Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Iwan
Wys³any: 2008-10-24, 00:18   Problem ze srebrnym metalikiem
0
UP DOWN

Posty: 26
Jako , ¿e pierwszy post na tym forum - chcia³bym Was serdecznie powitaæ.I jak to bywa - pierwszy post i ju¿ problem i pytania :)

Pare dni tenu zabra³em siê za swoje auto bo zachcia³o mi siê lakierowanych zderzaków i byæ mo¿e lotki na tylni± klapê.Zaznaczam , ¿e przeczyta³em ju¿ dwa fora lakierników zanim siê za robotê wzi±³em.Jednym s³owem teoriê pozna³em bez pytañ niestety praktyka kopnê³a mnie w cztery litery.Doczyta³em siê , ¿e srebrny metalik to wredny kolor ze wzglêdu na chmurki, cienie,s³abe krycie itd.Ale có¿ zrobiæ takie auto mam i nic na to nie poradzê.Kupi³em dwa zderzaki - bo swoich marnowaæ nie chcia³em ^^ .Pierwsze co zrobi³em to oba na kerschera , nastêpnie zmatowa³em oba zderzaki na sucho papierem 180.nastêpnie PZP taki bezbarwny ze spraya.Na to podk³ad akrylowy Novola - po pierwszej warstwie podk³adu widzia³em ¿e nic szpachlowaæ nie muszê.Potem drugi raz podk³ad - szlifowanie 360 na mokro, jeszcze raz podk³ad akrylowy i szlifowanie 800 do 1200 na mokro.Zostawi³em zderzaki na dwa dni.Do podk³adu dodawa³em plastyfikatora Novola.Po dwóch dniach wyla³em bazê na 3 warstwy.Po 20 minutach poszed³ bezbarwny Novola - równie¿ na 3 razy.Wydawa³o siê , ¿e bêdzie dobrze, nawet chmurek nie widzia³em, niestety wysz³a mi zbyt du¿a morka i szlifowanie na mokro 2000 prawie nic nie pomog³o.Na dodatek zauwa¿y³em , ¿e baza tak jakby w kilku miejscach niezbyt pokry³a i widaæ by³o wrêcz podk³ad - tak jakby niedomalowane by³o.Co dziwne podczas najk³adania bazy jak i chwile potem wszystko niby by³o dobrze.Zauwa¿y³em to dopiero po prawie godzinie od polo¿enia bezbarwnego.Nie pozosta³o mi nic innego jak szlifowanie.Tylko ,¿e to ju¿ mi niezbyt sz³o - nawet papierem 240 na mokro nie mog³em bezbarwnego zeszlifowaæ ¿eby to g³adkie by³o.da³em sobie spokój za szlifowaniem i rzuci³em na to jeszcze raz podk³ad.Znowu szlifowanie 800- 1200 na mokro.I zacz±³em od pocz±tku. Po³o¿y³em bazê - tym razem 4 razy .By³a g³adka jak dupa niemowlêcia i widaæ by³o , ¿e baza tym razem pokry³a dobrze.Ju¿ mia³em rozrabiaæ bezbarwny i widzê , ¿e znowu w tych samych miejscach przebija lekko podk³ad - dok³adnie tak samo jak za pierwszym razem - tak jakby niedomalowane miejsca.Dziwne bo po 4 razie by³o super i pochwili jakby znowu baza w¿ar³a siê w podk³ad.Nie rzuca³em ju¿ bezbarwnego, a bazy nie nak³ada³em wiêcej bo mi po prostu zabrak³o.Na drugi dzieñ dokupi³em bazê - dorwa³em siê do zderzaka i przelecia³em delikatnie 800 na mokro po wcze¶niej wylanej bazie.Teraz mia³em ju¿ piêkny srebrny podk³ad pod ewentualne nastêpne k³adzenie nowej bazy.
tak wiêc zaczynam znowu od nowa na star± zmatowan± bazê jeszcze raz 4 warstwy bazy - wysz³o przepiêknie , g³adziutka i równiutka baza, super pokryta.Po dwudziestu minutach rzucam na to 3 razy bezbarwny - tym razem ci¶nienie na maxa, lakier na maxa , strumieñ na maxa.Wysz³o przepiêknie - nawet najmniejszej morki nie by³o - dos³ownie lustro.Gêba mi siê ucieszy³a , ¿e tym razem siê uda³o.A tu dupa - po ok pó³ godziny od po³o¿enia bezbarwnego widzê dos³ownie te same miejsca co poprzednio jakby niedomalowane baz± :shock: .Tym razem zala³a mnie krew.W sumie 8 razy baza i nie pokry³o, albo baza w¿ar³a siê - tylko tym razem w co ? W poprzedni± bazê ?Przecie¿ to absurd.A lakierek a¿ siê l¶ni.
Drad¼cie mi co teraz mam z tym zrobiæ? Przelecieæ bazbarwny 800 na mokro i rzuciæ kolejne 4 warstwy bazy na to i potem znów bezbarwny?

Zaznaczam , ¿e wszystkie sk³adniki mam z Novola, ¿adnego szajsu innego nie dodajê.
Co siê dzieje?

Co ciekawe dzisiaj dopad³em zderzak Swifta - bordo metalik.Zrobi³em wdszystko to samo co przy tym srebrze i u¿y³em tych samych sk³adników , podk³adów , bezbarwnego , rozcieñczalników itd.Oczywi¶cie tylko baza w innym kolorze, ale z tej samej mieszalni.
Jedno powiem - fabryczny zderzak gorzej wygl±da od tego co dzisiaj zrobi³em.Jeden wielki b³ysk i wszystko idealnie pokryte , nawet nie bêdê musia³ go po ca³kowitym wyschniêciu jechaæ 2500 na mokro - tylko spolerujê pare py³ków past± G3 i to wszystko- i dawa³em tylko 3 razy bazê , bo wiêcej nie trzeba by³o.
Co jest wiêc grane z tym srebrem? I co mam teraz z tym zrobiæ?
 

kaczmi 
Wys³any: 2008-10-24, 09:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Witam,

Drogi kolego, w lakiernictwie nie ma czego¶ takiego ¿e malujê siê co¶ na 3-4 razy, maluje siê tyle razy aby by³o pokryte. Niekiedy gdy osobi¶cie lakierujê np auto w lakierze 3 warstwowym to czasami nak³adam nawet i 8 pe³nych warstw spodu aby po po³o¿eniu rzywicy nie by³o prze¶witów podk³adu. Kiedy¶ te¿ spotyka³em siê z takimi problemami zw³aszcza na jasnych perlach srebrach, jedyn± na to rad± jest polakierowanie tych zderzaków na wodnej bazie, takiego problemu ju¿ nie bêdzie, ja ju¿ od prawie 2 lat lakierujê tylko na wodzie i problemy znikne³y :)

A je¶li na upartego chczesz je polakierowaæ konwencj± to proponujê zapodk³aduj je na czarno i je¶li zosta³o Ci jakie¶ podobny kolor do koloeu w jakim chcesz mieæ te zderzaki to pomaluj nim najpierw ( baz±) a potem pomaluj baz± w³a¶ciw± jak± chcesz :) pozdrawiam[/list]
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-10-24, 15:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Podjedz do mieszalni i popros o 100ml VS-4. Daj najpier VS'a a potem przykryjesz srebrem na dwie warstwy.
 

Iwan
Wys³any: 2008-10-24, 18:32   
0
UP DOWN

Posty: 26
kpopis napisa³/a:
Podjedz do mieszalni i popros o 100ml VS-4. Daj najpier VS'a a potem przykryjesz srebrem na dwie warstwy.


Rozumiem , ¿e VS-4 to jasnoszary podk³ad - czy po pry¶niêciu nim trzeba go obrabiaæ na mokro?
Jaki utwardzacz do niego zastosowaæ i jak go rozcieñczaæ? Rozcieñczyæ go jak normalny podk³ad i na³ozyæ pistoletem do podk³adu czy mocniej rozcieñczyæ i prysn±æ pistolem do bazy?

Dziêki za podpowiedzi.
 

arti
Wys³any: 2008-10-24, 19:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
VS to baza. W tym przypadku szara. Malujesz ni± aby pokryæ, nic ju¿ potem nie matujesz, na to potem w³a¶ciwy kolor.
 

gosia
Wys³any: 2008-10-24, 19:31   
0
UP DOWN

Posty: 4
moze ja nie na temat ale prosze mi powiedziec czy jest mozliwe pomalowanie blotnika , kiedy samochod jest zamkniety i ma wlaczony alarm. zostawilam samochod na parkingu odebralam po 2 tygodniach a teraz w serwisie mowia mi ze mam blotnik malowany.
 

przemo1972 
Wys³any: 2008-10-24, 21:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Gosia...A gdzie ty kupilas ten samochod?Czy to jest nowka z salonu?Czy w serwisie przyczepili sie ze masz malowany blotnik a w krziazce serwisowej nie masz tego uwzglednionego?Nie chca naprawic ci samochodu w ramach gwarancji?Napisz jasniej o co biega bo nie lapiemy o co chodzi...a moze masz doroslego syna, a kluczyki zapasowe zawsze przed wyjazdem na delegacje zostawiasz na telewizorze? ;) ^^
 

Iwan
Wys³any: 2008-10-24, 22:30   
0
UP DOWN

Posty: 26
Dziêki serdeczne Arti - spróbujê z t± baz± :)
 

Vob
Wys³any: 2008-10-30, 16:25   
0
UP DOWN

Posty: 13
doloze swoje 3 grosze. Jesli malujesz to pamietaj o zasadach dozowania. Napisales,ze ostatnim razem malowales z dysza na maxa, cisnieniem itp. Pamietaj o tym, ze producent nie podaje specyfikacji tak dla picu. Staraj sie zawsze trzymac regul bo mozesz sobie wypracowac zla technike a to z czasem konczy sie tym, ze zaden kolor Ci nie wyjdzie, szczegolnie metallic bo cisnienie przy malowaniu baza bardzo mocno wplywa na odcien.
I jeszcze takie techniczne sprawy jesli chodzi o warstwy. Pamietaj aby dosuszyc podklad przed malowaniem, wygrzac go w jakis sposob (nie wiem czy masz cos na wyposazeniu), poniewa moze sie to mscic po skonczonej robocie. Lakier moze gazowac, osiasc i wtedy czeka Cie kolejna robota. Pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime