Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
wertik7
Wys³any: 2008-12-10, 20:27   Podkladowanie
0
UP DOWN

Posty: 9
1.Mam pytanko czy po zmatowieniu np drzwi pojazdu dajecie na to grunt czy odrazu malujecie element lakierem.
2.Po szpachlowaniu np fragmentu drzwi pojazdu dajecie na to miejsce grunt czy na caly element.
Jestem amatorem probowalem sil w 2 firmach jako pomocnik lakiernika tu i tu inaczej to robili.Prosze o rade.Dzieki i Pozdro
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-10, 20:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ad.1 nie
ad.2na to miejsce
 
 

wertik7
Wys³any: 2008-12-10, 23:16   
0
UP DOWN

Posty: 9
Czyli mat elementu i na to lakier bezposrednio.
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-10, 23:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Do ka¿dego elementu podchodzi siê mo¿na powiedzieæ inaczej

Je¿eli mamy element uszkodzony w kolorze reszty nadwozia to nak³adamy podk³ad akrylowy na miejsca uszkodzone i naprawiane (czyli tylko na oszlifowan± szpachlê lub rozszlifowane dobicia mechaniczne)

Natomiast je¿eli mamy auto koloru czarnego ..a w nim wymieniono np.drzwi w kolorze bia³ym to mo¿na w tym wypadku na³o¿yæ podk³ad akrylowy na ca³y el.celem pod koloru(VS) do lakieru jaki mamy na³o¿yæ
Mo¿liwo¶æ druga to ;na³o¿yæ podk³ad akrylowy na miejsce uszkodzone.. oszlifowaæ..i na³ozyæ na ca³y el.podk³ad akrylowy w systemie m/m ,,i po wyschniêciu pow³okê nawierzchniow±
 
 

wertik7
Wys³any: 2008-12-11, 20:41   
0
UP DOWN

Posty: 9
Dzieki za odp koledzy.Chodzilo mi dokladnie o to ze mam do przyszykowania calego busa do malowania.W jednej firmie zawsze nanosilem na cale elementy podklad nawet jezeli nie byly uszkodzone i tego samego koloru wszystkie.Wiec nie musze nanosic podkladu na cale auto tylko zmatowiec i pozniej lakier nawiechrzniowy zgadza sie.

[ Dodano: 2008-12-11, 20:54 ]
jacklack, Dzieki za odp koledzy.Chodzilo mi dokladnie o to ze mam do przyszykowania calego busa do malowania.W jednej firmie zawsze nanosilem na cale elementy podklad nawet jezeli nie byly uszkodzone i tego samego koloru wszystkie.Wiec nie musze nanosic podkladu na cale auto tylko zmatowiec i pozniej lakier nawiechrzniowy zgadza sie.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-11, 22:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Inaczej...Jesli juz robisz ca³y bok to po³óz ca³osc w podk³adzie bo:
1 bedziesz pewny pod³oza
2 zamkniesz stare wynalazki i dzurki
3 bedziesz mia³ jednilita pow³oke
4 swiety spokój ale 50z³ wiecej za podk³ad.

Lakieru sie nie MATUJE tylko sie SZLIFUJE. po szlifie jest MATOWY. ;) Dawaj foty co tam ma¶cisz ;)
_________________
Bart
 
 

wastag
Wys³any: 2008-12-17, 18:35   
0
UP DOWN

Posty: 27
a jaka jest ró¿nica miêdzy szlifowaniem a matowaniem?
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-17, 19:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
wastag napisa³/a:
jaka jest ró¿nica miêdzy szlifowaniem a matowaniem?
¿eby zmatowaæ trzeba szlifowaæ :idea:
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-17, 20:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
wastag napisa³/a:
a jaka jest ró¿nica miêdzy szlifowaniem a matowaniem?


szlifuje sie np podklad,lakier mozesz np.zmatowic wloknina i nie mozesz wtedy powiedziec ze go szlifowales bo struktura jego pozostaje taka sama,staje sie tylko matowy po tej czynnosci.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-17, 21:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Podk³ad sherwin wiliams po na³ozeniu i wyschnieciu jest w po³ysku. Jak sie go szlifnie to jest matowy. Szlif potrzebny po to zeby by³a przyczepnosc. "matowanie" to takie powiedzenie no...
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group