Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
-BARON-
Wys³any: 2009-02-16, 08:16   Ile bazy + lakieru na ford probe
0
UP DOWN

Posty: 43
Witam ile bedêde potrzebowa³ bazy i lakieru na forda probe II generacji malowany ca³y z wierzchu oraz maska od spodu oraz oboje drzwi tak¿e od spodu.Kolor srebrny.Lakier dupont 3750
I nastêpne pytanko mo¿e macie do polecenia jaki¶ ³adny odcieñ tego sreberka interesuje mnie zarówno metalic jak i pere³ka. pistol star evo T. lepiej jak setka zostanie niz mi 50 zabaraknie :) a i jak mozna to podawajcie czy to ilo¶æ przed czy po rozrobieniu
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-02-16, 13:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Tu warto rozejrzeæ siê za tanim mieszalnikiem u mnie w okolicy to Haya 70z³ za litr bazy te¿ i per³owej i przy tej cenie mo¿na zaszaleæ i kupiæ 2litry.Lakier zale¿y jak kto¶ k³adzie ja maluje na 1/2 warstwy i starczy mi 1L+utwardzacz.Co do koloru to na miejscu trzeba obejrzeæ fiszki i co¶ dopasowaæ.
_________________

 

No-limit
Wys³any: 2009-02-16, 20:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
[quote="Homer S."]Tu warto rozejrzeæ siê za tanim mieszalnikiem u mnie w okolicy to Haya 70z³ za litr bazy te¿ i per³owej i przy tej cenie mo¿na zaszaleæ i kupiæ 2litry.Lakier zale¿y jak kto¶ k³adzie ja maluje na 1/2 warstwy i starczy mi 1L+utwardzacz.Co do koloru to na miejscu trzeba obejrzeæ fiszki i co¶ dopasowaæ.[/quote

Bazy ok 1,5-2l dobrze kryj±cej.Bezbarwny 1-1,5l.+utwardz.Wystarczy bez komory silnika,baga¿nika,zderzków i innych dupereli.
 

-BARON-
Wys³any: 2009-02-16, 20:35   
0
UP DOWN

Posty: 43
no ale to ³acznie ze zderzakami a probek ma wielkie "bufory " dzi¶ widzia³em ³adny srebrny na reno megan rocznik okolo 2007 -2008
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-16, 20:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No-limit jakie 1.5 l bezbarwnego? ja dzis wyla³em na b³otnik od L200 to jajko dlugi + klapa ty³ + pas + srodek klapy 600ml. Jak ty to widzisz w 1.5 l? Pyliæ? Moze od razu powiedz 2 setki? 3 kilo jak nic. Gosc se kupi 1.5 kilo i stanie w po³owie a Probe jest d³ugie auto. Drzwi to po³owa auta. Zyjecie albo ksiazkami albo marzeniami. :sciana: :help: 200,l ma element - tak policz. Albo nawet 250 bo Probe to d³ugie coupe/
_________________
Bart
  
 
 

gola 
Wys³any: 2009-02-16, 20:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
No-limit jakie 1.5 l bezbarwnego? ja dzis wyla³em na b³otnik od L200 to jajko dlugi + klapa ty³ + pas + srodek klapy 600ml. Jak ty to widzisz w 1.5 l? Pyliæ? Moze od razu powiedz 2 setki? 3 kilo jak nic. Gosc se kupi 1.5 kilo i stanie w po³owie a Probe jest d³ugie auto. Drzwi to po³owa auta. Zyjecie albo ksiazkami albo marzeniami. :sciana: :help:

tak,tylko ze na calosciowkach to sie inaczej liczy...
apropos tej L-200 wydawalo mi sie ze juz skonczyles ten samochod :?:
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-16, 20:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@gola... ale my mamy co chwila inne L200 :)
Geofizyka kraków...a tam tylko L200 i landrovery Sta³a umowa.
Teraz jedzie Lnadrover kadraciok tez z GEO i nastepne L200. Ale najpierw musze jedno wydac zeby drugie zabraæ. To od tych co im inzyniera zabili jako zak³adnika....bo polski rzad sie zesra³.
_________________
Bart
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-16, 21:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
no ja sobie liczê oko³o 200 ml na element np. drzwi, b³otnik przód powiedzmy Astra oko³o 150 ml, zderzak ze 250 ml - tak mnie wiêcej ale to jest gotowa mieszanka 2:1 (lakier+utwardzacz)
_________________

 
 

-BARON-
Wys³any: 2009-02-17, 07:54   
0
UP DOWN

Posty: 43
czyli jak kupiê po 2 litry bazy i klaru to styknie bo tak przednie b³otniki to w sumie skrawki metalu ale zato nadrabia maska ze zderzakiem ,dach i tylnia klapa to te¿ niezawiele do malowania ale w³asnie drzwi to pó³ autka i tylne b³otniki ze zderzakiem te¿ s± wielkie. Chocia¿ naprzyk³ad jak malowa³em teraz zderzak tylni od meganki 97 rok to 100ml akrylu + utwardzacz spokojnie starczy³o a na przedni zderzak atrapki oraz dupki lusterek posz³o 200 + utwardzacz i w sumie by zosta³o ale ¿e ¿al by³o wylaæ to wypryska³em wszystko.w mieszalni powiedzieli mi 300ml na zderzak ale to bym go musia³ chyba wa³kiem nak³adaæ albo prosto z kubka wylewaæ zamiast z pistoletu
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-17, 16:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
W zderzak i atrapki idzie duzo bo po³owa idzie w powietrze miedzy dziurami. Zrób tak: Kup sobie te 2 kilo bazy i klaru i maluj najpierw bude. Jak ma brakn±c to braknie na zderzak czy zderzaki a nie w po³owie budy. Jak tak wczoraj robi³em L200...brak³o nam zywicy 1640 i tylko 750ml mia³em na DUZY b³otnik ty³ klapa ty³, pas ty³ i srodek klapy. I zrobi³em tak ¿e, najpierw po wierzchu na zero bo jakby brak³o to srodki sie domaluje a pasa i tak nie widac. Ale styk³o na szczescie.
DP woda na 2.5 raza zielony. Zrób najpierw bude a co zostanie to wylej na zderzaki.
_________________
Bart
 
 

adam12
Wys³any: 2009-02-20, 10:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
co do bazy to wiadomo lepiej kupiæ wiêcej i mieæ np na st³uczke potem. 50z³ wiecej to nie du¿o jak sie sobie auto robi. co do lakieru to niedawno kumpel ca³o¶ciówke vectry A pomalowa³ 1l 4:1 goldcar (rewelacyjna oszczêdno¶æ jest na tym lakierze) i pistolet niskoci¶nieniowy oczywi¶cie. bo gorszy lakier plus wysokie ci¶nienie i ma³a umiejêtno¶æ lakiernika to podwójna ilo¶æ lakieru. ka¿dy musi wiedzieæ jak maluje i ile mu wychodzi na element. mo¿esz liczyæ 200 na element jak niektórzy radz±. fakt wyjdzie 150 na b³otnik ale na maske za to 250. co ma zostaæ to zostanie. to nie mleko kwa¶ne sie nie zrobi
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-20, 17:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Kilo na ca³osc? Ja dzis wyla³em 0.7 na przód od Opla Agila. :sciana: Dwa b³otniki maska i zderzak okular. DP 3750 Kolor zielony, podk³ad czarny. Nie chcia³bym ogl±dac tej vectry.... No comments :x: Oczywiscie mowa o bezbarwnym a bazy posz³o 0.4 woda DP
_________________
Bart
 
 

adam12
Wys³any: 2009-02-20, 20:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
ale ta vectra to inna bajka bo mia³a tylko kilka przej¶æ i po ca³o¶ci z zewn±trz lakierem pry¶niêta. bez ¿adnych rantów wnêk itd. litr po rozrobieniu daje ponad 1.5l na pó³torej warstwy dysz± 1.3 niskoci¶nieniowym chyba nie idzie wiêcej wylaæ
 

gola 
Wys³any: 2009-02-20, 21:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
adam12 napisa³/a:
... 4:1 goldcar...

[quote="adam12"...litr po rozrobieniu daje ponad 1.5l [/quote]

jakim cudem wytlumacz nam?,bo wedlug prawa nie ma wyjsc wiecej jak 1.25 l plus ewentualnie rozcienczalnik.Wedlug mnie to sa naprawde bajki z ksiazki dla grzecznych dzieci aby calosciowke polakierowac litra lakieru.
 

adam12
Wys³any: 2009-02-22, 15:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
oj no troche sie pomyli³em z proporcj± ale niewiele 1.25 plus rozcieñczalnik 20% daje prawie 1.5l. poza tym nie ja to malowa³em i nie mi to oceniaæ kto jak grub± warstwe robi. mo¿e malowa³ dysz± 1.0 na skrêconym strumieniu zostawi³ more i wysz³o mu 1l na ca³o¶æ. napewno nie by³a to taka warstwa jak powinna byæ ale litrem pomalowa³ :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime