Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 03:18
Autor Wiadomo¶æ
kamilbusko
Wys³any: 2008-09-25, 08:56   co s±dzicie o max meyer
0
UP DOWN

Posty: 349
interesuj± mnie wasze opinie na temat max meyer
 

gola 
Wys³any: 2008-09-25, 11:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
http://lakierowanko.info/...light=maxmayera

ja od siebie moge dodac tylko tyle,ze podklady,lakiery bezbarwne(oczywiscie nie te z najnizszej polki) jak dla mnie :spoko: ,ale jezeli chodzi o baze to fatalna sprawa.
Krycie praktycznie zadne,ilosci makabryczne w porownaniu np. do Dupont-a.


U mnie w pracy kilka lat temu byl mieszalnik Maxmeyer-a.Po wymainie na Dupont-a koszty lakierow spadly o 1/3 w skali roku a chcialem zauwazyc ze Dupont jest drozszy niz Maxmeyer.
Poprostu idzie go mniej niz Maxmeyer-a.
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-09-25, 11:49   
0
UP DOWN

Posty: 349
ja jestem z niewielkiego miasta w którym jest niestety tylko jedna mieszalnia max meyer dlatego nie mam wyboru . nie mam porównania do innych produktów np dupont. musia³bym jezdzic do kielc do mieszalni 50 km lub do Krakowa 80 km
 

jacklack 
Wys³any: 2008-09-25, 19:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
gola napisa³/a:
U mnie w pracy kilka lat temu byl mieszalnik Maxmeyer-a.Po wymainie na Dupont-a koszty lakierow spadly o 1/3 w skali roku a chcialem zauwazyc ze Dupont jest drozszy niz Maxmeyer.
Poprostu idzie go mniej niz Maxmeyer-a.


Podzielam twoje zdanie :spoko: i dodam ¿e tak samo ma siê jeszcze novol do Du ponta :)
 
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-09-26, 07:56   
0
UP DOWN

Posty: 349
w takim razie to wielkie gówno. a co s±dzicie o bezbarwnym który sprzedaj± CR4?????
a zna kto¶ dobr± mieszalniê w kielcach.
 

kpopis
Wys³any: 2008-09-26, 08:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Robilem troche bazami novola a na codzien jade na dponcie. Musze powiedziec ze co do wydajnosci novola nie mam zastrzezen, mialem czasem wrazeni ze kryje lepiej niz dupont. Dupont wygrywa pasowalnoscia a to przeciez najwazniejsze kryterium.
 

jacklack 
Wys³any: 2008-09-26, 12:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
kpopis napisa³/a:
Dupont wygrywa pasowalnoscia a to przeciez najwazniejsze kryterium.

Ja jeszcze nie malowa³em baz± nowola ale mam nie daleko siebie dwa warsztaty co maj± novola nie ma tygodnia ¿eby nie byli u mnie 2-3 po bazê Du ponta bo nie mog± sobie daæ rady z kolorystyk± ju¿ nie bêde cytowa³ ich wypowiedzi ale s± bardzo nie zadowoleni
 
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-09-26, 21:58   
0
UP DOWN

Posty: 349
czyli klar CR 4 to produkt novola?
 

kpopis
Wys³any: 2008-09-26, 22:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Novol jest dobry na calosciowki. Z tym ze czym rozni sie novol od np. haya?Jednym i drugim da sie robic tylko ze to do niczego nie pasuje. Nadaj± sie tylko na calosciowki a ze Haya tansza polowe to nie widze miejsca dla novola na moich polkach.
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-09-27, 16:50   
0
UP DOWN

Posty: 349
panowie ale nie uzyska³em konkretnej odpowiedzi na moje pytanie co s±dziæie o klarze CR4
 

mebArth 
Wys³any: 2008-09-27, 18:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
CR4 czy CR4 ? Bo jest klar 4CR firmy 4CR pomarancoze opakowania/
_________________
Bart
 
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-09-27, 18:33   
0
UP DOWN

Posty: 349
no w³a¶nie o tym mówiê mebArth. jaki jest Twoim zdaniem ten klar
 

mebArth 
Wys³any: 2008-09-28, 08:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Podobno dobry. Ja tym nie malowa³em ale kumpel owszem i bardziej sobie chwali³ 4CR od Sherwina Williamsa. A znów mi dobrze sie robi na Sherwinie, podonbie jak na Profixie. Wiesz....co malarz to inne zdanie.
_________________
Bart
 
 

Joker_Paint
Wys³any: 2008-09-28, 09:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 64
Panowie ja od roku jade na max meyer w konwencji i musze powiedzieæ jedno: bazy s³abe je¶li chodzi o krycie, ale z pasowalno¶ci± do tej pory nie mia³em wiêkszych problemów. U mnie w okolicy nie brakuje mieszalni, bo jest Debeer, Lechler, Ivat, Glasurit... tylko ¿e wypróbowa³em ju¿ ka¿d± z nich i dopiero w Max meyer jako¶ w miare dobrze mi siê robi, a pozatym jest najbli¿ej ;)
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-09-28, 09:55   
0
UP DOWN

Posty: 349
joker a ile u Ciebie kosztuje ten klar? widzia³em kilka aut polakierowanych nim to wygl±daj± ¶wietnie. a baza faktycznie kryje s³abo przekona³em siê na w³asnej skórze
 

mebArth 
Wys³any: 2008-09-28, 10:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Joker to mówisz ze na ostro bazy k³adziesz? Jak masz problemy z pasowalnoscia? ALe jak s³abiej kryje to wiadomo ze trzzeba wiecej wylac = $ + czas. Nie ma u Ciebie DuPonta standoxa sikkensa spiesHeckera? Spotka³em sie z baz± lechlera bordow±...Panowie...na 8 razy wylewa³em to gowno...i tak rant swieci³ ale nikt nie widzia³ :D
_________________
Bart
 
 

Joker_Paint
Wys³any: 2008-09-28, 10:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 64
MebArth bazy zawsze cieniuje, bo nie lubie pó¼niej narzekania klientów, no chyba ¿e wyra¼nie mi daj± do zrozumienia, ¿e chc± na ostro ;) Co do Lechlera w bordo te¿ mia³em nieprzyjemno¶æ lakierowaæ tym :sciana: Jaka¶ oplowska per³a o aplikacji lepiej nie wspominaæ... wiêcej w tym by³o ¿ywicy ni¿ pigmentu. A Max meyer ju¿ tak tragiczny nie jest w kryciu, choæ ostatnio k³ad³em srebro na VW G9R(+B) na 5 warstw dopiero wykry³o :!:

Cytat:
joker a ile u Ciebie kosztuje ten klar?


110 z³/ l.

Ale ja osobi¶cie nie u¿ywa³em. Wole zamawiaæ z netu Standoxa lub kupowaæ tañszego Novola Novoakryl 570 - 70 z³/ l.
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-09-28, 10:56   
0
UP DOWN

Posty: 349
u mnie jest tañszy oko³o 90 z³
 

angelo
Wys³any: 2008-10-04, 12:20   materia³y maxmeyer
0
UP DOWN

Posty: 15
Ja lakierujê meyerem i dla minie jest ok w ka¿dym systemie s± kolory które lepiej kryjê lub gorzej (pracowa³em na duponcie ,glasuricie )Podstaw± jest stosowanie podk³adów w szaro¶ciach widmowych zalecane przez producenta ka¿da firma podaje zalecany odcieñ podk³adu i nie ma problemu z kryciem .Pasowalno¶æ ca³kiem( niez³a poza tym je¿eli jest mieszalnik na miejscu to mo¿na skorygowaæ i po problemie.My¶lê ¿e ka¿dy system ma swoje wady i zalety i nale¿y go sie po prostu nauczyæ a nie z góry zak³adaæ ¿e je¿eli to nie dupont lub glasurit to ¶mieæ.
Pozdrawiam
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-04, 19:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
OK a teraz zagadka. Kolega angelo mówi o szarosciach widmowych ok...RObi³em opla combo niebieski ...w recepturze DPonta (jak sie miesza farbe to jest dopisane jaki ma byc podk³ad) wychodzi³ ciemnoszary podk³ad. A oryginalnie by³ czarny bo dar³em ca³a strone i dupe. WIec jak to jest?
_________________
Bart
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-04, 20:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
mebArth napisa³/a:
OK a teraz zagadka. Kolega angelo mówi o szarosciach widmowych ok...RObi³em opla combo niebieski ...w recepturze DPonta (jak sie miesza farbe to jest dopisane jaki ma byc podk³ad) wychodzi³ ciemnoszary podk³ad. A oryginalnie by³ czarny bo dar³em ca³a strone i dupe. WIec jak to jest?


I tak ma byæ.. trzymaj siê wskazañ DP je¶li chodzi o kolory podk³adów np; skoda kolor 8180 ma czerwony podkolor fabryczny a DP przewiduje jasnoszary (VS-4) poprostu taka jest strategia krycia wg.DP :)

Sikkens Lesonal dla odmiany ma taki system podkolorów np;czerwony pod czerwony :)
 
 

gola 
Wys³any: 2008-10-05, 15:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
OK a teraz zagadka. Kolega angelo mówi o szarosciach widmowych ok...RObi³em opla combo niebieski ...w recepturze DPonta (jak sie miesza farbe to jest dopisane jaki ma byc podk³ad) wychodzi³ ciemnoszary podk³ad. A oryginalnie by³ czarny bo dar³em ca³a strone i dupe. WIec jak to jest?

A skad wiesz czym byl lakierowany?.Piszesz o dupont wiec trzymaj sie jego wskazan.Kazdy producent przewiduje inaczej.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-06, 10:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
GOLA to by³a fabryka....widac warstwy. Tu znów DP pisze co innego
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-10-06, 11:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
GOLA to by³a fabryka....widac warstwy. Tu znów DP pisze co innego


chodzilo mi o to czym byl lakierowany (producent lakieru) bo skoro to byl opel to moglbyc to standox a tam moga byc inne szarosci widmowe podane w recepturach.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-06, 17:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
nie wiem czym by³ malowany, nie siedze w OPLU. wiem jedno ze podk³ad fabrycznie by³ czarny a wg receptury DP ma byc ciemno szary. Akurat malowa³em bok i dupe a tylne drzwi by³y nowe wiec czarne. Powiem Ci ze ¶rodki (czarne) wyla³em na 1.5 raza a wierzch sie buja³em bo nic nie chcia³o kryc. I tak myse zeby sie nie sugerowac to co pisze na recepturze tylko patzrec jak jest fabrycznie zrobione.
Tak samo robi³em Prelude - bordo pere³ka....niby fabrycznie jest szary podk³ad a nie mog³em francy w ogóle zalac (baza Lechler konwencja) Z jednej strony wiem ze to ch... firma no ale 8 wartsw to juz lekka przesada.
Robi³em CLK czarnego...fabrycznie ma byc szary podk³ad - u³atwi³em sobie zycie bo mia³em resztki czarnego DP podk³adu :) Bajka malowanie- 2x i dziekuje :)
_________________
Bart
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-10-06, 18:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Lepiej sie fabryka tak bardzo nie sugerowac. Czasem pod srebrami na ktore DP zaleca VS4 potrafi byc fabryczny czarny podklad w takim odcieniu ze srebrem to ciezko pokryc.

Ja zawsze daje VS'a tak jak zaleca DuPont i jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo zeby bylo trzeba wiecej niz dwie warstwy konwencji.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group