Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
rakan09
Wys³any: 2008-10-25, 13:18   Jak± sprê¿arkê wybraæ. Proszê o POMOC.
0
UP DOWN

Posty: 48
Witam
Mam do wydania max. 700z³ i chcê za to kupiæ sprê¿arkê i osobno pistolet do lakierowania.
Zajmuje sie renowacj± mebli, wiêc trochê to inna dziedzina ni¿ lakiernictwo samochodowe, ale wierzê, ¿e znajdê tu odpowied¼ na kilka pytañ. Maksymaln± powierzchni± jak± bêde mia³ do pomalowania bêdzie bok szafy - ok. 1m2. Chcê malowaæ lakierobejcami i lakierami przeznaczonymi do drewna. W zwi±zku z tym:
-czy wystarczy mi spê¿arka 25l czy potrzebujê 50tki czy jeszcze wiêkszej?
-czym ró¿ni siê sprê¿. olejowa od bezolejowej?
-jaki pistolet wybraæ na pocz±tek - niskoci¶nieniowy czy wysokoci¶nieniowy,czym siê ró¿ni±, jak siê maluje?

Dodam, ¿e nigdy nie malowa³em sprê¿ark±, a z tego co mi znajomi mówili to to ¿ebym nie kupowa³ mniejszej ni¿ 100l, bo pomaluje po³owê elementu, skoñczy siê ci¶nienie, bêdzie plu³a i po malowaniu.


Takie mam na oku, czy bêdzie siê zgrywa³o na pocz±tek dla amatora?
<http://allegro.pl/item460447256_kompresor_olejowy_sprezarka_50l_hit_hit_hit_hit.html>
<http://allegro.pl/item459493380_pistolet_hvlp_lub_hp_50_rabatu_na_2_sztuke.html>
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-25, 16:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Malowa³em kiedys meble...( o wiele fajniejsza robota niz zasrane powypadkowe )ale 50l to ma³o. Pistolet DeVilbiss z dysza 1.8 i dosc duze cisnienie. Przy takich powierzcniach musisz miec sta³e cisnienie a te 50l zbiornik nie podo³a. Moze zaczniesz z grubej rury ale na koncu opada cisnienie i juz nie masz czym malowac.
Meble by³y w kolorze...sed³ podk³ad mokro na mokro i za 15 minut farba. Nie pamietm jak sie to nazywa³o ale ³adnie wyglada³o :)
A..i jescze zalezy jaki masz pistolet. Jeden potrzebuje duzo wiatru a inny mniej.

Rozwin temat

pzdr
_________________
Bart
 
 

rakan09
Wys³any: 2008-10-25, 18:56   
0
UP DOWN

Posty: 48
Taki pistolet jak mówisz - Devibiss hp tyle, ¿e z dysz± 1.4 jest na allegro za 240z³. Czym siê ró¿ni dysza 1.4 od 1.8? Czym mniejsza dysza tym mniejsza chmurka do mniejszych elementów, czy sie myle? Poleæ mi jak mo¿esz pistolet który potrzebuje ma³o wiatru od ma³ej sprê¿arki 50l , ale taki którym dam rade w miare co¶ przemalowaæ (do 250z³)- jaki wybraæ hd, hvlp, rp z jak± dysz± do lakierobejc i lakierów poliuretanowych?

Aha...ja siê wkleja poprawnie link, bo lekkie otepienie..
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-26, 08:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
1.4 idzie ma³o lakieru i sie nadaje na auta
1.8 idzie duzo lakieru i sie nadaje do podk³adu lub na gêsciorkê do mebli (nie bezberwny) tyko juz nie pamietam co to by³ za lakier...w szwecji to malowa³em a tam maj± inne wynalazki.

Co do pistoletu to poszukaj w szukajce. Do 250z³ ci nic nie polecê bo dla mnie to smietnik.
Na forum by³o duuuuuuuzo powiedziane o psitoletach tlko musisz sie zag³ebic w szukajke. A jakie frazy wpisywac to chyba ci nie muszê mówic? :)
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group