Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mariann
Wys³any: 2009-03-15, 23:35   Który pistolet lepiej maluje
0
UP DOWN

Posty: 160
Witam sory ¿e znowu poruszam ten sta³y temat wybór pistoletu ale mam ma³y problem mianowicie do tej pory lakierowa³em pistoletem wysokocisnieniowym HP sporo czasu i idzie mi nie najgorzej. Du¿o nauczy³em sie z waszego forum. Pare dni temu dosta³em od lakiernika pistolet hvlp i moje pytania to; Czy malowaæ dalej HP czy przerzuciæ sie na ten hvlp , jaka jest miedzy nimi ró¿nica, jakie ci¶nienie powinno byæ na hvlp jak sie tym lakieruje ³atwiej czy trudniej ,a mo¿e u¿ywaæ HP do jednego rodzaju lakieru a hvlp do innego proszê o kilka porad. Z góry dziekuje i pozdrawiam
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-17, 20:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
HVLP osczedza materia³ ale ma duze zapotrzebowanie na cisnienie. Wiêc na ma³ym kompresorku to tylko HP albo RP . Cisnienie musisz miec 6-8 bar na wê¿u a na pistolu HVLP masz wtedy 2 bar. HP polega na tym, ¿e masz na kompresorze 6 bar i na pistolu 6 bar. Czym sie ³atwiej lakieruje? Zalezy od gusta i umiejetnosci i sprzetu. Jak Ci kompresor duzo bije to bierz HVLP...jak ma³o to bierz HP albo RP.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-17, 21:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
HVLP osczedza materia³ ale ma duze zapotrzebowanie na cisnienie.

Bzdura do kwadratu.
Pistolet niskocisnieniowy ma duze zapotrzebowanie na cisnienie ^^ ^^ chodzilo ci chyba o duza efektywnosc sprezarki :D


mebArth napisa³/a:
Cisnienie musisz miec 6-8 bar na wê¿u a na pistolu HVLP masz wtedy 2 bar...

Temu pistoletowi do prawidlowej pracy wystarczy 5-6 atm i tez bedzie mial na pistolecie 2.0 atm.
 

Giezet 
Wys³any: 2009-03-17, 23:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Pozwole siê podpi±c pod w±tek, poniewaz mam podobne pytanie, a nie ma sensu zak³adac innego tematu..
No wiec koledzy wczesniej rozmysla³em nad kupnem pisoletu LVLP (z tego, co wyczyta³em na forum to najlepszy gun dla laika do nauki), i Star Evo v2 wydawa³ mi sie idealnym narzedziem (na podst. Waszych postów).
Posiadam kompresor o poj. butli 100l, i wydajnosci rzeczywistewj oko³o 240l/min, i tym bardziej Evo sie nadaje. Jednak nie bra³em pod ,uwage pistoletów HP, czy RP, a tu juz kilku userów pisa³o, ze to tez dobre rozwiazanie zakupic guna z tym oznaczeniem przy niewielkim papaju.. I teraz juz nie wiem który by³by dla mnie lepszy...
Porad¼cie cos. I z góry dzieki ;)
 

adam12
Wys³any: 2009-03-18, 22:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
jest pewna zale¿no¶æ której nie sposób nie zauwa¿yæ miêdzy pistoletem nisko a wysokoci¶nieniowym. Pistolet wysokoci¶nieniowy potrzebuje wy¿sze ci¶nienie za³ó¿my ok4-5atm ale pobiera mniej powietrza w l/min. pistolet niskoci¶nieniowy pracuje na ni¿szym ci¶nieniu 2-4atm ale pobór powietrza w l/min jest wiêkszy. niskoci¶nieniowym pistoletem bardzo dobrze k³adzie sie bazy ale do klaru lepszy ju¿ jest wysokoci¶nieniowy (takie moje zdanie ka¿dy ma inne)
 

gdulus
Wys³any: 2009-03-19, 00:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
wysokocisnieniowym latwiej wylac klar , mozesz z dalszej odlegolosci machac sobie w lewo w prawo tak jak bys zamiatal - mozna z finezja a i tak sie ladnie wyleje
z niskocisnieniowymi potrzeba wiecej precyzji , i zblizesz odleglosci , ja maluje z odlegloscia 10cm, i pracujemy jak automat ruch przy ruchu i troszke nizej
_________________

 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-19, 16:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
GOLAs chodzi³o mi o to, ¿e cenzura 100l nie pomalujesz HVLP jak sprêzark± >400l Czytac nei umiesz? Ze chodzi o to, ze musi byæ DUZE cisnienie na wê¿u zeby HVLP pokaza³ swoje zalety. I sam jestes bzdur±, bo czytaæ nie umiesz. Mo¿e troche polskiego jezyka sie naum, co? Napewno Ci nie zaszkodzi.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-19, 18:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
GOLAs chodzi³o mi o to, ¿e cenzura 100l nie pomalujesz HVLP jak sprêzark± >400l Czytac nei umiesz? Ze chodzi o to, ze musi byæ DUZE cisnienie na wê¿u zeby HVLP pokaza³ swoje zalety. I sam jestes bzdur±, bo czytaæ nie umiesz. Mo¿e troche polskiego jezyka sie naum, co? Napewno Ci nie zaszkodzi.




@zakuty lbie mebie :D
Oczywiscie ze pistoletem HVLP dasz rade polakierowac na butli 100L,tylko musisz do tego miec sprezarke o odpowiedniej wydajnosci.Ty masz niewiele wieksza w robocie z tego co sie chwaliles,bo zaledwie 150litrow.
I sam pisales o cisnieniu a ono ma tutaj najmniej do rzeczy.
Nawet jak bedziesz mial butle 1000 litrow i posrana sprezarke,to sobie mozesz na HVLP popatrzec :D
Zapewniam cie ze nie musi byc zadnego duzego cisnienia na wezu,jak ty to twierdzisz,a wystarczy swobodnie 5-6 atmosfer.
Ja mam w kabinie ustawione 5.5 atm na 12 metrowym wezu i na pistolecie moge osiagnac do 3 atmosfer na Sacie HVLP.Tylko ze sprezarka podaje prawie 1000 na minute.
Zrozumiales juz,czy wytlumaczyc ci to w jakims innym jezyku,bo po Polsku nie zabardzo kapujesz :mrgreen:
Cisnienie na werzu jest ci potrzebne do pistoletu HP :sciana:
 

kriskos997
Wys³any: 2009-03-20, 09:24   
0
UP DOWN


Posty: 25
a 320 litrów na minute uciagnie taki pistolet? kompresor 100L metabo
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-20, 10:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
Cisnienie musisz miec 6-8 bar na wê¿u
@ meb bo masz za ma³± ¶rednicê wê¿a misiu kolorowy :tak:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-20, 16:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
s³uchaj pluszatku....a co mam wêza ogrodowego zaniesc na lakiernie? 10mm mam ¶rednicy to co ma³o?
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-20, 17:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
s³uchaj pluszatku....a co mam wêza ogrodowego zaniesc na lakiernie? 10mm mam ¶rednicy to co ma³o?

zalezy na jakiej dlugosci :mrgreen:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga