Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Giezet 
Wys³any: 2009-02-22, 22:56   Filtr powietrza i odolejacz do kompresora. Jaki?
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Witam Wszystkich na forum. Mam na imiê Grzesiek, i od oko³o 2.5 roku interesujê sie lakiernictwem, i blachark± samochodowa. Powoli zaczynam kompletowaæ sprzêt, i zastanawiam siê nad wyborem odolejacza, i filtra powietrza. Kompresor mam 100l firmy Mecafer, wydajnosc rzeczywista oko³o 240l/min. Na Allegro znalaz³em odolejacz za oko³o 130 z³ firmy CKD, i mniej wiêcej w tej samej cenie filtr powietrza(odwadniacz) tej samej firmy. Razem jest to koszt oko³o 260z³. Jakie Wy posiadacie zestawy? Proszê o pomoc w wyborze, i z góry dzieki.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-02-23, 18:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Polecam ten zestaw CKD, jest bardzo dobry.
 

Giezet 
Wys³any: 2009-02-23, 21:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
A moze inni by sie wypowiedzieli co nieco :D
Sam nie wiem dok³adnie w jaki zestaw siê zaopatrzyæ, i chcia³bym us³yszec od Was jakies opinie na ten temat, bo moze a¿ tak wypasiony zestaw(tak mi siê przynajmniej wydaje, ze jest wypasiony ;P ) nie jest mi potrzebny do w³asnego u¿ytku...
 

adam12
Wys³any: 2009-02-23, 23:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
wiêc tak. albo kupisz odwadniacz który bêdzie filtrowa³ dobrze powietrze albo taki który bêdzie filtrowa³ ¼le czyli wcale. w drugim przypadku lepiej nie kupowaæ wcale. jak masz kupiæ co¶ za 50z³ to sobie daruj bo taki filtr to tylko piasek by zatrzyma³ je¶li by w uk³adzie by³. filtry CKD s± stosunkowo tanio i bardzo dobre. oczyszczaj± bardzo ³adnie powietrze z wody i par oleju. je¶li chcesz lakierowaæ autka to tylko taki zestaw. dobry sprzêt to podstawa. bez tego nie wypowiesz sie na forum o jako¶ci pow³oki tylko bêdziesz ci±gle zadawa³ pytania zwi±zane z wod± kraterami itd. kup raz a dobrze. Zdarzaj± sie przypadki ¿e tanie filtry pomagaj± i ludzie je chwal± ale na moje jest to kwestia wydajno¶ci kompresora jego stanu i wytwarzanego ci¶nienia. je¶li bije do 8atm to bez odwadniacza jest w stanie zalaæ cie wod±. do tego pu¶ci troche oleju i rosól gotowy. Ckd nie jest tanim zestawem ale kosztuje tyle ile pomalowanie elementu w lakierni. to jest chyba najbardziej znany i powszechny zestaw filtruj±cy
 

elakiery.pl
Wys³any: 2009-02-24, 11:04   
0
UP DOWN

Posty: 40
Ca³a oferta firmy Ckd :
http://www.elakiery.pl/ca...wanie_powietrza
_________________
Lakiery samochodowe, Stojaki lakiernicze oraz materia³y lakiernicze pe³na gama us³ug i towarów.
www.elakiery.pl Sklep internetowy
 

Giezet 
Wys³any: 2009-02-27, 22:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Kolego adam12 musze przyznac, ze masz racje. Zamawiam ten zestaw z CKD, i mysle, ze bedzie dobrze ;) .
Pozdrowienia.
 

gizbern 
Wys³any: 2009-03-03, 20:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
adam12 napisa³/a:
wiêc tak. albo kupisz odwadniacz który bêdzie filtrowa³ dobrze powietrze albo taki który bêdzie filtrowa³ ¼le czyli wcale. w drugim przypadku lepiej nie kupowaæ wcale. jak masz kupiæ co¶ za 50z³ to sobie daruj bo taki filtr to tylko piasek by zatrzyma³ je¶li by w uk³adzie by³. filtry CKD s± stosunkowo tanio i bardzo dobre. oczyszczaj± bardzo ³adnie powietrze z wody i par oleju. je¶li chcesz lakierowaæ autka to tylko taki zestaw. dobry sprzêt to podstawa. bez tego nie wypowiesz sie na forum o jako¶ci pow³oki tylko bêdziesz ci±gle zadawa³ pytania zwi±zane z wod± kraterami itd. kup raz a dobrze. Zdarzaj± sie przypadki ¿e tanie filtry pomagaj± i ludzie je chwal± ale na moje jest to kwestia wydajno¶ci kompresora jego stanu i wytwarzanego ci¶nienia. je¶li bije do 8atm to bez odwadniacza jest w stanie zalaæ cie wod±. do tego pu¶ci troche oleju i rosól gotowy. Ckd nie jest tanim zestawem ale kosztuje tyle ile pomalowanie elementu w lakierni. to jest chyba najbardziej znany i powszechny zestaw filtruj±cy


A konkretnie jaki model odwadiacza CKD polecacie ,bo jest tego od groma?
 
 

Giezet 
Wys³any: 2009-03-08, 14:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Ja zakupi³em filtr powietrza, i do tego jeszcze odolejacz. Koszt tej przyjemnosci wyniós³ mnie 203 z³ z przesy³ka...Sam filtr powietrza kosztuje (1/4 cala) 55 z³ + przesy³ka, jednak na stronce podaj±, ze to urzadzenie najlepiej wspó³pracuje razem z odwadniaczem, który kosztuje ponad 100-we). Jedno bez drugiego tez ma dzia³ac, ale najlepsze efekty, i najd³u¿sza zywotno¶c filtrów bedzie, gdy beda pracowac razem.
"Wysokiej klasy filtry powietrza o konstrukcji modu³owej s± przeznaczone do usuwania ze
sprê¿onego powietrza cz±steczek zanieczyszczeñ sta³ych i ciek³ych." - to jest g³ówny opis filtra powietrza.
"Wysokiej klasy filtr do usuwania wody, oleju i cz±stek sta³ych poni¿ej 0,1 ppm mg/m3. Filtry te powinny byæ poprzedzone filtrami F (czyli filtrem powietrza) o filtracji 5 mikronów w celu przed³u¿enia ich ¿ywotno¶ci". - opis odolejacza.
 

gizbern 
Wys³any: 2009-03-08, 16:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Ja zakupi³em odwadniacz firmy MICRO 1/4" o zakresie filtracji 5 micronów do tego odolejacz CKD M1000.
Cena 52z³ odwadniacz + 115z³ odolejacz.
Razem jedyne 167PLN.
 
 

Leon954
Wys³any: 2009-03-09, 21:01   
0
UP DOWN

Posty: 5
Ostatnio malowa³em u kolegi, bo ducat do mnie nie wchodzi to mia³ na wê¿u za³o¿one 2 filtry paliwowe takie jak np. w oplu s± przy zbiorniku. wiem ¿e prowizorka ale zawsze co¶...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group