Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
luki32
Wys³any: 2007-10-25, 20:21   Malowanie ramion wycieraczek
0
UP DOWN

Posty: 36
Witam!
Mam takie pytanie otó¿ moje ramiona wycieraczek s± strasznie pordzewia³e i chciabym je odnowiæ takim tanim sposobem.Ramiona s± ju¿ wyczyszczone do go³ej blachy.Chia³bym to pomalowaæ sprayem czarnym matowym.Teraz gdy oczyszczone s± ju¿ do go³ej blachy to co trzeba je odt³u¶ciæ ,na³o¿yæ podk³ad antykorozyjny(mam w domu zwyk³y który siê pêdzlem nanosi )czy moge nanie¶æ go pêdzlem a pó¼niej papierkiem go wyrównaæ ,czy tez kupiæ podk³ad w sprayu?? Po na³o¿eniu podk³adu mogê od razu sprayem to pomalowaæ cZy te¿ co¶ jeszcze mam zrobiæ?
Pozdrawiam
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-25, 21:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
cokolwiek bys nie robil z metod opisanych przez ciebie to i tak wyjdzie fuszera :]
 

luki32
Wys³any: 2007-10-25, 21:27   
0
UP DOWN

Posty: 36
dobra to teraz zapytam jak wy by¶cie te malowanie tych ramion widzieli?? Jak to zrobiæ ,¿eby by³o w miarê dobrze.
Pozdro

[ Dodano: 2007-10-25, 21:29 ]
W miarê dobrze i nie za drogo.Jakie sprzêty bêd± potrzebne?
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-25, 21:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
nie ma czegos jak "w miare dobrze". albo sie robi dobrze albo zle.

a jesli dobrze to tak samo jak kazda inna czesc samochodu. 2 podklady i na to czarny akryl.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-25, 22:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
A przygl±da³e¶ siê rbfm, kiedy¶ nowym ramionom jak s± malowame ? liki pomaluj to jak chcesz, daj podk³ad. Ramiona i tak prêdzej czy pó¿niej ci skoroduj±, ale przez jaki¶ czas bêd± odnowione. Nie ma nic wiecznego. Pozdro :wink:
 

luki32
Wys³any: 2007-10-25, 22:01   
0
UP DOWN

Posty: 36
aha czyli teraz na te odt³uszczone elementy muszê po³ozyæ podk³ad ale jaki pierwsze zwyk³y antykorozyjny?? czy podk³ad akrylowy??? i na to dopiero czarny akryl a co¶ matowiæ trzeba???

[ Dodano: 2007-10-25, 22:06 ]
no w³a¶nie kurde tak my¶lê nad tym ,bo w sumie amiggo ma poniek±d racjê ,ramiona to i tak jest taki element który prêdzej czy pó¼niej siê zniszcz± (np:podczas wymiany wycieraczek) .A chcia³bym to zrobiæ tak ,¿eby trochê to wytrzyma³o a nie po miesi±cy siê rozj..³o

[ Dodano: 2007-10-25, 22:07 ]
Amiggo chêtnie bym pos³ucha³ twojej opinii czym ty by¶ to pomalowa³ ??
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-25, 22:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
A przygl±da³e¶ siê rbfm, kiedy¶ nowym ramionom jak s± malowame ?


wiem, fabryczne malowanie to te fuszera. ja bym to zrobil zgodnie ze sztuka lakierowanie karoserii.
 

luki32
Wys³any: 2007-10-25, 22:27   
0
UP DOWN

Posty: 36
rbfm to na to jak bym chcia³ malowaæ profesjonalnie to trzeba daæ podk³ad antykorozyjny pierwsze a pó¼niej akrylowy??Co¶ matowiæ trzeba??
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-25, 22:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
papierem 60 przejedz, poloz podklad epoksydowy i na to lakier. ale po co ja ci to pisze skoro ty chcesz to robic pedzlem? koszt samego podkladu bedzie wyzszy niz koszt nowych ramion. a gdzie reszta... ?
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-25, 22:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
¯eby trochê wytrzyma³o - tzn ile ? Jaki masz sprzêt( pistolet, spray) ? Najlepiej daj na wyczyszczone ramiona podk³ad antykorozyjny(bezchromian,epoksyd), na to podk³ad akrylowy a na akryl lakier jednowarstwowy akryl. Matuj pod podk³ad P320-340, pod lakier P800 dobrym wyj¶ciem do tak drobnych elementów jest w³óknina do matowania np 3M-a fioletowa. Nie zapomnij o odt³uszczeniu elementów. To tak na d³u¿ej, bo jak na krótsza metê to wiesz spray. Pozdro :wink:

[ Dodano: 2007-10-25, 22:36 ]
Koszt fakt wiêkszy tego malowania od nowych ramion, chyba ¿e czujesz do nich sentyment. :wink:
 

ksenonn 
Wys³any: 2007-10-26, 10:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
jak juz masz te ramiona wyczyszczone z rdzy to po odtluszczeniu pomaluj pedzelkiem jakas zwykla czarna farba i efekt tez bedzie ok, maznij z 2 warstwy i bedzie git,
a jak bardziej chcesz sie w to bawic to wymien je na nowe - szkoda kasy i czasu

no chyba, ze jak wspomnial amiggo, czujesz do nich sentyment :razz:
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

luki32
Wys³any: 2007-10-26, 14:25   
0
UP DOWN

Posty: 36
rbfm a kto ci powiedzia³ ,¿e ja chcê to pêdzlem robiæ??? tylko siê zapyta³em czy mo¿na tak a tu ju¿ jakie¶ domys³y Bóg wie jakie.Jedno ramiê do opelka kosztuje 80 z³ nowe.2 ramiona 160z³ .A taki podk³adzik epoksydowy ile kosztuje w przybli¿eniu??
Je¶li bym chcia³ to pomalowaæ sprayem to muszê te¿ to zmatowiæ i po³o¿yæ podk³ad antykorozyjny( mo¿e byæ w sprayu?)zmatowiæ ten podk³ad i na niego po³o¿yæ czarny kolorek ??
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-26, 17:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
luki32 napisa³/a:
rbfm a kto ci powiedzia³ ,¿e ja chcê to pêdzlem robiæ???

no skoro zapytales, to przyjalem ze tak chcesz zrobic. a teraz pytasz o spraj....nie ma w spraju podkladow. sa jakies badziewia zwane 'podkladami'. epoksydowy novolu kosztuje chyba 50 zl za 0,8. mniejszych nie ma. widze ze sie uparles i nowych nie kupisz wiec mam dla ciebie propozycje nie do odrzucenia. znajdz jakas lakiernie proszkowa i oddaj to tam. oni to ladnie wypiaskuja i pokryja ci lakierem proszkowym. zaplacisz pewnie ze 20 zl.
 

luki32
Wys³any: 2007-10-26, 18:34   
0
UP DOWN

Posty: 36
Czyli mówisz ,¿e podk³adu w sprayu dobrego nie znajdê nigdzie??
50 z³ podk³ad novola +podk³ad akrylowy+akryl+robocizna to pewnie by ze 150 z³ wysz³o mi .Teraz tak z czystej ciekawo¶ci zapytam na czym polega ta metoda proszkowa ?? czy ona jest dobra ??
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-26, 21:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
No i zapytaj ile kosztuje. S± dobre podk³ady w sprayu. Ch³opie jê¶li chcesz dobrze to daj te ramiona do znajomego lakiernika, chyba ¿e masz te farby na pistolet u siebie to siê pobaw. Jak nie chcesz i¶æ do lakiernika a farb nie masz to zrób to sprayem, a jak co po roku poprawisz i bêdzie na jaki¶ czas odnowione. :wink:
 

luki32
Wys³any: 2007-10-27, 00:44   
0
UP DOWN

Posty: 36
Nie no sprawa jest ju¿ jasna wiem co potrzebuje do tego i jak to robiæ tylko teraz pytam inne rzeczy ,¿eby nie zak³adaæ drugiego tematu pó¼niej.O t± metodê proszkow± pyta³em z ciekawo¶ci ,¿eby siê dowiedzieæ na czym polega.
Jeszcze pytanie jakich firm polecalibyscie podk³ady w sprayu .Ja szuka³em to znalaz³em podk³ady typu BOLL,MOTIP i co¶ tam jeszcze pytam tak na przysz³o¶æ ,¿eby w rqazie czego wiedzieæ co mam kupiæ i nie jed¼cie mnie za te pytania bo ja jestem pocz±tkuj±cy i wole siê o wszystko wypytaæ ni¿ potem ¿a³owaæ ,¿e czego¶ nie zrobi³em .
Druga strona medalu to forum jest od tego ,¿eby równie¿ zadawaæ pytania
Pozdro
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-27, 17:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
S± dobre podk³ady w sprayu


rotfl. z kazdym postem przekonujesz mnie coraz bardziej do swojego "profesjonalizmu".
 

kto¶
Wys³any: 2007-10-27, 19:20   
0
UP DOWN

Posty: 4
rbfm wyrobi³em sobie na twój temat zdanie nie wiem kto ciê uczy³ tego fachu ale jak mój ojciec który ma 20 lat do¶wiadczenia w tym fachu i 2 warsztaty to sie ma³o nie posika³ ze ¶miechu z tego co ty piszesz owszem w kilku postach mia³e¶ racje ale w wiêkszo¶ci nie.Aty na jakiej podstawie sadzisz ze jeste¶ profesjonalista kro ci powiedzia³ ze sie daje wiêcej utwardzacza do szpachli jak kto¶ ja "zaprojektowa³" to wiedzia³ dozo wiêcej jak sie zachowuje i co sie z ni± dzieje a ty na jakiej podstawie to sadzisz hmmm piszesz co ci wpadnie do g³owy a na temat pistoletów jak kto¶ potrafi malowa³ to pomaluje wszystkim a jak nie to nawet sata nie pomo¿e i sie nie k³uæ


zobaczymy co jeszcze wymyslisz!!! to forum nie jest dla cwaniaków ktozy wszystko najlepiej wiedza !!!!!

[ Dodano: 2007-10-27, 19:22 ]
sorki za moja wypowiedz ale wku¿aja mnie takie osoby i sorki za b³êdy ortograficzne
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-27, 19:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Tak jak "kto¶" no ja te¿ nie zdzier¿ê. Co do wycieraczek daj podk³ady jakie masz, na to kolor. Dobrze by by³o na go³e ramiê daæ podk³ad wytrawiaj±cy, szybko schnie i w miarê zabezpiecza przed korozj± i jest tañszy od epoksydów, tylko czy wystêpuje w sprayu tego nie wiem. Ja u siebie stosuje podk³ady Autocoloru, o innych siê nie wypowiem. Wed³ug mnie nie warto przeginaæ z kosztami.
 

luki32
Wys³any: 2007-10-27, 20:18   
0
UP DOWN

Posty: 36
No jasne ,¿e nie op³aca siê przesadzaæ z kosztami .Mi siê nie op³aca kupowaæ nowych ramion za 160 z³ jak mogê je odmalowaæ za te 40-50 z³ .No to ostateczna wersja malowania sprayem :
1.matowiê p340
2.Odt³uszczam.
3.K³adê podk³ad wytrawiaj±cy
4.matujê i odt³uszczam
5.K³adê spray
6.Po wyschniêciu polerka np:automaxem
Je¶li bym chcia³ to zrobiæ to profesjonalnie :
1.matowiê p340
2.odt³uszczam.
3.k³adê epoksyd(1 warstwa??)
4.k³adê podk³ad akrylowy(1 warstwa??)
5matujê podk³ad akrylowy p180
6.odt³uszczam.
7.k³adê akryl
8.Polerka
Ja wolê siê sam przy tym pobawiæ dlatego ,¿e bardzo interesujê mnie lakiernictwo i chcia³bym zostaæ w przysz³o¶æi lakiernikiem,dlatego te¿ tyle wam pytañ zadajê .
Pozdro
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-27, 20:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
1 matujesz p340
2 podk³ad wytrawiaj±cy(jêsli masz) x1
3 podk³ad zwyk³y x2
4 matujesz p 800 na mokro
5 kolor
Po ka¿dej obróbce odt³u¶æ
W tym profesjonalu to po epoksydzie daj 2x akryl a matuj go pod kolor p800 a nie 180.
Je¿eli wyjdzie czysto to po co polerka na tak drobnych elementach ? Robota lakiernika bardzo fajn± jest, tylko ¿eby jeszcze w parze z ni± sz³o zadowolenie finansowe by³oby dobrze. Co? Powodzenia :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-27, 20:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
kto¶ napisa³/a:
mój ojciec który ma 20 lat do¶wiadczenia

i to wszystko tlumaczy :)

gdzie napisalem ze jestem profesjonalista? hehe dobre. ciekawe co jeszcze wymislicie.
a co do utwardzacza, to porozmawiaj z kims np z novolu. nie twierzde ze mozna dac np 1:1 tylko troche wiecej niz 3% (czy ile tam zaleca producent). chodzi o minimalna ilosc.

Cytat:
3 podk³ad zwyk³y x2


a gdzie taki mozna kupic? rotfl. podkald zwykly...... 'ktos' pokaz to swojemu tacie, moze posika sie drugi raz
a i tobie tez polecam kurs poprawnej pisowni

a i jeszcze cos. jak tata jest taki madry, ze sika ze smiechu czytajac moje posty, to moze niech napisze instrukcje jak efektywnie wymieszac 100g szpachlowki z 3g katalizatora (potocznie zwanego utwardzaczem). chetnie sie dowiem. no i niech jeszcze napisze jakiej to cudownej kosmicznej technologii uzywa do odmierzenie jednego i drugiego. pewnie ma wage aptekarska i namietnie jej uzywa w swojej 20 letniej praktyce.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-27, 23:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Luki32 Podk³ad wytrawiaj±cy jest podk³adem bezchromianowym, który nie powinien byæ bezpo¶rednio pokrywany lakierami 2K (u mnie jest to podk³ad na pistolet). Pisz±c podk³ad zwyk³y mia³em na my¶li podk³ad 1K w aerozolu, u mnie ma on oznaczenie P565-908 i mo¿na go k³a¶æ na drobne przetarcia do blachy,2x oznacza dwie warstwy.
Pozdro :lol:
 

luki32
Wys³any: 2007-10-28, 09:00   
0
UP DOWN

Posty: 36
nie no rozumiem pierwsze k³adziemy podk³ad wytrawiaj±cy(BEZCHROMIAN 1warstwê) pó¼niej podk³ad zwyk³y w sprayu(2warstwy) .Kolega rbfm chyba nie zrozumia³ o co ci chodzi³o z tym podk³adem zwyk³ym .
 

kto¶
Wys³any: 2007-10-28, 09:04   
0
UP DOWN

Posty: 4
rbfm to jak jeste¶ taki wszechwiedz±cy to napisz od pocz±tku jak ty to robisz od zera do koñca ja robie tak:
1 na go³y metal daje epoxyd novol 1:1
2 matowanie epoksydu 240
3 szpachla (jak trzeba) dupont 769R
4 szlif od 150 do 320 (oczywi¶cie szpachlowanie powtarzam tam gdzie trzeba )papiery SIa
5 podk³ad akrylowy Hs 5:1 ivat rush
6 matowanie podk³ady pod akryl 600 pod bazê 800
7 lakierowanie
8 polerka (jak sa jakies male syfki a jak nic to niema polerki) pasta app p03 i p5 papierek 2500 i trzack z 3m

Ja robie tak mo¿e kto¶ robi inaczej
 

luki32
Wys³any: 2007-10-28, 09:13   
0
UP DOWN

Posty: 36
Jeszcze tak od razu siê zapytam najlepsz± past± do polerki to jest farecla g3??? czy mo¿na j± stosowaæ na ka¿dy lakier czy te pasty ró¿ni± siê jako¶ ,¿e ta do tego a ta do tego jest przeznaczona??oraz póxniej po polerce jakies mleczko tak??
 

Benos77
Wys³any: 2007-10-28, 12:15   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
No tak i najlepiej to zrobiæ jeszcze w komorze lakierniczej he he...
Ja bym zrobi³ tak. Jak masz starego Opla to rób sprayami. Jak masz nowe Bmw to kup se nowe ramiona i tyle.Trzeba mieæ w koñcu jakie¶ praktyczne podej¶cie do sprawy.
 

luki32
Wys³any: 2007-10-28, 12:26   
0
UP DOWN

Posty: 36
no benos77 masz racje tak samo my¶le ,opel ma 17 lat i nie sensu wydawac 160z³ na nowe ramiona za 160z³ to ja mogê mieæ jeden amortyzator bilstein b4 .Akurat mam do wymianki
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-28, 13:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
U mnie podobnie poza tym ¿e:
1 Na go³± blachê podk³ad wytrawiaj±cy bezchromianowy (P565-713)
2 Podk³ad akrylowy 2K (P565-510/565-511), lub m/m (P565-773/565-774)
3 Ewentualna szpachla poliestrowa(P551-1052)na podk³ad 2K (P565-510/565-511)
4 Szpachla wykoñczeniowa (P551-1071)
5 Na miejsca szpachlowane podk³ad wytrawiaj±cy bezchromianowy (P565-713)
6 Ponownie podk³ad akrylowy 2K (P565-510/565-511) w odpowiednim odcieniu szaro¶ci Spectral Greys
7 Lakierowanie 2K lub Aquabase
8 Ewentualna polerka ¶rodkami 3M
Mniej wiêcej tak to wygl±da , oczywi¶cie matowienie zale¿ne do potrzeb. Pracujê na produktach Autocoloru. Pozdro :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-28, 16:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
5 Na miejsca szpachlowane podk³ad wytrawiaj±cy bezchromianowy (P565-713)


oczywiscie. przeciez od wiekow wiadomo ze szpachla rdzewieje. ROTFL.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-28, 17:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
P565-713 zabezpiecza powierzchnie metalu przed korozj± i nadaje przyczepno¶æ pow³oce.
Podk³ad P565-713 powinien byæ aplikowany na:
- stal
- stal galwanizowan±
- aluminium
- stal ocynkowan±
- szpachle poliestrowe
Bez komentarza. :mrgreen:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-29, 06:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
od wiekow wiadomo tez ze szpachla poliestrowa jest metalem. ponownie rotfl.
dowiedz sie jak dziala podklad trawiacy. jak mi zacytujesz ze nadtrawia szpachle poliestrowa, to jestes normalnie 'miszcz'. ale wyjasnie ci o co chodzi z aplikowaniem na szpachle poliestrowa. napewno sam do tego nie dojdziesz wiec czytaj uwaznie. kladziesz wash primer, na to podklad (zwany przez ciebie - cokolwiek by to znaczylo) 'zwykly'(w domysle akrylowy lub epoksydowy, ktorego nie polecam(ale to juz inna bajka). na to szpachla. szlifujesz i czasem docierasz sie do blachy. i teraz UWAGA: kladziesz w miejsca przetarte znowu podklad trawiacy-sila rzeczy zajezdzasz tez na obszar szpachli(operacja niespotykana w wiekszosci badziewnych warsztatow gdzie liczy sie sztuka a nie jakosc). i o to chodzilo wlasnie producentowi ze MOZESZ go polozyc na szpachle-ale odwrotnie nie wolno. ale ty znowu piszesz idiotyczna rade zeby klasc na szpachle podklad trawiacy.
 

kto¶
Wys³any: 2007-10-29, 16:07   
0
UP DOWN

Posty: 4
rbfm a jakie jest twoje zdanie na temat epoxydów mo¿na je k³a¶æ na miejscjsca podrdzewia³e oczyszczone (wiadomo o co lata) a wash primery na nowa blachê bo na wash primer nie wolno k³a¶æ szpachli.A moje do¶wiadczenie na temat epoxydów s± pozytywne w miejscu którym by³ tak owy epoxyd nie by³o ani grama rdzy i zawsze przed szpachlowaniem daje epoxyd i ewentualnie szpachle potem podk³ad i resztê
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-29, 16:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
"trawiacy" - a co to takiego, wytyka³e¶ mi stosowanie nieprawid³owego nazewnictwa. A poza tym widaæ, ¿e nie mia³e¶ do czynienia z podk³adem P565-713, który jest podk³adem wytrawiaj±cym (nie trawi±cym) bezchromianowym, na który mo¿na k³a¶æ szpachle poliestrowe. Natomiast podk³adem, na który nie wolno k³a¶æ szpachli poliestrowych jest podk³ad wytrawiaj±cy zawieraj±cy chromiany. Widaæ ¿e nigdy nie czyta³e¶ pds-ów.
P551-1052, P551-1080 i P551-1077 mo¿na nak³adaæ równie¿ na blachy ocynkowane i galwanizowane.
Nie nak³adaæ tych szpachli na podk³ady wytrawiaj±ce zawieraj±ce chromiany.
Nie aplikowaæ tych szpachli pomiêdzy 2 warstwy pow³ok syntetycznych/ nitro.
Dla uzyskania najlepszej ochrony antykorozyjnej pokryæ szpachle 2-sk³adnikowym podk³adem wytrawiaj±cym przed na³o¿eniem podk³adu wype³niaj±cego.
Po za tym nie wiem dlaczego w twoich wypowiedziach nie tylko w stosunku do mnie, ale i do innych u¿ywasz takiego tonu jakby¶ wiedzia³ wszystko lepiej i mia³ ludzi maj±cych inny pogl±d za g³upców. Wychodzi na to, ¿e ka¿dy kto nie jest z tob± jest przeciwko tobie? Nie mo¿esz porozmawiaæ spokojnie bez uszczypliwo¶ci i sarkazmu? Trochê szacunku nale¿y siê ka¿demu cz³owiekowi. Ja nie twierdzê, ¿e nie masz racji w pewnych sprawach. Staram siê przedstawiaæ jak u mnie wygl±da naprawa z zastosowaniem ¶rodków mi dostêpnych. Wy¶miewasz to, ¿e staram siê trzymaæ opisów pds, ale zrozum, ¿e u mnie jest taka sprawa, ¿e to co zrobiê objête jest gwarancj± na dwa lata, a ka¿de odstêpstwo od technologii pope³niam na swoje ryzyko i koszt. Jestem tylko pracownikiem serwisu blacharsko-lakierniczego i obowi±zuj± mnie pewne zasady, których muszê siê trzymaæ. I wybacz, ¿e nie wnikam w chemiczne aspekty niektórych technologii, po prostu ja tego nie muszê robiæ, bo nie jestem chemikiem tylko lakiernikiem. Pozdro :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-29, 16:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
który jest podk³adem wytrawiaj±cym (nie trawi±cym)


buahahaha - tyle moge napisac w tej kwestii

Amiggo napisa³/a:
na który mo¿na k³a¶æ szpachle poliestrowe.


moze i mozna, ale sytuacja byla odwrotna i pytam o sens.

Amiggo napisa³/a:
Nie mo¿esz porozmawiaæ spokojnie bez uszczypliwo¶ci i sarkazmu?


na poczatku pisalem normalnie. teraz nie moge i twoja w tym zasluga-zaczles kozaczyc co to ja zle nie robie ale opisac co rzeczywiscie to nie mial kto. podobnie jak ktowj kolega co ma sikajacego tate. na poczatku bylem powsciagliwy, ale ciagle czytajac bzdury i idiotyczne rady na tym forum zmienilem swoj stosunek. ale nie do wszystkich. zauwaz ze tylko do ciebie odpisuje tym tonem. dostosowalem swoj poziom do rozmowcy.
dopoki beda idiotyzmy - ja bede je wysmiewal. to forum traktuje z przymrozeniem oka poniewaz nie ma ono zbyt wysokiego poziomu merytorycznego. niestety nie moge znalezc w necie niczego lepszego, wiec bawie sie tutaj.

Amiggo napisa³/a:
I wybacz, ¿e nie wnikam w chemiczne aspekty niektórych technologii, po prostu ja tego nie muszê robiæ, bo nie jestem chemikiem tylko lakiernikiem.


i to jest twoj najwiekszy blad. nie mozna byc dobrym lakiernikiem nie bedac dobrym chemikiem.

Amiggo napisa³/a:
Jestem tylko pracownikiem serwisu blacharsko-lakierniczego


jestem przekonany ze nie trzymasz sie (ty i reszta zalogi serwisu) procesow technologicznych w kwestii napraw. sorry - znam wiele zakladow i nikt sie nie trzyma schematu. powiem wiecej - malo kto kupuje w sklepach lakierniczych podklady reaktywne. coz tu mozna wiecej dodac....
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-29, 17:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Nic dodaæ do twojej wypowiedzi nic uj±æ. Wed³ug ciebie dooko³a siebie masz samych idiotów, zarozumialec. Po prostu przestajê odpowiadaæ na twoje uwagi, bo nie jestem godzien panie wszechwiedz±cy. :razz:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-29, 17:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
rbfm a jakie jest twoje zdanie na temat epoxydów mo¿na je k³a¶æ na miejscjsca podrdzewia³e oczyszczone (wiadomo o co lata) a wash primery na nowa blachê bo na wash primer nie wolno k³a¶æ szpachli.A moje do¶wiadczenie na temat epoxydów s± pozytywne w miejscu którym by³ tak owy epoxyd nie by³o ani grama rdzy i zawsze przed szpachlowaniem daje epoxyd i ewentualnie szpachle potem podk³ad i resztê



ja nigdy nie klade samego epoxydu nawet na miejsca oczyszczone. powod - nigdy nie oczyscisz w 100% (mimo ze golym okiem widac czysta blache, to jednak korozja to nie tylko to co widzisz). zawsze klade wash primer, nawet na nowa czysta blache. to niewiele kosztuje, a mam psychiczny spokoj. novol nie radzi klasc epoxydu na reaktywny jesli on dobrze nie wyschnie. przekonalem sie o tym przy remoncie taunusa. raz sie pospieszylem i reaktywny nie do konca wysechl i ladowalem epoxyd. efekt - szlifowana szpachla odlazila razem z epoxydem. teraz sie juz nie spiesze i wszystko jest ok. generalnie facet z novolu poradzil w przypadku stosowania reaktywnego zeby na niego ladowac akrylowy, a epoxydowy stosowac samodzielnie. ja na ytaunusie zastosowalem komplecik reakt-epoxy-akryl-szpachla-akryl. wszystko jednej firmy. wazne jesr aby na wash primer klasc kolejny podklad tej samej firmy gdyz rozne firmy maja rozne receptury i moga(ale nie musza) sie gryzc. taki to juz urok agresywnych podkladow reaktywnych, ktore w wiekszosci zawieraja kwas ortofosforowy(dlatego utwardzacze sa dostarczane w plastikowych butelkach zeby nie przezarly metalowej puszki).

[ Dodano: 2007-10-29, 17:14 ]
Amiggo napisa³/a:
Nic dodaæ do twojej wypowiedzi nic uj±æ. Wed³ug ciebie dooko³a siebie masz samych idiotów, zarozumialec. Po prostu przestajê odpowiadaæ na twoje uwagi, bo nie jestem godzien panie wszechwiedz±cy. :razz:

nic takiego nie napisalem. odnioslem sie tylko do wyjatkow. mozesz nie odpisywac - i tak nigdy nic merytorycznego i konstruktywnego nie napisales w odpowiedzi na moje posty, wiec zadna dla mnie na strata. natomiast mozesz bcy pewien ze ja na twoje posty bede odpisywal zeby inni korzystajacy z tego forum nie stosowali sie do glupich rad.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-29, 17:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Kto¶ co¶ pisa³ o poprawnej pisowni :?: :mrgreen: Ze swojej strony pragnê przeprosiæ wszystkich nie zainteresowanych za to bagno które siê tu wyprawia. :cool:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-29, 17:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
Kto¶ co¶ pisa³ o poprawnej pisowni :?: :mrgreen:


i to jest wlasnie cala merytoryka twoich postow. a teraz idz na google i poszukaj co to jest 'literowka'. a za bagno nie przepraszaj, tylko go po prostu nie rob.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-29, 18:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
A propos merytoryki nie wiem czy kto¶ zauwa¿y³ kto czepi³ siê pisowni. B³±d jest b³êdem w pisowni jak go nie nazywaæ, i to w nadmiernej ilo¶ci nie³adnie wygl±da i oszpeca nasz piêkny ojczysty jêzyk. A przeprosiny by³y akurat nie do ciebie skierowane. I kto tu czyni bagno mo¿e siê niech inni wypowiedz± a nie ty. Ot co!
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-29, 22:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
A propos merytoryki nie wiem czy kto¶ zauwa¿y³ kto czepi³ siê pisowni. B³±d jest b³êdem w pisowni jak go nie nazywaæ, i to w nadmiernej ilo¶ci nie³adnie wygl±da i oszpeca nasz piêkny ojczysty jêzyk. A przeprosiny by³y akurat nie do ciebie skierowane. I kto tu czyni bagno mo¿e siê niech inni wypowiedz± a nie ty. Ot co!


chlopie ja sie czepiam twoich bledow, bo wstyd nie znac ortografii. aha pewnie jestes dyslektykiem, znaczy masz papier na debilizm. oki no to sorki. a przeprosiny - wiem ze nie do mnie i co z tego. przestan juz smeicic na tym forum. inni sie nie wypowiadaja bo nie znizaja sie do twojego poziomu, ja tez juz przestaje bo to nie ma sensu.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-30, 16:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Wiesz postêpuj±c jak ty parê postów wcze¶niej powinienem napisaæ, ¿e znalaz³em nowy sens w ¿yciu i bêdê ¶ciga³ takie przypadki jak ty do koñca swoich dni. Wiesz nie ka¿dy dyslektyk jest debilem. Dobra koniec z k³ótniami i przysrywaniem. Wed³ug mnie ca³e nieporozumienie miêdzy nami polega na tym, ¿e ty u¿ywasz innych produktów a co za tym idzie innej technologii, jak sam zauwa¿y³e¶ producenci stosuj± ró¿ne technologie i ¶rodki i niekiedy mog± siê produktami bardzo ró¿niæ . Na pewno nigdy nie mia³e¶ do czynienia z produktami Autocoloru, i nie znasz ich zastosowañ wiêc nie wiem dlaczego to czego nie znasz wy¶miewasz i uznajesz za gorsze. Ja o produktach, których nie znam siê nie wypowiadam. Gdyby zawsze brano za pewnik co g³osi jaka¶ doktryna to s³oñce nadal krêci³o by ¶iê wko³o ziemi lub ¿yli by¶my w komunie, dlatego czasem warto pos³uchaæ co maj± inni do powiedzenia. Nigdy nie staram siê nikomu narzucaæ czym i jak ma pracowaæ, uwa¿am ¿e to ka¿dego wolny wybór. Wiêc proponujê ci ¿eby¶my zawarli dla dobra ogó³u jakie¶ porozumienie, czy choæby rozejm i spróbowali poszukaæ tego w czym mamy takie samo zdanie a nie co nas ró¿ni. W koñcu forum jest miejscem gdzie mog± siê ¶cieraæ ró¿ne racje i pogl±dy i to wcale nie musi prowadziæ do k³ótni. Dlatego od tej pory przestajê siê z tob± sprzeczaæ i oczekujê tego tak¿e z twojej strony. Z powa¿aniem Amiggo :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-30, 23:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
nie wiem dlaczego to czego nie znasz wy¶miewasz i uznajesz za gorsze


ja tylko wytknalem bledy twojej technologii a nie produkty ktorych uzywasz. zastanow sie i sam przyznaj ze klasc podklad trawiacy na szpachle to jest wyjatkowo idiotyczny pomysl. dokaldnie wytknalem ci bledy ale widze ze ty nie przyjales tego do wiadomosci. moze i sa rozni producenci, ale generalnie produkty chemicznie sa bardzo zblizone.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-31, 18:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
rbfm napisa³/a:
ja tylko wytknalem bledy twojej technologii a nie produkty ktorych uzywasz. zastanow sie i sam przyznaj ze klasc podklad trawiacy na szpachle to jest wyjatkowo idiotyczny pomysl. dokaldnie wytknalem ci bledy ale widze ze ty nie przyjales tego do wiadomosci. moze i sa rozni producenci, ale generalnie produkty chemicznie sa bardzo zblizone.

A ja ci kolejny raz powtarzam, ¿e jest to podk³ad bezchromianowy wytrawiaj±cy i producent w karcie produktu dla tego podk³adu zaleca u¿ycie go na szpachlê, w celu zwiêkszenia przyczepno¶ci. Piszesz o mojej technologii, a ja stosuj±c siê do kart produktów stosujê siê do technologii danego producenta. Oczywi¶cie s± w ofercie podk³ady na które nie wolno k³a¶æ szpachli jak i szpachle na które nie wolno k³a¶æ okre¶lonych podk³adów. Ale to wszystko mam w kartach produktów i do informacji w nich zawartych staram siê stosowaæ. Czy stosuj±c siê do zaleceñ producenta danego produktu robiê b³±d ? A czy ty stosujesz si do zaleceñ producentów twoich produktów ?
A tu masz link do karty podk³adu P565-713 i sam sprawd¼ co zaleca producent.
https://buyat.ppg.com/Refinish_SSA/Common/ShowPdf.aspx?AppId=2&BrandId=1&LanguageId=58&IntDialCode=48&PdfId=5468&ProductCode=

Chcia³bym zaproponowaæ ci je¶li mogê to aby¶my wymieniali w dalszej czê¶ci naszej dyskusji siê swoimi uwagami do siebie w prywatnej korespondencji. A wszystko to aby nie za¶miecaæ tematów innych u¿ytkowników forum naszymi uwagami dotycz±cymi naszych technologii. Z góry dziêkujê i pozdrawiam
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-31, 23:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
Chcia³bym zaproponowaæ ci je¶li mogê to aby¶my wymieniali w dalszej czê¶ci naszej dyskusji siê swoimi uwagami do siebie w prywatnej korespondencji. A wszystko to aby nie za¶miecaæ tematów innych u¿ytkowników forum naszymi uwagami dotycz±cymi naszych technologii. Z góry dziêkujê i pozdrawiam


a ja mysle ze lepiej wymieniac sie tutaj, przynajmniej ktos skorzysta. a co do meritum, to dajmy juz spokoj.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-11-01, 18:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Umowa stoi tak jak pisa³e¶ dajmy spokój k³ótniom i zacznijmy rozmawiaæ jak ludzie, zawsze mo¿e co¶ z tego wynikn±æ pozytywnego,dla nas lub innych. Pozdro :wink:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group