Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:58
Autor Wiadomo¶æ
Prezes
Wys³any: 2008-11-26, 22:34   Nuba vs. TIR
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 72
Warto, Waszym zdaniem, wyci±gaæ te wgniecenia?


Drzwi kierowcy chyba pójd± do wymiany, bo rozbroiæ tych drzwi (choæby szyby wyj±æ) raczej siê nie da w tym stanie. No i tony szpachli trzeba by by³o zu¿yæ. Tylny b³otnik da siê wyprostowaæ, ale drzwi pasa¿era - to ju¿ nie wiem, czy gra warta ¶wieczki. Ja bym próbowa³ klepaæ.
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-26, 23:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Prezes napisa³/a:
Tylny b³otnik da siê wyprostowaæ, ale drzwi pasa¿era - to ju¿ nie wiem, czy gra warta ¶wieczki. Ja bym próbowa³ klepaæ.


Jak dla mnie to tylny b³.do klepania a drzwi przednie i tylne do wymiany

http://www.allegro.pl/ite..._kompletne.html

Jest tego masa wiêc po co ¿e¿biæ ;) ??
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-11-27, 14:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
dla mnie równie¿. Przód i ty³ drzwi - wymiana, b³otnik ty³ klepanko bo za du¿o roboty ze wstawianiem nowego i koszty sporo wiêksze by by³y...
_________________

 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-11-27, 17:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Tylny b³otnik do klepania i ewentualnie mo¿na pobawic siê w klepanie tylnych drzwi, przednie do wymiany.
 

djpolak1985
Wys³any: 2008-11-28, 20:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
te drzwi tylne sa zrobienia i chyba szybciej by bylo je zrobic niz wymienic i malowac inne takze od wewnatrz jesli tylko to jest to gniecenie ktore widac to jest bardzo proste do wyklepania i jak ktos zna sie na blasze to po klepaniu byloby naprawde niewiele szpachlowania
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-28, 21:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
djpolak1985 napisa³/a:
te drzwi tylne sa zrobienia
prawie ca³e w kit . faktem jest te¿ to,¿e czê¶ci u¿ywane równie¿ czasami trzeba zaci±gn±æ szpachl± :idea:
 
 

pitterek 
Wys³any: 2008-11-30, 03:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
baqo napisa³/a:
. faktem jest te¿ to,¿e czê¶ci u¿ywane równie¿ czasami trzeba zaci±gn±æ szpachl± :idea:


kilkakrotnie spotka³em sie z przypadkiem gdy czê¶ci drugie( tzn wziete od innego auta) po rozszlifowaniu popêkanej na nich szpachli okaza³y sie byc gorsze od tych pierwszych, ale có¿ , wymiana to wymianan bo i za blachare mozna wiecej skasowac.....

[ Dodano: 2008-11-30, 14:29 ]
a co do tej konkretnej nubirki- robilem kiedys taka tylko w sedanie i po pocierce przez tylne drzwi i tylny b³otnik, zrobiæ to to nie jest wcale taka bajka po przez te elementy przechodzi paskudna linia która sie ³agodnie zaczyna i ³agodnie konczy wiêc kto¶ bedzie mia³ z tym sporo zabawy ^^ ^^ tylne drzwi te¿ nie sa stukniete tylko ³adnie trafione wiêc bez rzexbienia siê nie obejdzie ^^ ^^
_________________
Pit
 

Prezes
Wys³any: 2008-12-02, 19:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 72
pitterek napisa³/a:
przez tylne drzwi i tylny b³otnik, zrobiæ to to nie jest wcale taka bajka po przez te elementy przechodzi paskudna linia która sie ³agodnie zaczyna i ³agodnie konczy


Racja! A to jest II, wiêc z przodu jest dok³adnie to samo (w I jeden koniec tej linii jakby wchodzi w nadkole). Ale przedni b³otnik i tak kwalifikuje siê tu do wymiany, bo te¿ zosta³ szturchniêty, a szpachli jest na nim co niemiara, wiêc robiæ go wiêcej nie bêdê. Szczególnie, ¿e po poprzednim uszkodzeniu przesta³ pasowaæ do reflektora :D
Pozdrawiam!

[ Dodano: 2009-11-21, 16:41 ]
W koñcu znalaz³ siê czas i miejsce na zrobienie. Tak to wysz³o, jak na poni¿szych zdjêciach. Przeprazam za jako¶æ, ale robione telefonem. Wymieni³em przedni b³otnik, no i, oczywi¶cie, przednie drzwi. Tylne wyklepa³em, ale bêdê musia³ je malowaæ jeszcze raz, bo nie zmatowi³em nieuszkodzonej po³owy i lakier nie chcia³ siê dobrze rozlaæ, Skutkiem jest zeszlifowana ju¿ zlewka, widoczna na drugim zdjêciu.
A przedni b³otnik w koñcu odmalowa³em i zamontowa³em stary, bo nowy za cholerê nie pasowa³. :blee:
Generalnie, bez rewelacji, ale coraz lepiej mi wychodzi. :spoko:

[ Dodano: 2009-11-21, 16:43 ]
Drugie zdjêcie:

Zdjêcie289.jpg
tylne drzwi
Plik ¶ci±gniêto 47 raz(y) 248.08 KB

Zdjêcie288.jpg
tylny b³otnik
Plik ¶ci±gniêto 56 raz(y) 214.94 KB

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania