Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomość
lukpio3
Wysłany: 2023-06-02, 19:34   Stara pow?oka a podk?ad
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam wszystkich serdecznie,
Chcia?bym zasi?gn?? Pa?stwa fachowej wiedzy na temat techniki jakiej powinienem u?y?. Postaram si? na pocz?tku kr?tko opisa? problem. Jestem w?a?nie w trakcie kapitalnego remontu ci?gnika rolniczego i w oczekiwaniu na zako?czenie prac mechanicznych, chcia?bym od?wie?y? mu blachark?. Blachy s? w bardzo ?adnym stanie, zero rdzy. S? miejsce gdzie s? poprzycierane do go?ej blachy ale rdzy na nich nie ma. W tym momencie pomalowane s? jedn? warstw? farby akrylowej (jest to jeszcze oryginalna farba). Malowane by?y pistoletem, nie ?adnym wa?kiem czy p?dzlem tak?e nic nie od?azi. Nie chcia?bym rwa? tej farby do go?ej blachy bo to tylko nie potrzebna robota, zreszt? kto? kto to malowa? przede mn?, robi? to bardzo oszcz?dnie poniewa? w wielu miejscach farba prze?wituje. Na pewno ca?o?? b?dzie matowana papierem ?ciernym. Finalnie na ca?o?? p?jdzie oczywi?cie farba akrylowa tylko mam ogromny problem z podk?adem. Kompletnie nie wiem jaki zastosowa?? Od razu dodam ?e nie b?d? u?ywa? ?adnej szpachl?wki ani nic poniewa? blachy s? naprawd? ?adne jak na ci?gnik. Co by?cie zastosowali na moim miejscu? Podk?ad epoksydowy? Podobno nie wolno go k?a?? na stare pow?oki. K?adzie si? go co do zasady na go?? blach?. Podk?ad akrylowy? Ju? bardziej pasuje ale jak wspomnia?em, mam miejsca, nie jakie? du?e, gdzie wida? go?? blach?. Po rozszlifowaniu b?d? to takie punkty ze 3 x 3cm. A podobno podk?adu akrylowego nie wolno k?a?? na go?? blach?. No i we? cz?owieku b?d? m?dry. Z jednej strony to tylko ci?gnik ale z drugiej nie chc? aby mi to p??niej z?azi?o. My?licie ?eby porobi? takie ?aty z podk?adu epoksydowego tam gdzie jest go?a blacha, przeszlifowa? i dopiero podk?ad akrylowy? Czy k?a?? od razu na ca?o?? jaki? podk?ad? Tylko w?a?nie, jaki ... Bardzo prosz? Pa?stwa o pomoc. Dzi?kuj
 

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiaÂły

Odpowiedz do tematu  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group