Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
zizi
Wys³any: 2009-02-20, 19:30   Czy mo¿na polerowaæ lakier syntetic lechler
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam.
Pytanie jak w temacie maluje sprintera tym lakierem po kawa³ku czyli osobno maska b³otniki i tak dalej warunki ma gara¿owe trochê ch³odno i s³abo siê rozlewa a nie chce porobiæ zacieków wiêc wole zostawiæ wiêksz± morê .Trochê mnie naci±gn±³ go¶æ w mieszalni na ten lakier do¶æ ¿e d³ugo schnie to jest strasznie gêsty a jak doleje rozpuszczalnika to sie zlewa na opakowaniu pisze ¿eby mieszaæ 1do 4 a w mieszalni kaza³ mi 1 do 2 Proszê o podpowiedzi z góry dziêkuje i pozdrawiam.
 

scooter1978 
Wys³any: 2009-02-20, 19:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 37
Bêdziesz mia³ problem ¿eby to dobrze pomalowaæ poniewa¿ temperatura jest bardzo wa¿na i dlatego mo¿esz narobiæ zacieków bo jest zimno. Moja taka drobna rada za³atw sobie pomieszczenie z ogrzewaniem bo warto to zrobiæ dobrze
POZDRAWIAM
_________________

 

adam12
Wys³any: 2009-02-20, 20:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
malowanie w zimnie jest dosyæ trudne. co mo¿na zauwa¿yæ to fakt ¿e lakier o wiele d³u¿ej sie rozlewa po na³o¿eniu. w 30 stopniach niemal od razu mamy faktyczn± strukture jaka pozostanie po utwardzeniu. maluj±c w zimnym pomieszczeniu po na³o¿eniu lakieru i rozlaniu go wygl±da piêknie niestety po minucie zaczyna ¶ciekaæ. radze zrobiæ lekk± morke i na koniec zrobiæ polerke. co do lakieru to mówisz o lakierze 4:1 o niskiej emisji. s± to du¿o lepsze lakiery i maj± lepsz± lepko¶æ i po³ysk k³adzie sie na 1,5 warstwy czyli najpierw pó³ warstwy a jak przeschnie to wylewasz pe³n± na lustro. bardzo wydajne lakiery w porównaniu. proporcje masz dok³adnie opisane na opakowaniu. je¶li lejesz np 10% rozcieñczalnika to w ch³odnym pomieszczeniu dolewasz troche wiêcej 15 lub 20%. wiêcej nie wskazane.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group