Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kamiloss 
Wys³any: 2008-12-31, 15:01   Jaki podk³ad Na alu
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Dar³owo
Wita. Panowie mam pytanie chce malowac alu i nie wiem w sumie jakiego u¿yæ podk³adu ¿eby wszystko siê dobrze trzyma³o. Powiedzcie mi jeszcze jakiej u¿yæ farby ¿eby alusy wygl±da³y naprawdê fajnie chyba nie zwyk³ej srebrnej ?? i jakie proporcje utwardzacza cyba musi byc sporo bo alu jest nara¿one na ró¿ne czynniki deszcz, sól, b³oto itp Proszê o odp Pozdrawiam Kamil Szczê¶liwego Nowego Roku
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-31, 15:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
kamiloss napisa³/a:
Wita. Panowie mam pytanie chce malowac alu i nie wiem w sumie jakiego u¿yæ podk³adu ¿eby wszystko siê dobrze trzyma³o.


U¿yj podk³adu epoxydowego bezpo¶rednio na alu i po jego wyschniêciu ewentualnie na³ó¿ podk³ad akrylowy jako wype³niacz i na to bazê i bezbarwny :)
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-31, 15:40   Re: Jaki podk³ad Na alu
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
kamiloss napisa³/a:
...chyba nie zwyk³ej srebrnej ??

jezeli masz dostep do mieszalnika DuPont np,to w wyszukiwarce kolorow zaawansowanej wpisz audi,kola i znajdzie ci ladny kolor alu.Lakierowalem kiedys felgi od A4 tym kolorem i jest :spoko:
kamiloss napisa³/a:
...i jakie proporcje utwardzacza cyba musi byc sporo bo alu jest nara¿one na ró¿ne czynniki deszcz, sól, b³oto itp Proszê o odp Pozdrawiam Kamil Szczê¶liwego Nowego Roku

tyle ile powinno sie dawac do bezbarwnego,dasz wiecej to odpadnie ci lakier po pewnym czasie (tzw luszczyca ;) )
 

gola 
Wys³any: 2009-01-03, 21:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
ten kolr felg robilem sam,jezeli ci sie podoba to receptura taka:
na 250gr bazy Dupont konwencja (w Polsce niestety wycofana)

AM95 - 80gr
AM3 - 20gr
XB155- 150gr

felgi.jpg
Plik ¶ci±gniêto 8329 raz(y) 15.59 KB

 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-04, 09:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ja maolowa³em w swojej
Na mieszlaniku standoxa konwencja poprosi³em najdrobniejsze ziarno i najjasniejszy srebrny. Na foto niezbyt to widac, ale bardzo jasne to wysz³o
_________________
Bart
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-01-08, 10:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Podk³ad epoxydowy
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2009-01-08, 18:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
zalezy jeszcze jakie felgi sa ale zajebisty efekt daje nastepujace malowanie:

*podloze to wiadomo
* malujesz do przykrycia czarna baza
* na czarna baze dajesz 1,5 - 2 warstwy najgrubszego srebra z mieszalnika
* no i wiadomo klar

wychodzi wtedy zajebisty efekt ze tam gdzie masz przykryte srebrem taki metaliczny efekt ( z daleka jakby cos nawet pod chrom podchodzace) a w zakamarkach i tam gdzie mniej srebra dolecialo tak fajnie czarny przeswituje.

zdjecia niestety nie dorzuce bo felgi pojechaly ze sprzedanym autem.
 

gola 
Wys³any: 2009-01-08, 20:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855

Jest to firma,ktora zajmuje sie produkcja farby z efektem chromu.Aplikacja farby taka sama jak pisal kazik_yo,czyli na czarny.Farba jest zadka jak woda aplikuje sie ja na malym cisnieniu na czarny spod,po przykryciu lakierem bezbarwnym efekt :spoko:
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-08, 20:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gola napisa³/a:
Farba jest zadka jak woda aplikuje sie ja na malym cisnieniu na czarny spod
mam tak± bazê-crom .jedne alu ni± lakierowa³em,bo zazwyczaj nie przepadam za t± robot± ze wzglêdu na robociznê. kolega zap³aci³ mi 1200 z³,to siê pobawi³em.nie próbowa³em ,ale jakby j± podkororyzowa³.odrobina niebieskiego pigmentu i mo¿e byæ ten efekt.teraz mam tylko wodê to nie sprawdzê .
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-08, 20:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
no i jest to produkt palinala. cztery stówki litr.
 
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2009-01-09, 17:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
mam tez to u siebie ale nie wiem jakiej firmy bo z drugiej mieszalni to mamy w puszke przelane. niecale 500zl/l.
ale jest to rzecz bardzo wydajna bo daje sie tylko cieniutka warstwe.
tylko moim zdaniem na felgi nie jest takie super a dlatego ze na felgi nalezaloby klar polozyc a jak na to sie kladzie bezbarwny to juz nie jest taki efekt jak przed nalozeniem bezb
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-09, 18:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
kazzik_yo napisa³/a:
mam tez to u siebie ale nie wiem jakiej firmy bo z drugiej mieszalni to mamy w puszke przelane. niecale 500zl/l.
ale jest to rzecz bardzo wydajna bo daje sie tylko cieniutka warstwe.
tylko moim zdaniem na felgi nie jest takie super a dlatego ze na felgi nalezaloby klar polozyc a jak na to sie kladzie bezbarwny to juz nie jest taki efekt jak przed nalozeniem bezb
ale lakier musi byæ. a czy gorszy efekt????
 
 

reve 
Wys³any: 2009-02-19, 19:19   
0
UP DOWN

Posty: 9
Po prostu na tych niby chromach po po³o¿eniu klaru robi sie ¿ó³ty odcieñ. Mo¿na to zniwelowaæ podbarwiaj±c bezbarwny na lekko fioletowy kolor.
_________________


 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime