Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
thcleniu
Wys³any: 2021-03-18, 16:47   Lakierowanie ca³ego auta - pytania o metodologie
0
UP DOWN

Posty: 17
Witam,
Za oknem s³oñce wiêc powoli zaczynam przygotowanie mojego mini do lakierowania.
Robiê to poniewa¿ prawa strona jest w ciapki a lewa strona jest przerysowana.
Do¶wiadczenie jakie¶ ma³e mam ale ekspertem nie jestem, wiêc wole zapytaæ dwa razy ni¿ pó¼niej szlifowaæ nocami ;)

1. Wiem ze moge zmatowiæ lakier i daæ na to nowy ale...gdzie nie gdzie mam jakie¶ ma³e odpryski, na drzwiach ma³e ogniska korozii i mikro wgniotki, wiêc idealnie nie jest.
Gdyby by³o idealnie to rozumiem ¿e matuje i na to daje nowy lakier?

2. Co w przypadku tych defektów? zdzieraæ wszystko do podk³adu...daæ epoksyd-szpachla-epoksyd na defekty i akryl po ca³o¶ci? Czy mo¿e wystarczy zmatowaæ ca³y element i bawiæ siê w zaprawki punktowe?

3. Je¶li bêde dawa³ akryl po ca³o¶ci to warto zerwaæ star± pow³oke do podk³adu? czy mo¿e nie przejmowaæ siê grubo¶ci± lakieru i po³o¿yæ akryl na istniej±cy zmatowany lakier?

To chyba tyle ...z góry dziêkujê za pomoc

1616080095391.jpg
Plik ¶ci±gniêto 3 raz(y) 2.5 MB

1616080095385.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2 raz(y) 2.56 MB

1616080095377.jpg
Plik ¶ci±gniêto 2 raz(y) 2.31 MB

1616081713430.jpg
mini
Plik ¶ci±gniêto 5 raz(y) 1.42 MB

 

MichuMachu
Wys³any: 2021-03-18, 22:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Odpryski musisz rozszlifowac do blachy bo pod spodem jest pewnie korozj± i zabezpieczyæ je epoksydem nastêpnie wyrównaæ szpachla i na³o¿yæ podk³ad akrylowy pó¼niej trzesz podk³ad i oklejasz i lakierujesz. Co do wgniotek to matujesz miejsce uszkodzenia nak³adasz szpachle pó¼niej podk³ad i dalej tak samo jak wy¿ej. Nie musisz zdzieraæ warstwy wierzchniej do podk³adu je¶li warstwa wierzchnia nie jest popêkana lub uszkodzona. ;)
 

thcleniu
Wys³any: 2021-03-20, 21:23   
0
UP DOWN

Posty: 17
Dziêki za pomoc.
Zawsze jak malowa³em to ca³y element mia³em w podk³adzie i problemów nie by³o...je¶li teraz zrobiê jakie¶ takie np 2 zaprawami to czy nie bêdzie pó¼niej problemów z jakimi¶ plamami? innymi odcieniami? Kolor jest solidowy je¶li ma to znaczenie.

Czy na rozszlifowana rdzê dawaæ rstop przed epoksydem czy mo¿e reaktywny bêdzie lepszy?
Dzieki
 

MichuMachu
Wys³any: 2021-03-21, 00:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Nie bêdzie problemów jak umiejêtnie to wyrownasz... Ewentualnie mo¿esz podk³adowac do najbli¿szego Kanta...
Raczej rdzy siê nie przymalowuje tylko ja usuwa :spoko:
Jak ju¿ musisz to daj epoksyd bo na reaktywny nie zaleca siê dawaæ szpachli a przypuszczam ¿e s± to miejsca gdzie¶ na widoku ;)
 

thcleniu
Wys³any: 2021-03-26, 10:11   
0
UP DOWN

Posty: 17
Nie mam zamiaru przemalowywaæ rdzy :)
Mia³em na my¶li ¿e po wyszlifowaniu do blachy zawsze mo¿e zostaæ jaki¶ kraterek z rud± który pó¼niej przy¶pieszy korozje.
Wczoraj próbowa³em malowaæ tylny zderzak którego specjalnie zrobi³em w bia³e aktylowe ciapki i pokry³o bardzo fajnie...pokry³o.

Gorzej z klarem...du¿o syfu mi polecia³o i temperatura by³a taka sobie.
Zacz±³em szukaæ klaru HS/VHS najlepszego na warunki "gara¿owe" ale widze ¿e to temat rzeka i szybko sobie z tym nie poradze.
W swojej historii u¿ywa³em tylko dwóch ...sparlac HS i teraz dosta³em Radpaint RX900 - bo tylko taki mieli z szybkim utwardzaczem. Redpaint jest na 2 warstwy i tego potrzebuje przy mojej ilo¶ci syfów ale nie wiem co to za lakier bo ma³o opini o nim. Jak na razie u¿y³em do na drzwi i felgi...no i teraz na zderzak...ciekawe co bedzie za rok, dwa.

Z tego co wyczyta³em to chyba kupie mipe CS90 lub CC9, polecany te¿ jest do gara¿u PPG Deltron D800 ale to MS :( ...z novolem to ju¿ nie wiem co robiæ...tyle skrajnych opini

dobra...wy¿ali³em siê
Dziêkujê za wskazówki i pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania