Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
jarko21
Wys³any: 2008-10-22, 12:03   polerowana felga & jej pomalowanie
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam wszystkich

Mam pytanie odno¶nie polerownych felg.Mam zamiar nied³ugo wypolerowaæ felgi mojego auta i ¿eby unikn±æ cotygodniowego czyszczenia ich ,celem utrzymania dobrego po³ysku ,chcia³em je pomalowaæ jakim¶ bezbarwnym lakierem . Tylko czy s± takie które mo¿na k³a¶æ na wypolerowany materia³ , z tego co wiem ¿eby co¶ pomalowaæ i siê trzyma³o to kupy powinna powierzchnia byæ zmatowana , a tu nie ma takiej opcji.
Wyczyta³em gdzie¶ ,¿e mo¿na co¶ takiego robiæ w malowaniu proszkowym w du¿ej temperaturze.Zapewne po pomalowaniu takiej spolerowanej felgi nie bêdzie ju¿ tego po³ysku co przed ,ale to nic.
Proszê o jakie¶ sugestie ;)
 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-22, 12:52   Re: polerowana felga & jej pomalowanie
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
jarko21 napisa³/a:
Witam wszystkich

Mam pytanie odno¶nie polerownych felg.Mam zamiar nied³ugo wypolerowaæ felgi mojego auta i ¿eby unikn±æ cotygodniowego czyszczenia ich ,celem utrzymania dobrego po³ysku ,chcia³em je pomalowaæ jakim¶ bezbarwnym lakierem . Tylko czy s± takie które mo¿na k³a¶æ na wypolerowany materia³ , z tego co wiem ¿eby co¶ pomalowaæ i siê trzyma³o to kupy powinna powierzchnia byæ zmatowana , a tu nie ma takiej opcji.
Wyczyta³em gdzie¶ ,¿e mo¿na co¶ takiego robiæ w malowaniu proszkowym w du¿ej temperaturze.Zapewne po pomalowaniu takiej spolerowanej felgi nie bêdzie ju¿ tego po³ysku co przed ,ale to nic.
Proszê o jakie¶ sugestie ;)


Je¶li t± felgê zmatujesz to po lakierowaniu bezbarwnym bêdzie mia³a super po³ysk ...sêk w tym ¿e ten lakier ci z biegiem czasu odpadnie z tych felg poprostu siê z³uszczy bo nie bêdzie mia³ odpowiedniej przyczepno¶ci ;)
 
 

jarko21
Wys³any: 2008-10-22, 13:16   
0
UP DOWN

Posty: 2
no w³a¶nie powinien do tego byæ jaki¶ grunt na pocz±tek ¿eby siê trzyma³o , ale jak wszysko bym zrobi³ tak jak z normaln± blach± to by ta polerka ca³a by³a niepotrzebna bo nic by nie by³o widaæ. Jestem ciekawy jak to jest robione w wypadku silników motocyklowych ,kolega mia³ kawasaki en500 .Jego kapy by³y wypolerowane ,a pokrywa lakiernicza [bezbarwna] zabezpiecza³a go na min 10 lat
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group