Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
jarek
Wys³any: 2009-01-19, 23:22   czym najlepiej odt³u¶ciæ go³± blache pod epoksyd
0
UP DOWN

Posty: 7
witam wszystkich mam zamiar wymieniæ progi w opelku. jestem poczatkuj±cym ale postaram sie zrobiæ to sam i tak kupi³em progi blacha jest jakby szara i nie rdzewnieje nie wiem czy to jest ocynk czy jakis podk³ad fabryczny wie kto¶ mo¿e jak to odró¿niæ mniej wiêcej. kupi³em do tego epoksd i chcia³ bym zapytaæ czym odt³u¶ciæ przed malowaniem tym podk³adem
 

jacklack 
Wys³any: 2009-01-19, 23:34   Re: czym najlepiej odt³u¶ciæ go³± blache pod epoksyd
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
jarek napisa³/a:
witam wszystkich mam zamiar wymieniæ progi w opelku. jestem poczatkuj±cym ale postaram sie zrobiæ to sam i tak kupi³em progi blacha jest jakby szara i nie rdzewnieje nie wiem czy to jest ocynk czy jakis podk³ad fabryczny wie kto¶ mo¿e jak to odró¿niæ mniej wiêcej. kupi³em do tego epoksd i chcia³ bym zapytaæ czym odt³u¶ciæ przed malowaniem tym podk³adem


Jak sprawdziæ-we¿ kawa³ek papieru ¶ciernego np.P800 i przeszlifuj w jednym miejscu ..je¶li to co¶ siê zetrze (przetrze) i zostanie na papierku to jest podk³ad na tych progach ..je¶li jest to ocynk nic na papierku nie zobaczysz (no mo¿e brak ziarna na papierku)ale czy tak czy tak dla bezpieczeñstwa mo¿esz po³o¿yæ najpierw podk³ad epoksydowy ;) a je¶li to ocynk to musisz po³o¿yæ epox

Co do odt³uszczania to zmywaczem sylikonu mo¿e te¿ byæ benzyna ekstrakcyjna
 
 

jarek
Wys³any: 2009-01-20, 00:03   
0
UP DOWN

Posty: 7
dzieki kolego fajnie tak pogadaæ z ludzmi którzy sie znaj± na rzeczy jak juz pisa³em jestem nowy wiêc napewno bedê mia³ jeszcze wiele pytañ na temat lakierowania narazie skompletowa³em sprzêt w gara¿u malowa³em akrylem ale robie zacieki. Lakierowanie nie jest takie proste jak mi sie wydawa³o.
 

jacklack 
Wys³any: 2009-01-20, 00:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
No pewnie ¿e fajnie jest pogadaæ :spoko: a czy siê znam na rzeczy?? oceni± inni ;) I Ty sam jak ju¿ zakoñczysz swoj± pracê przy wymianie progów i nie bêdziesz mia³ reklamacji :)
 
 

camel
Wys³any: 2009-01-20, 07:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
zmywacz bolla (antysilikonowy ) jest b.dobry do odt³uszczenia, a kosztuje chyba ze 12 z³ za litr w detalu.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group