Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Simon 
Wys³any: 2008-09-28, 23:25   jaki pistolet? po raz kolejny lecz toszkê inaczej
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
Witam!
Lakiernicstwem zajmuje sie od oko³o 3 lat-mam ju¿ troche wprawy.Zaczynalem na postolecie za 70z³ noname a przez ostatnie pó³ roku u¿ywa³e pistoletu lvlp R500 za 230z³-na pocz±tku by³em z niego bardzo zadowolony-pó¼niej zacze³o mi przeszkadzaæ ¿e daje spory odkurz ;-/ a ostatnio zaczo³ k³a¶æ nierówno materia³...robi chmurki itp. wieæ czas na zmiane pistoletu na lepszy.
Problem jest tylko taki ¿e jak narazie mam kompresor polski 3jw60 z wroc³awia-pewnie wiekszo¶ci znany.zbiornik 180l wydajno¶æ-spotka³em sie z dwiema-400l/min(ma³o prawdopodobne) oraz 260l/min. silnik 2,2kw
Nieprowadze jak narazie warszatu tylko lakieruje znajomym i dla siebie-jedno auto na miesi±c max.Jednak na przysz³osæ planuje otworzyæ warsztat.
Kompresor zdajê sobie sprawy ¿e niejest rewelacj± ale jak do tej pory mi wystarcza³.
Teraz moje pytanie:Niechce wydawaæ pieniedzy w b³oto i niechce kolejnego pistoletu "na jeden rok" tylko czego¶ wiêcej...pistoletu który zawsze bêdzie malowa³ tak samo i niczym mnie niezaskoczy.Mam mo¿liwo¶æ zakupu bezpo¶rednio z USA lub UK.My¶le nad SAT± 3000 lub devilbissem gti pro lub co¶ innego...Nie pracowa³em na ¿adnym nich i niemia³em do czynienia.Tylko pytanie czy z moim kompresorem jest sens sie "pakowaæ" w SATA???Pistolet m byæ do baz i bezbarwnego.
Prosze o odpowiedzi jaki pistolet by³by dla mnie najlepszy?czy w mojej sytuacji jest sens kupowaæ pistolet za 1200z³-tyle bêdzie mnie kosztowa³a sata 3000digital czy mo¿e kupiæ jaki¶ w PL za 400z³>>????Czy pchaæ sie w ogóle w hvlp???porad¼cie....
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-09-29, 08:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Simon napisa³/a:
1200z³-tyle bêdzie mnie kosztowa³a sata 3000digital
to dobra cena-tanio!
Simon napisa³/a:
Czy pchaæ sie w ogóle w hvlp???
nie masz odpowiedniego kompresora :!: :!: :nie:
Simon napisa³/a:
jaki pistolet by³by dla mnie najlepszy?
kupuj GTI pro devilbissa :idea:
Simon napisa³/a:
czy w mojej sytuacji jest sens kupowaæ pistolet za 1200z³
wydasz raz na lata i na dobry ,pewny sprzêt. :spoko:
Simon napisa³/a:
Pistolet m byæ do baz i bezbarwnego
licz siê z tym ,¿e lakierowanie wod± ciê nie ominie :tak: ,a do tego musz± byæ dwa spray gean"y.ten gti jest odpowiedni do wody,dysza 1,3. i tego sobie zostawisz do baz wodonych ,a do bezbarwnego nowy pistolet :arrow:
 
 

Simon 
Wys³any: 2008-09-29, 16:09   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
baqo dziêi za odpowied¼!
Przekonujesz mnie na tego devilbissa-czyli mój kompresor go uci±gnie???Jak± wersje mam kupiæ konkretnie hvlp czy lvlp czy jak±¶ inn±???Devilbissa gti pro moge mieæ za 800z³.
Wydaje mi sie jednak ¿e sata 3000 jest lepszym pistoletem jednak-chod¼ niewiem dlaczego ;-) wyprowad¼cie mnie za b³êdu je¶li sie myle.P{rzyda³by siê konkretny arguiment dlaczego devilbiss a nie sata.... w sumie cena to ju¿ 400z³ ró¿nicy....1/3 tañszy devilbiss.
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-09-29, 18:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Simon napisa³/a:
sata 3000 jest lepszym pistoletem
zacznijmy od tego o jakim sata mówisz :?: ja maj±c gti-ka 110 i sata RP, bazê duponta k³ad³em devilbissem,a bezbarwny RPkiem. teraz bazê robiê 3000 hvlp ,a lakierek RP.
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-09-29, 19:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
400zl to konkretny argument. Ja mam gti'ka i jestem zadowolony ale nie mam porownania z Sata natomiast Baqo zna obydwa pistolety i moze ci napisac jakie spostrzegl roznice.
 

Simon 
Wys³any: 2008-09-29, 19:40   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
wiêc biore Devilbiss GTI pro-tylko jaki konkretnie model???czy jest tylko jeden???

ps.baqo móg³byæ napisaæ dlaczego jednak przesiad³e¶ sie na sate 3000 zamiast GTI'ka ;-)

Rozumiem ¿e GTI pro po³o¿e zarówno baze jak i bezbarwny?
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-09-29, 20:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Simon napisa³/a:
baqo móg³byæ napisaæ dlaczego jednak przesiad³e¶ sie na sate 3000 zamiast GTI'ka
wszystkiego trzeba w ¿yciu wypróbowaæ. jak sprawi³em sobie kompresor 750 l. zbiornik to odrazu chcia³em lakierowaæ hvlp-kiem :jupi: i tutaj trzeba siê na niego przestawiæ po gtiku,gdzie powiem ¿e devilbiss wcale nie jest gorszy.gti pro nie lakierowa³em,ale jak jest nowszy i lepszy od gti 110 to jest godny polecenia.mia³em do wyboru pro i 3000 hvlp. ¿e mam dobr± sprê¿arê wybra³em sate. bardzo jestem ciekaw tego drugiego??
 
 

Simon 
Wys³any: 2008-09-30, 16:10   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
Na stronie devilbiss maj± pistolet gti pro w trzech wersjach!!!Podaje poniezej zapotrzebowanie pistoletu na powietrze:
T1: 280 l/min (9.9 cfm)
T2: 350 l/min (12.4 cfm)
H1 450 l/min (15.9 cfm)

Rozumiem ¿e mam wzi±¼æ pistolet trans-tech ten pierwszy co najmniej powie3a po3ebuje(T1)???
_________________

 
 

mazda1000 
Wys³any: 2008-10-01, 20:06   
0
UP DOWN
Przem85

Pomóg³: 1 raz
Posty: 17
Sk±d: Irlandia/Cork
czesc ja mam taki sam problem i wlasnie nie wiem co wybrac nigdy nie robilem sata a teraz wlasnie pracuje na GTI pro do wody mam t1 a do claru t2 maluje sie dobrze ale nie wiem jak by bylo sata. Pistolety te ktore uzywam sa odemnie z firmy a teraz cos chce kupic dla siebie daj jakis kontakt do siebie to sie zgadamy
 
 

gola 
Wys³any: 2008-10-02, 11:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mazda1000 napisa³/a:
...teraz cos chce kupic dla siebie...


polecilbym ci (do bezbarwnego)IWATA lph i W-400WBX do bazy.
W LPH 400 zasadnicza cecha pistoletu jest dysza a wlasciwie jej wykonanie.Te naciecia na niej powoduja ze warstwa nakladanego materialu jest bardzo cienka i rownomierna.
Jest wielu zwolennikow saty na tym forum.Ja osobiscie nie widze w tym pistolecie (mowie o 3000 HVLP) nic specjalnego.W porownaniu do iwaty daje bardzo gruba warstwe farby.Owszem jezeli chodzi o srebro badz cieniowanie jasnych perel bardzo dobrze sie nim pracuje.
Moze sie przyzwyczailem do iwaty i takie mam wrazenie,nie wiem :/
 

mazda1000 
Wys³any: 2008-10-05, 00:14   
0
UP DOWN
Przem85

Pomóg³: 1 raz
Posty: 17
Sk±d: Irlandia/Cork
dzieki za pomoc pOZDRAWIAM
 
 

Simon 
Wys³any: 2008-10-09, 09:06   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
Dlaej nie otrzyma³em odpowiedzi na swoje pytanie....

Czy mam braæ Devilbissa GTI pro z dysz± T1 czy T2 ???????

Ma s³u¿yæ do bazy i klaru.serdecznie dziêkuje a odpowiedzi...
 
 

zed
Wys³any: 2008-10-09, 13:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
ja bym bra³ T1
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

gola 
Wys³any: 2008-10-11, 11:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
Simon napisa³/a:
Dlaej nie otrzyma³em odpowiedzi na swoje pytanie....
Czy mam braæ Devilbissa GTI pro z dysz± T1 czy T2 ???????
zbiornik 180l wydajno¶æ-spotka³em sie z dwiema-400l/min(ma³o prawdopodobne) oraz 260l/min. silnik 2,2kw)


chyba sam wiesz juz jaki masz wybrac skoro twoj kompresor prawdopodobnie podaje cisnienie 260l/min.I tak nie podaje nawet tyle ile potrzebuje ten pistolet.

zreszta sam odpowiedziales sobie na to pytanie:
Simon napisa³/a:
Na stronie devilbiss maj± pistolet gti pro w trzech wersjach!!!Podaje poniezej zapotrzebowanie pistoletu na powietrze:
T1: 280 l/min (9.9 cfm)
Rozumiem ¿e mam wzi±¼æ pistolet trans-tech ten pierwszy co najmniej powie3a po3ebuje(T1)???
 

mazda1000 
Wys³any: 2008-10-14, 23:11   trans tech t1 t2
0
UP DOWN
Przem85

Pomóg³: 1 raz
Posty: 17
Sk±d: Irlandia/Cork
jesli decydujesz sie na trans tech najlepiej kup dwa pistolety T1 jest do wody a T2 uzywasz do lakieru . My walsnie tak mamy w pracy i wtey wyszystko wychodzi tak jak powinno byc
 
 

gola 
Wys³any: 2008-10-15, 11:12   Re: trans tech t1 t2
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mazda1000 napisa³/a:
jesli decydujesz sie na trans tech najlepiej kup dwa pistolety T1 jest do wody a T2 uzywasz do lakieru . My walsnie tak mamy w pracy i wtey wyszystko wychodzi tak jak powinno byc


wedlug producenta jest tak,ze i jeden i drugi nadaje sie do lakieru i do bazy.
Podaje tutaj na przykladzie DuPont-a
Devilbiss
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group