Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Fencek
Wys³any: 2021-05-01, 15:44   Problem z lakierowaniem barierki
0
UP DOWN

Posty: 1
Mój problem dotyczy lakierowania barierki metalowej, ale chemia w³a¶ciwie pozostaje ta sama, wiêc mam nadziejê, ¿e kto¶ z Was bêdzie w stanie wyt³umaczyæ mi siê dlaczego sta³o siê tak jak siê sta³o, a co wa¿niejsze, podpowiedzieæ jak z tematem sobie poradziæ.

Chcia³em od¶wie¿yæ powierzchniê barierki metalowej. Na pocz±tek papier 120 --> 220 , uzupe³nienie ubytków powierzchni szpachl± polimerow±, opracowanie na koniec ca³± powierzchniê jeszcze przeci±gn±³em papierem 400.

Potem podk³ad akrylowy (spray) - 2 warstwy. Przetar³em papierem.

Nastêpnie kolor ral 7016 (spray) - te¿ 2 cienkie warstwy. Kupiony na allegro - uniwersalny lakier syntetyczny na bazie rozpuszczalnikowej do malowania powierzchni z metalu etc.....

Nastêpnego dnia, chcia³em zabezpieczyæ jeszcze poprzedni± warstwê lakierem bezbarwnym (spray), wiêc posz³a pierwsza warstwa i tutaj zacz±³ siê problem. Ca³o¶æ pokry³a siê "zmarszczkami". Struktura powierzchni popêka³a. Lakier bezbarwny - szybkoschn±cy nitrocelulozowy

Dosz³o do reakcji lakieru bezbarwnego zdaje siê z podk³adem akrylowym (takie mam wra¿enie). Tak czy inaczej narobi³em siê przy tym i wracam do punktu wyj¶cia.

Nie chcia³bym ponownie pope³niæ tego samego b³êdu, wiêc proszê Was o wyt³umaczenie, co zrobi³em ¼le i doradzenie jakich ¶rodków mam u¿yæ, ¿eby osi±gn±æ zamierzony efekt.

Jako, ¿e jestem laikiem w temacie - proszê o wyrozumia³o¶æ.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group