop
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam wszystkich na forum. To mój pierwszy post wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ i pomoc. Mam zamiar zaj±æ siê rdz± w moim samochodzie (almera n16). Kupi³em reperaturki progów i bêdzie siê tym zajmowa³ blachar. Po tym wszystkim chcia³em siê zaj±æ podwoziem i oczywi¶cie lakierowaniem progów. Nie jestem profesjonalista i nigdy z ¿adnymi naprawami, lakierowaniem ani tego typu rzeczami nie mia³em do czynienia. Po odbiorze samochodu kolega lakiernik pokryje mi podwozie Boll do konserwacji podwozia. Wcze¶niej chcia³em podwozie przeszlifowaæ i posmarowaæ app r stop ale mam te¿ brunox epoxyd bo kupi³em zanim poczyta³em, ¿e nie jest to najlepszy ¶rodek. Czy mo¿na na³o¿yæ jeden na drugi tzn. jednego dnia brunox, poczekaæ dobê, przeszlifowaæ i na to jeszcze app r stop czy nie wolno ³±czyæ z jakiego¶ powodu. Czy po czym¶ takim mo¿e i¶æ odrazu Boll czy muszê najpierw podk³ad epoxydowy? Mam jeszcze neutralizator rdzy z e-lakiernik. Czy np. mogê u¿yæ zamiast podk³adu epoxydowego i je¶li tak czy w ogóle ma sens spryskiwaæ tym podwozie oraz czy bêdzie siê na tym trzyma³ ¶rodek do konserwacji podwozia Boll. Co radzicie, co by¶cie zrobili inaczej?
 

MichuMachu
Wys³any: 2021-03-16, 20:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Ogólnie nie musisz nak³adaæ r stopa na brunox bo to i tak nic nie da... Po³ó¿ na to epoksyd i ta konserwacje... Fachowo powinno siê wszystko wypiaskowac zabezpieczyæ epoksydem nastêpnie preparat typu cobra z novola lub tym podobne a elementy które da siê zdemontowaæ do piaskowania i malowania proszkowego lub galwanizacji...ale tu wchodzimy ju¿ w naprawy zabytków... W twoim przypadku zrób jak pisa³em na samym pocz±tku bêdzie w miarê ekonomicznie i w miarê trwa³e...
 

Mckaroly
Wys³any: 2021-03-21, 19:50   
0
UP DOWN

Posty: 2
Dziêkujê za odpowied¼.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group