Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Chasz
Wys³any: 2021-06-08, 20:28   Pomoc w ocenie sytuacji.
0
UP DOWN

Posty: 2
Cze¶æ,

Jestem szczê¶liwym posiadaczem 14 letniego Citroena Xsara Picasso. Auto posiada kilka ognisk rdzy którymi trzeba siê zaj±æ. Jednak nie chcê w nie inwestowaæ zbyt wiele. Cytryna nie jest wiele warta a i nie specjalnie ja lubiê ;) . Z drugiej strony szkoda mi z³omowaæ sprawne autko wiêc tak sobie razem egzystujemy a ja naprawiam od czasu to i owo mo¿liwie po kosztach.
A jako siê rzek³o po kosztach równie¿ chcia³bym rozwi±zaæ problem rdzy.

Prosze porad¼cie które z tych usterek mogê spróbowaæ rozwi±zaæ sam, a je¶li nie to to jakiej kwoty siê spodziewaæ siê u fachowca.


1 - Próg lewy z przodu, tu pewnie trzeba ci±æ. Przy okazji, czy progi generalnie s± elementem no¶nym auta? Widzia³em w internecie sprzeczne opinie.


2 - Próg lewy, odpryski, czy w tym przypadku trzeba co¶ robiæ?


3 - Próg prawy, spotkanie z krawê¿nikiem(?). Trzeba to wyklepaæ a mo¿e lepiej nie i tylko pomalowaæ?


4 - Próg prawy, przód. Jest szansa na zrobienie tego samemu? Czy nale¿y spodziewaæ siê dziury? A mo¿e warto spróbowaæ to oczy¶ciæ i ewentualnie wtedy zawie¼æ do naprawy?


5 - Próg praw, miejsce na podno¶nik. Wystarczy oczysciæ i pomalowaæ?


6 - Baga¿nik


7 - Drzwi. Chcia³bym to tylko dobrze zabezpieczyæ. Na walorach estetycznych mi jako¶ bardzo nie zale¿y, choæ je¶li wyklepanie/ szpachlowanie by³oby mo¿liwe, to w ramach rozrywki czemu nie. Wymieniaæ drzwi nie chcê z przyczyn wymienionych w pierwszym akapicie.


W planach mam pomalowanie naprawionych elementów sprayem. Czy którekolwiek marki s± ewentualnie polecane?

Pozdrawiam :)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2021-06-09, 09:29   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Chasz napisa³/a:
czy progi generalnie s± elementem no¶nym auta?

W przypadku Twojego auta gdzie nadwozie jest konstrukcji samono¶nej progi s± elementem bardzo istotnym z punktu sztywno¶ci tego nadwozia i bezpieczeñstwa poruszania siê nim
To co tutaj pokaza³e¶ na zdjêciach jest typowe dla tego modelu auta ...
Jak "ruszysz" te progi to poka¿± Ci siê dziury w nich ... korozja zjada je nie tylko z zewn±trz ale najbardziej w³a¶nie od wewn±trz
tam gromadzi siê wilgoæ kurz b³oto itd ... czyli wszystko to co "ruda" lubi najbardziej ¿eby "byæ przy ¿yciu" ... ;)
 

Chasz
Wys³any: 2021-06-09, 23:14   
0
UP DOWN

Posty: 2
Czyli oba progi do zrobienia u specjalisty. Jak z reszt±, do ogarniêcia w gara¿u?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2021-06-16, 06:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Chasz napisa³/a:
Jak z reszt±, do ogarniêcia w gara¿u?

Bez problemu ale zamiast sprayu polecam po¿yczenie ma³ego kompresora i wykonanie tych praz za pomoc± mini pistoletu z dysz± 1.2
Bêdziesz mia³ bez porównania inny efekt wykonanej pracy jak i komfort wykonywania prac
czyli regulacja ilo¶ci nanoszonego materia³u ilo¶ci powietrza i szeroko¶ci strumienia powietrza
czyli co¶ o czym mo¿esz tylko pomarzyæ maluj±c cokolwiek za pomoc± puszki spray
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group