Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
luki
Wys³any: 2008-12-10, 19:15   Plan dzialania
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam. Na wstepie chce powiedziec, ze jestem nowy i zielony jak kapusta. NIe chce zasmiecac forum glupimi pytaniami, dlatego mam goraca prosbe do kogos doswiadczonego, ktory moglby mi w skrocie wedlug puntow napisac jakie cznnosci nalezy wykonac, zeby w dobrze poakierowaz zderzak. Dzieki czemu bede wiedzial czego szukac na forum. Wiec zderzak jest z tworzywa (uzywany), koloru takiego samego jak chce pomalowac, z niewielkimi przerysowaniami az do samego tworzywa. Jesli chodzi o sprzet to jestem wlasnie w trakcie doczytywania ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-10, 19:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Witaj w swiecie malarzy :D
Po1. to co masz szlif 120 na sucho bo zapewne s± dziurki i inne piedro³y jak na zderzaku.
Po2. Maszynki jakies masz?
Po3. Zag³adzasz ca³osc 180, lub 240, tam gdzie masz plastik dajes RAZ podk³ad zmiêczajacy do tworyw pauza 10 mininut i ³adujesz podk³ad akrylowy, To szlifujesz i mala.
Zgadujê ze tam gdzie dar³ês grybym papierkiem wyszo tworzywo wiec NA 100% postawi w³osa wiec dolewasz do podk³adem 4x.
Melduj co masz, jakie narzedzia i materia³y to sie cos wymysli :spoko:
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-10, 19:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
zacznij od umycia z ewentualnego b³otka,piasku wod±,jak wyschnie ca³y odt³u¶æ zmywaczem silikonowym. po tym mo¿esz szlifowaæ do podk³adu. miejsca z g³êbszymi rysami sfazuj i zaszpachluj. po wyrównaniu przejd¼ do szlifu ca³ego zderzaka pod podk³ad koñcz±c na odpowiedniej gradacji p240. miejsca przetarte do tworzywa zagruntuj pzp,po wyschniêciu podk³ad . dalej utwardzony podk³ad zmatuj p600-800-1000 na mokro pod lakier i w kolor.do podk³adu akrylowego i lakieru mo¿esz dodaæ specjalny uelastyczniacz
 
 

luki
Wys³any: 2008-12-10, 19:42   
0
UP DOWN

Posty: 7
mebArth, co do sprzetu to krucho... Jestem na etapie kompletowania (wszystko pozyczane). Do malowania zmusila mnie sytuacja materialna. W innym przypadku nie zabieralbym chleba prawdziwym fachowcom :tak:

baqo, a co do szpachlowania-czy pod szpachle cos jeszcze daje???

I czy w przypadku szlifowaniu potrzebuje maszyn, urzadzen jakis specjalnych?? Czy moge to wszystko wykonywac recznie.

Bardzo prosze o wyrozumialosc jesli moje pytania sa naprawde glupie... Póki co to korzystam z szukajki i doksztalcam sie dalej :)
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-10, 19:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
luki napisa³/a:
Czy moge to wszystko wykonywac recznie.
mo¿esz.
luki napisa³/a:
a co do szpachlowania-czy pod szpachle cos jeszcze daje???
nic nie dawaj,cienko szpachli nic nie bêdzie
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-10, 19:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
uh...mozesz recznie wyszlifowac szpachle - maszyn nie musisz miec aczkolwiek bardzo by ci u³atwi³y zycie.
WAZNE - przed szpachlowaniem tworzywa przemyj i wydmuchaj je
Bena extrakcyjna lub zmywacz slikonu.
A wczesniej...zrób próbe czy poprzednik nie zrobi³ dziadostwa i po³oz na 5 minut nasaczona nitrem szmatke na ³±czeniu farby z tworzywem. Jak sie zgryzie to masz przesrane :) Ale wtedy bedzie wiadomo jakie srodki uzyc i technike.
_________________
Bart
 
 

luki
Wys³any: 2008-12-10, 20:39   
0
UP DOWN

Posty: 7
mebArth, chmmm... z tym co mi wiadomo, to jest to oryginalny lakier. Ale zrobie probe. Wiec na tym etapie zrobie tak (prosze mnie sprostowac jak cos walne glupiego):

-wyrównuje papierem 120 ca³y zderzak
-g³êbsze rysy fazuje i szpachluje (wyrównuje tez 120)
-pó¼niej 280 lub 240 do podk³adu
-pó¿niej miejsca przetarte do tworzywa zagruntuje pzp (tu czekam te 10 minut? Czy do wyschniêcia?)
-daje podk³ad akrylowy
-matuje p600-800-1000 na mokro
-i kolor :)

Uff... Mam nadzieje,ze sobie poradzê:) Tak swoj± drog± czytaj±c to forum to teraz wiem, dlaczego dobry lakiernik to drogi lakiernik ;)
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-10, 20:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
-wyrównuje papierem 120 ca³y zderzak
gdzie masz ³adny lakier nie musisz go ryæ 120tk±. potem ciê¿ko ci bêdzie rêcznie rysy zebraæ.proponujê p 180-240
 
 

luki
Wys³any: 2008-12-10, 22:07   
0
UP DOWN

Posty: 7
baqo, ok. Dostosuje sie. A co z tym czekaniem 10 minut po gruntowaniu pzp?? Czekam 10 minut, czy do wyschniecia (nie moge sie tego doszukac w innych postach :sciana: )
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-10, 22:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
luki napisa³/a:
A co z tym czekaniem 10 minut po gruntowaniu pzp
zale¿nie od temperatury,do wyschniêcia,nie mo¿e byæ pokrywany mokry,suchy,py³osucho¶æ :idea: w kabinie to mam po kilku minutach suchy,nawet nie dziesiêæ. jego siê daje cienko ,jak dasz podk³ad wype³. na mokry to mo¿e siê wa¿yæ pod lakierem. uwa¿aj na zakamarki,bo tam wy³apuje wiêcej i d³u¿ej dosycha :!: :!:
 
 

luki
Wys³any: 2008-12-10, 22:50   
0
UP DOWN

Posty: 7
baqo, ok dzieki bardzo. Bede zwracal na to uwage.

[ Dodano: 2008-12-11, 22:05 ]
No i caly moj zapal do malowania zostal ostudzony (chwilowo) :( Zlamalem palec i raczka w gipsie :(

Nie chcialbym zakladac nowego tematu i robic syf na forum wiec zapytam tu:
-poniewaz stan moich blotnikow nie wyglada najlepiej, bo wdala sie ruda wiec chce zapytac co lepiej zrobic: czy wstawiac nowe elementy, czy dzialac na tym co jest??? Nasluchalem sie troche o reperaturkach, ze i tak kiedys to wszystko pojdzie w pizdu ;P ale poki co nie stac mnie na nowe autko, a chcialbym jeszcze troche tym posmigac :)

Autko to honda civic V.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-11, 22:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Robisz dla siebie czy do ¿yda?
_________________
Bart
 
 

luki
Wys³any: 2008-12-12, 22:09   
0
UP DOWN

Posty: 7
Robie dla siebie... Dzis z pomoca brata zaczalem dokladniej ogladac samochod... I teraz widze, ze i przod i tyl jest do zrobienia :blee: Tak to juz jest w tych hondach, ale coz.... poki co to nawet sie za to nie chytam. Zobacze co jeszcze po zimie wyjdzie. Ale czy ktos kto nie mial nigdy z tym doczynienia dalby sobie rade???Do wiosny jeszcze troche wiec moze bym sie jeszcze podszkolil :D Nio i jak to jest z tymi reperaturkami???
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-12, 22:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Reperaturki kupiusz w motosklepie lub na alledrogo.
Co do mozliwosci poradzenia...wsyztsko sie da :) cz³owiek sie na b³êdach uczy. 2x zepsujesz a 3ci raz ci wyjdzie :)
Jesli nie masz si³ to daj to komus do zrobienia.
_________________
Bart
 
 

luki
Wys³any: 2008-12-12, 22:41   
0
UP DOWN

Posty: 7
No wlasnie obawiam sie, ze moge nie dac sobie rady... znajomy zaproponowal zewbym pomalowal juz w takim przypadku cale auto i nie robil tego na raty. Z ta roznica, ze cena to sie troche rozni :roll: bo za dwie reperaturki (ty³) chce 600zl (oczywisice po znajomosci). A za cale auto, pomalowanie i cala rude wytepic to juz 3000zl. Wiec czy nie lepiej wziasc to na dwa razy??? Najpierw tyl, pozniej przod. Czy jednak ma to pewne znaczenie dla jakosci wykonania, czy lepiej wszystko na raz zrobic i malanac cale autko.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-12, 22:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jakie raty..a kto to na raty robi? Uzbieraj ciaków i daj raz zrobic porzadnie ca³osciówke. 3000z³ to taka ¶rednia cena za ca³osc. Pozostaje kwestia gwarancji ze rudy nie wylezie po 6 miesiacach....
_________________
Bart
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-12-13, 08:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
mebArth napisa³/a:
Pozostaje kwestia gwarancji ze rudy nie wylezie po 6 miesiacach....
na rud± to ja gwarancji nie daje.... raz siê pojawi³a to i mo¿e wyskoczyæ ponownie...
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-13, 08:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Niestety my mamy autoryzacje PZU i MUSIMY dac rok gwarancji na naprawiany element.
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group