Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
RadekNet 
Wys³any: 2009-01-26, 19:55   Materialy w sprayu - zamiast pistoletu
0
UP DOWN

Posty: 23
Sk±d: Slask
Czesc!

Czy malowanie srodkami w sprayu jest w jakis sposob gorsze niz nakladanie tych samych preparatow pistoletem?

Chce powoli zabrac sie za przygotowywanie do lakierowania a potem moze i lakierowac moje auto i zastanawiam sie czy sa podklady antykorozyjne itp w sprayu? Troche klopotliwe wydaje mi sie uruchamiane kompresora (zreszta malego, co jak sami piszecie bardziej sie do wulkanizacji nadaje) dla jakis drobnych robot.

Pozdr.
Radek
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-26, 20:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
Czy malowanie srodkami w sprayu jest w jakis sposob gorsze niz nakladanie tych samych preparatow pistoletem?
masakra :nie:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-26, 21:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Tak, jest gorsze i sie zemsci na przedarciu. TUTAJ nie uzywamy sprayu jako farby. Spróbuj potem mo³ozysz jakikolwiek lakier na ten spray... bedziesz mia³ darcia na pó³ dnia. A jak nie ty to inny malarz po tobie bedze kl±³ na czym swiat stoi.
_________________
Bart
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-26, 22:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
To co napisali moi przedmówcy to oczywista oczywisto¶æ, ale tak na powa¿nie aerozol to dora¼ne lekarstwo dla samochodu, poniewa¿ je¿eli co¶ przy samochodzie polakierujesz tym produktem to chc±c to pó¼niej zrobiæ profesjonalnie u lakiernika musisz wszystko zaczynaæ od pocz±tku, to znaczy musisz zdzieraæ tê pow³okê któr± uzyska³e¶ u¿ywaj±c aerozoli. Mo¿na by w tym miejscu wyliczaæ powody dla których trzeba zdzieraæ tê pow³okê przed ponownym polakierowaniem u lakiernika i dlaczego nie nale¿y stosowaæ aerozoli w tego typu naprawach, ale temat jest na tyle obszerny i chyba oczywisty ,¿e nie bêdê go dalej rozwija³.
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-01-26, 22:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Cytat:
Czy malowanie srodkami w sprayu jest w jakis sposob gorsze niz nakladanie tych samych preparatow pistoletem?
jest i to o wiele gorsze! To s± produkty 1K i mo¿na z czystym sumieniem powiedzieæ, ¿e s± do du... i do lakiernictwa samochodowego siê nie nadaj±. Co najwy¿ej mo¿esz sobie pomalowaæ taczkê czy cu¶ ale nie samochód bo nic z tego dobrego nie wyjdzie...
_________________

 
 

RadekNet 
Wys³any: 2009-01-28, 17:33   
0
UP DOWN

Posty: 23
Sk±d: Slask
Przyjmuje do wiadomosci :) ale moze jednak komus by sie chcialo, tak z czystej ciekawosc laika, napisac czemu spaye sa takie zle? Oprocz jednoskladnikowosci sa tez inne wady?

A w takim razie - czyszcze sobie element karoserii (na razie chodzi maske) i chce ja czyms zabezpieczyc, zeby potem na to polozyc szpachlowke itd. Czy MUSZE ten podklad klasc pistoletem czy moge to zrobic pedzlem? Wiem, marudze, ale bedzie to robione malymi etapami (czas)..

Przegladam materialy firmy NOVOL - czym sie rozni podklad epoksydowy antykorozyjny od podkladu reaktywnego? Oba maja dzialanie antykorozyjne.

Pozdr.
Radek
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-28, 18:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jesli juz musisz robiæ pauze pomiedzy bachark± a malowaniem to we¼ to zamaluj mini± (unikor)... To nie zaszkodzi ani farbie ani blasze a potem lakiernik to zmyje nitrem i jemu tez nie zaszkodzi. A jak dasz spray to lakiernika ch....strzeli przy oczysczzaniu tego zeby sie nie pogryz³o wszytsko.
_________________
Bart
 
 

RadekNet 
Wys³any: 2009-01-28, 19:52   
0
UP DOWN

Posty: 23
Sk±d: Slask
Blacharke mam juz zrobiona. Teraz musze ja wyprowadzic i polakierowac. Stad te pytanie o podklad, bo do wyczyszczenia do golej blachy mam niewielkie fragmenty. Ale jak juz pisalem - zapominam o sprayu.

Przegladam internet i tutaj zebralem moje wnioski:
http://www.oldtimer.parts...hp?go=karoseria
poprawne?
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-28, 19:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
podklad reaktywny rozni sie od podkladu epoxydowego na przyklad tym ze na podklad reaktywny nie mozesz bezposrednio polozyc szpachli w przeciwienstwie do podkladu epoksydowego. kolejna roznica to taka ze podklad epoxydowy w zaleznosci jak go zastosujesz posiada wlasciwosci wypelniajace, natomiast podklad reaktywny takich wlasciwosci nie posiada.
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-01-28, 20:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Podk³ad reaktywny mo¿na po³o¿yæ na szpachlê i przezslifowane miejsca do go³ej blachy.Na to podk³ad akrylowy wype³niaj±cy/filler/.
 

jacklack 
Wys³any: 2009-01-29, 00:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
darja8 napisa³/a:
Podk³ad reaktywny mo¿na po³o¿yæ na szpachlê i przezslifowane miejsca do go³ej blachy.Na to podk³ad akrylowy wype³niaj±cy/filler/.


Tak tylko ¿e podk³ad reaktywny (kwa¶ny)nak³adany czy to na szpachlê czy to na przetarcia powinno siê po jego wyschniêciu przeszlifowaæ odpowiedni± gradacj± papieru w celu przyczepno¶ci np.z podk³adem akrylowym a to juz dodatkowa praca..epox jest na tyle uniwersalny ¿e ma ³±czno¶c ze wszystkimi produktami które siê na niego na³o¿y a zabezpieczenie antykorozyjne jest wcale nie gorsze ..a nawet powiedzia³bym ¿e lepsze
 
 

jacklack 
Wys³any: 2009-01-29, 16:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
W moim po¶cie powy¿ej pomyli³em ;) ..oczywi¶cie nie trzeba szlifowaæ podk³adu reaktywnego w celu przyczepno¶ci ..mia³em na my¶li to ¿e zawsze musi on byæ pokryty podk³adem akrylowym i nie mozna na niego bezpo¶rednio aplikowaæ warstw wierzchnich :)
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-29, 18:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jacklack napisa³/a:
siê po jego wyschniêciu przeszlifowaæ odpowiedni± gradacj±
wiadomo ¿e jak wyschnie to lepiej przeszlifowaæ,ale mokro/mokro to nie. wa¿ne aby zachowaæ odpowiedni odstêp przed kolejnymi warstwami podk³adu akrylowego,aby kwas dostatecznie odparowa³.
 
 

RadekNet 
Wys³any: 2009-01-31, 17:32   
0
UP DOWN

Posty: 23
Sk±d: Slask
Dzieki panowie. Mysle, ze zrobie tak, ze znajde kogos kto prysnie mi to kolejnymi warstwami po mojej robocie. Chyba nie oplaca sie amatorowi kupowac sprzetu na jedno auto i uczyc sie na tym aucie.
Pozdr.
Radek
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group