Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:42
Autor Wiadomo¶æ
PaSt
Wys³any: 2008-10-20, 01:32   Autorenolak czy akryl - koszty.
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam,mam pytanko odnosnie renolaku i lakierow akrylowych,a dokladnie ich ceny, bo kazdy tu pisze,ze akryl w podobnej cenie lub nie wiele drozszy...a dokladnie o ile drozszy, bo szukam (moze zle) i nie potrafie znalezc tego "troche" drozszego, za renolak musze dac 23z³ za litr + korektor,a za akryl przynajmniej 70z³, nic tanszego nie znalazlem ... hm, chce polakierowac caly samochod i wolalbym uzyc akrylu ale niestety mam ograniczenia finansowe, poniewaz oprocz blachy, inwestuje w caly zawias i silnik...

Liczê na pomoc, pozdrawiam.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-20, 01:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Kup polski akryl jak juz musisz lub syntetyk. Syntetyk sie wyleje tak jak akryl. Renoakiem to sie maluchy malowa³o i p³oty. Musisz dozbieraæ kasiorki jak chcesz zeby to wyglada³o dobrze.

Jednym s³owem...jesli nie masz funduszy to nie maluj. Lakier to nie wszytsko co ci jest potrzebne zeby auto maln±æ.

PS korektor nic nie daje, lepiej wlac do renolaku 30% utwardzacza do lak. akrylowych uniwersalnego np HAYA.
Renolaku nie spolerujesz - jak wylejesz (baranek lub szklo + ew. smieci zlewki) tak zostaje. Akryl spolerujesz na 2gi dzien nawet na lustro. Wiec sie zastanów czy nadal chcesz renolaka.

pzdr
_________________
Bart
  
 
 

PaSt
Wys³any: 2008-10-20, 01:46   
0
UP DOWN

Posty: 5
a gdzie taki polski akryl kupic i ile to moze kosztowac??? Lakierowanie mnie nie ominie, bo samochod juz jest blacharsko przygotowany i zapodkladowany, teraz tylko kolor...
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-20, 01:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Gdzie kupic? W sklepie lakierniczym. Skoro juz ktos kupi³ podk³ad to i musi miec dojscie do sklepu z lakierami a ci znów do dystrybutorów.

EDIT:
Ciesz sie ze tylko 70z³ bo bazy sa po 250z³ + bezbarwny 70z³. wiec cyba mozesz sie poswiecic na te 70z³

EDIT2
A jescze jedno...w mojej okolicy gdzie pracujê, nie zrobi juz zaadnego akrylu bo wsz³y g³upie normy i sklepy juz nie zamawiaj± pigmentów.
_________________
Bart
  
 
 

PaSt
Wys³any: 2008-10-20, 01:50   
0
UP DOWN

Posty: 5
jasna sprawa, w tym tygodniu sie wybiore do chlopakow :)

wczesniej na jakies drobne rzeczy uzywalem renolaku z firmy Sigma Kalon, nie powiem,zeby byl strasznie zly,ale cale auto to cale auto...

wiem wiem,ojciec kiedys kupowal cale zestawy od podkladow,przez bazy,na perle konczac i wiem,ze tanie to to nie bylo, ja chce najzwykleszy czarny ale o duzym polysku musi byc i polerowalny,a nie zeby mi sie mat zrobil...
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-20, 01:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Z akrylu nie wyciagniesz duzoego po³ysku na czarnym, zapomnij. Tym bardziej na ch....wym akrylu. Jedynie baza i klar. Ale mozesz spróbowac zaopatrzyc sie w milion past i szorowac :D
_________________
Bart
 
 

PaSt
Wys³any: 2008-10-20, 01:59   
0
UP DOWN

Posty: 5
coz bede musial sprobowac, najwyzej na sezon letni jak troche kasy przybedzie przelakieruje sie raz jeszcze...dzieki za pomoc

a tak przy okazji probowalem polerowac renolaka i nie powiem,zeby tragedia byla ;) wiadmo super efekt to to nie jest ale wyszedl gladko i z polyskiem wiekszym niz daewoo kolegi :)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-20, 02:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Bo daewoo nie ma po³ysku...tznn nie ma IDEALNEGO po³ysku fabrycznie. Albo daewoo kolegi by³o pomalowane i spieprzone. Ogólnie renolaka nie da si epolerowac OD RAZU ale po jakims d³uzszym czasie mozna go przyci±æ. ALe wiesz...to wszystko takie na chybi³ trafi³.
Du¿y po³ysk = dobry lakier = NIE TANIO (reszte sobie sam dopisz).

narta..ide spaæ.
_________________
Bart
 
 

PaSt
Wys³any: 2008-10-20, 02:07   
0
UP DOWN

Posty: 5
wiadomo, cena=jakosc, dzieki za pomoc...
 

przemo1972 
Wys³any: 2008-10-20, 12:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
A jakby tak renolak klarem przykryc? :cool: Dawno temu nawet sie cieniowalo renowacja jak nie bylo czym.Do renolaku oczywiscie ten sam utwardzacz co do klaru(ok.30%).Renolak nalezy podsuszyc z 15 minut (lekka pylosuchosc :tak: )i jadziem z klarem.Na maluchach i poldkach wychodzilo calkiem znosnie no i koszty male. ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-20, 15:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Moze sie zgry¼c. WIesz...jak 16 lat siedze w tym g.... tak NIGDY nie robi³em takiego manewru.. Kup porzadny akryl i bedzziesz zadowlony.
_________________
Bart
 
 

marikk 
Wys³any: 2008-10-20, 18:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Mebarth u mnie bez problemu idzie dostaæ konwencje ale mimo wszystko wole malowaæ baz± i nie maluje akrylami na bazie jak mi co¶ wleci albo wyskocz± jakie¶ rysy pod baz± jak kto¶ ch,,,,o zmatuje podk³ad to podsusze i papierem rozmatuje a na akrylu to co zrobisz nic bo to gówno za d³ugo schnie wiem ¿e akrylem to jest szybciej bo nie musisz czekaæ przed klarem ale gorzej jak sie trafi takie gówno jak ¿ó³ty albo czerwony ja szczerze mówi±c nie pamiêtam kiedy malowa³em akrylem ale jednowarstwowym ¿eby nie by³o pozdro
 

przemo1972 
Wys³any: 2008-10-20, 18:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Nie zgryzie sie :cool: Takie partyzantki robilismy na polskich samochodach jak nam kolor nie wchodzil ;) To byl poczatek lat 90-tych.(Pamientasz czym sie wtedy robilo... :shock: )
Renolak z kogutkiem (wLOCLAWEK)-I DO PRZODU. ^^Zeby to sie wogole polerowalo jedna warstwa klaru na to i fura jak ta lala ^^ ^^ Do dzisiaj na kolorach UNI czasami "obnizam koszty" i daje poltorej warstwy w akrylu i na to poltorej klaru.Cala tajemnica sukcesu zeby to suszyc na drugi dzien bo suszone odrazu moze stracic na polysku.sprobuje pozniej wstawic fotke samochodu malowanego j/w.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-20, 19:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@marikk cholera uzywaj przecinków bo Cie nie moge odczytac.
@przemo u nas to Polifarb Cieszyn rulez by³ :D ale jak mówie, nie robi³em takich wyczynów.
_________________
Bart
 
 

gatar85
Wys³any: 2008-10-21, 13:21   
0
UP DOWN

Posty: 24
tak tak.. renowacja spuch³a jak po³o¿yli¶my klar..nie polecam takich manewrow.. to juz lepiej kolorowy podklad pokryc bezbarwnym hahaha ^^ :sciana:
 

przemo1972 
Wys³any: 2008-10-21, 15:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
To sie robi mokro na mokro :devil: :!:
 

gatar85
Wys³any: 2008-10-21, 15:37   
0
UP DOWN

Posty: 24
chyba ze sie nie ma ;) a i lakieru na styk :D
 

Michalosw 
Wys³any: 2008-10-25, 15:59   nie ma jak baza.
0
UP DOWN
Antoher GH0STGX

Posty: 1
Sk±d: O¶wiêcim
chyba nie ma nic lepszego od bazy koledzy i laku to jest rewelka kila cienkich warstw bazy i kilka warstw tj 3-5 warst laku przy czym ostatnia szlifujemy i polerka pasta b³ysk jak w salonie ;) . Nie zapomnijmy o wszystkich warunkach tj pomieszczeniu warunkach schniêcia grubo¶ci nak³adania lakieru. To s± podstawy wp³ywaj±ce ja efekt koñcowy. Je¶li chodzi o proporcje do aerografu to zaopatruje siê w farby typu baza - clar i robiê np bazê w proporcji 70% rozpuszczalnika i 30% farba . W moim aerografie super siê maluje :) .
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-25, 17:45   Re: nie ma jak baza.
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Michalosw napisa³/a:
chyba nie ma nic lepszego od bazy koledzy i laku to jest rewelka kila cienkich warstw bazy i kilka warstw tj 3-5 warst laku przy czym ostatnia szlifujemy i polerka pasta b³ysk jak w salonie ;) . Nie zapomnijmy o wszystkich warunkach tj pomieszczeniu warunkach schniêcia grubo¶ci nak³adania lakieru. To s± podstawy wp³ywaj±ce ja efekt koñcowy. Je¶li chodzi o proporcje do aerografu to zaopatruje siê w farby typu baza - clar i robiê np bazê w proporcji 70% rozpuszczalnika i 30% farba . W moim aerografie super siê maluje :) .


mistrzu...ale kolega pyta o renolak. co ma baza, aero i proporcje do renolaka? . Prosi³bym zebys sie zapozna³ z tematem. Dziekujemy za uwagi ale pasowa³o by zeby by³y w TEMACIE bo potem wchdzi gosc...wpisuje w szukajke ILE BAZY i trafia na Polifarb cieszyn. ;) Troche to nie teges. nie sadzisz?

pzdr
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga