Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
adamok 
Wys³any: 2008-12-02, 11:22   Skórka pomarañczy
0
UP DOWN

Posty: 8
Witam wszystkich
Dopiero zaczynam moja przygode z lakierowaniem, cwicze lakierowanie na starym elemencie i nie moze mi wyjsc tak jak powinno. Za kazdym razem gdy maluje lakier delikatnie sie marszczy. Co moze byc tego przyczyna?? Maluje lakierem akrylowym profixa, proporcje mieszania sa ok, czyli 2 czesci wagowe lakieru, 1 utwardzacza i do tego 20% rozpuszczalnika. Czy wina lezy po stronie lakieru, sprzetu czy moze mojej. Proszê o pomoc :help: Nie wiem co mam zrobic aby wylac lakier na lustro. Pozdrawiam :)

Adam
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-02, 11:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Witam .nie wiem jaki masz sprzêt ..mo¿e jeszcze napisz jakim pistoletem? ..jak± dysz±?? lakierujesz i w jakiej temp.

Proponowa³ bym ci podnie¶æ ci¶nienie robocze na pistolecie. bo to g³ównie ono decyduje o wygl±dzie pow³oki ;)
 
 

adamok 
Wys³any: 2008-12-02, 11:49   
0
UP DOWN

Posty: 8
Sprzet nie jest rewelacyjny bo to dopiero poczatki, sprezarka 50 litrow o wydajnosci 150 litrow na wyjsciu, do tego pistolet jakis no name z dysza 1,5 oraz pistolet lvlp evo-t mini dysza 1,0 :/ troszke za mala chyba. Cisnienie ok 2bar na reduktorze przed pistoletem. Zarowno przy malowaniu jednym jak i drugim pistoletem wychodzi skorka. Jesli chodzi o temp. to rowniez moze miec chyba wplyw, temp. w pomieszczeniu w okolicach 10 st. Jakies rady?? :blee:
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-02, 12:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Tylko pytanie jak ta skórka ci wychodzi?taka minimalna to zawsze musi byæ ..na szk³o nie wylejesz elementu (chyba ¿e poziomo el. i bêdziesz cedzi³ ile wlezie)

Co do dyszy 1,5 troche za du¿a ..1,0 troche za ma³a ...1,3-1,4 by³a by w sam raz

Podnie¶ ci¶nienie robocze na 2,5bar (rozumiem ¿e ten manometr masz skrêcony przy pistolecie? i na nim masz te 2 bary?) temperatura w jakiej lakierujesz jest jeszcze w miare ale mog³a by byæ wy¿sza
 
 

adamok 
Wys³any: 2008-12-02, 12:16   
0
UP DOWN

Posty: 8
Tak manometr jest zaraz przed pistoletem i na nim jest 2 bary. Co do skorki to wydaje mi sie ze jest ona zbyt duza. Dzieki za rady jak bede mial jutro chwilke wolnego czasu to sprobuje jeszcze na wyzszym cisnieniu. Pozdrawiam
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-12-02, 16:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
A te 2 bary to oczywi¶cie s± wtedy jak masz wci¶niêty ,,spust,, w pistolecie a z dyszy wylatuje powietrze :?: tak czy nie
_________________

 

Prezes
Wys³any: 2008-12-02, 19:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 72
Od siebie dodam tylko tyle, ¿e samo zwiêkszenie (na max) ilo¶ci powietrza w pistolecie pozwoli³o mi na unikniêcie efektu cytrusa.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-02, 19:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Na wejsciu 6 bar, na pistolu HVLP 2 bar, na HP, RP 4 bar. Odkrecasz materia³ na max, cisnienie zalezne od pistolu, jaki by nie by³ to na wejsciu musisz miec minimum 6 bar.
Na 1 raz wylewsz a na 2gi raz dolewasz i poprawiasz 1 warstwe. I nie ma bola zebys zrobi³ pomarancze. Tylko cisnienie odkrec. materia³u nie szczed¼. Co ma wejsc to wejdzie.
_________________
Bart
 
 

adamok 
Wys³any: 2008-12-02, 23:23   
0
UP DOWN

Posty: 8
Homer S. napisa³/a:
A te 2 bary to oczywi¶cie s± wtedy jak masz wci¶niêty ,,spust,, w pistolecie a z dyszy wylatuje powietrze :?: tak czy nie

Tak zgadza sie 2 bary przy wcisnietym spuscie

@mebArth
Nie wiem czy dobrze Cie zrozumialem 6 bar ma byc przed reduktorem tak??
A za reduktorem juz zaleznie od pistoletu??
 

gola 
Wys³any: 2008-12-03, 09:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
... RP 4 bar...


Nie zebym sie czepial,.ale jaki pistolet RP pracuje na 4 bar-ach?
 

adamok 
Wys³any: 2008-12-03, 10:25   
0
UP DOWN

Posty: 8
Pomalowalem dzisiaj jeszcze raz tak jak mi radziliscie na wyzszym cisnieniu i jest duzo lepiej :spoko: Lakier jest jeszcze mokry zobaczymy jak bedzie to wygladalo po wyschnieciu. Mam jeszcze do was pytanie. Otoz maluje lakierem akrylowym, na akryl nie trzeba dawac bezbarwnego tak? Mozna go pozniej spolerowac i tak zostawic. Ale nic nie stoi chyba na przeszkodzie zeby prysnac jeszcze pozniej bezbarwnym? Czy jezeli beda drobne paprochy po malowaniu baza akrylowa mozna ja spolerowac i pozniej dopiero na to wylac bezbarwny? Ale po polerce bazy bezbarwny chyba nie bedzie sie trzymal zbyt dobrze mam racje?? A gdy przejedzie sie papierkiem np. 800 to akryl straci polysk, jak to bedzie wygladalo jesli na taki zmatowiony akryl wyleje sie bezbarwny?? Mozna cos takiego robic czy nie??
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-03, 11:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
jak pomalowa³e¶ akrylem to przytnij ¶mietki P 2000 i polerka po co jeszcze dawaæ bezbarwny??znów ci siê na³apie ¶mieci i robota bez sensu ..a je¿eli tak bardzo chcesz daæ ten bezbarwny na ten akryl to musisz go (czyli ten akryl) pszyszlifowaæ do¶æ mocno P 800 ¿eby by³a przyczepno¶æ i ¿eby z ci±æ skórkê bo jak siê dwie skórki na³o¿± to bêdzie brzydko
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-03, 12:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
adamok napisa³/a:
: Czy jezeli beda drobne paprochy po malowaniu baza akrylowa mozna ja spolerowac i pozniej dopiero na to wylac bezbarwny?


Ty lakierujesz akrylem 2K czyli z utwardzaczem,czy lakierujesz baza akrylowa 1K czyli bez utwardzacza?,bo to istotne a z tego co tutaj napisales to to wynika.
 

adamok 
Wys³any: 2008-12-03, 12:13   
0
UP DOWN

Posty: 8
gola napisa³/a:
Ty lakierujesz akrylem 2K czyli z utwardzaczem,czy lakierujesz baza akrylowa 1K czyli bez utwardzacza?,bo to istotne a z tego co tutaj napisales to to wynika.
Lakieruje akrylem z utwardzaczem
 

gola 
Wys³any: 2008-12-03, 12:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
czyli rob tak jak ci napisal @jacklack,tylko uwazaj przy polerce,bo polerka tego czym lakierowales to nie to samo co polerka bezbarwnego (duzo latwiej mozna sie przedrzec do podkladu nawet i sama polerka).
 

marikk 
Wys³any: 2008-12-03, 14:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
adamok napisa³/a:
Czy jezeli beda drobne paprochy po malowaniu baza akrylowa mozna ja spolerowac i pozniej dopiero na to wylac bezbarwny?
By³o ju¿ pe³no pytañ na temat polerowania bazy tego nie polerujesz jak malujesz baz± niemetaliczn± czyli bez ¿adnego ziarna w ogóle lepiej tym lakierowaæ ni¿ akrylem ma³o kto teraz akrylem lakieruje bo w ogóle w systemie wodnym nie ma akrylów wszystko w bazie ale ch... z tym chodzi oto ¿e jak malujesz w bazie to jak nic Ci ju¿ nie przebija czekasz a¿ baza sie zrobi matowa i ³adujesz bezbarwny wszystko
 

adamok 
Wys³any: 2008-12-04, 07:44   
0
UP DOWN

Posty: 8
Dziekuje wszystkim za pomoc :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group