Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
unkas
Wys³any: 2009-01-25, 18:00   lakierowanie auta
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam
Przymierzam siê do wymiany b³otników w civicu, dok³adnie to wstawienie reperaturek.
I zwi±zku z tym chcia³bym uzyskaæ poradê jak najlepiej zabezpieczyæ blachê przed ponownym pojawieniu siê rudej i przygotowania pod³o¿a pod lakier. Przeszuka³em ju¿ wcze¶niej forum i mam za sob± „lakiernictwo samochodowe”, ale dalej mam kilka pytañ.
G³ównie rozchodzi mi siê jaka powinna byæ kolejno¶æ nak³adanych pow³ok, zaczynaj±c od go³ej blachy. Czy jako pierwsz± warstwê na³o¿yæ podk³ad epoksydowy albo wpierw podk³ad reaktywny i dopiero epoksydowy i na to szpachel z w³oknem, a na przeszlifowanie powierzchnie wykoñczeniowy, na który to przyjdzie podk³ad wype³niaj±cy a nastêpnie baza?
Bo z tego wszystkiego co wyczyta³em tak to widzie, chocia¿ ró¿nie pisz± jak np. ze na wytrawiaj±cy nie nale¿y nak³adaæ epoksydu.
I chcia³bym prosiæ o polecenie materia³ów, których najlepiej u¿yæ. Bo baza i klar planuje dupont, tylko co pod spód by siê nie gryz³o? Czy mogê zastosowaæ podk³ad i szpachel Profix?
Bardzo proszê o wszelkie uwagi, wskazówki, rady. Z góry serdecznie dziêkujê wszystkim.
 

barczystyg 
Wys³any: 2009-01-26, 08:57   lakierowanie auta
0
UP DOWN


Posty: 30
Sk±d: warszawa
chyba nie dok³adnie czyta³e¶ to forum bo s± odpowiedzi na twoje pytania :sciana:
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-26, 16:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Za du¿o pytan naraz...
Profix jest dobry wiec mozesz uzyæ.
Kolejnosc - Epox - podk³ad akrylowy - farba.
DPont jest bdb wiec tez mozesz uzyc.
W³ókno k³adziemy jak jest zmasakrowana blacha w punktach. Inaczej nie ma potrzeby.
Za³ó¿my ze masz masakre.... to lepisz to w³óknem....mniej wiecej wyprowadzasz, na to idzie szpachla zwyk³a UNI, a na koniec na zatkanie dziurek rys itd idzie wykonczeniowa. Na to podk³ad i mala :)

Powdzenia :spoko:
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania