Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
michalLbn
Wys³any: 2009-03-30, 22:13   Presta- ultra cutting creme
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Mam pytanko dla tych Którzy mieli do czynienia z tym produktem fot. poni¿ej. W moim sklepie sprzedali mi jakis czas temu t± pastê intensywnie scierna na sucho w okazyjnej cenie i powiedzieli ze jest du¿o lepsza od g3 farecla. Zrobi³em ni± kilka samochodów ale jako¶ mi nie idzie (widze w lakierze slady po matowaniu papierem wodnym 2500) i g3 mi lepiej wychodzi. Nie chce ¿eby sie zmarnowa³a bo mam 80 procent opakowania. Macie jakie¶ wskazówki co do u¿ytkowania tej pasty? Jakie¶ opinie o niej? Pozdrawiam!




 

bartek 
Wys³any: 2009-03-31, 12:05   
0
UP DOWN


Posty: 92
Sk±d: Warszawa
zamiast 2500 na mokro oscylacja 1500 na sucho :)
co do pasty wiele nie powiem ale to dziala w kazdym przypadku.
  
 

adam12
Wys³any: 2009-03-31, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
a ja mam pytanie o t± oscylacje. czy ³atwo jest przetrzeæ lakier?? chcia³bym moje auto po lakierowaniu (brak komory) ³adnie wypolerowaæ a mam oscylarke i grub± podk³adke póki co przygotowuje tym do lakierowania chcia³bym spróbowaæ pod polerke poszuraæ. jakie¶ wskazówki?? jakie kr±¿ki najlepiej
 

gola 
Wys³any: 2009-03-31, 21:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
1500,nastepnie trizact 3M
 

adam12
Wys³any: 2009-03-31, 21:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
a mo¿e byæ g3? chyba ¿e mo¿na kupiæ trizact w dawce na jedno auto albo mniejszej ilo¶ci. w sumie sam sobie odpowiedzia³em bo przecie¿ oscylacja to niebo a ziemia z pod³u¿nymi rysami farecla powinna daæ rade lepiej ni¿ po mokrej obróbce. a trizact jest du¿o lepszy od g3?? chcia³bym tego spróbowaæ na swoim aucie ale jak wspomnia³em kupiæ w ilo¶ci mniejszej ni¿ litr
 

kalbi 
Wys³any: 2009-03-31, 22:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
adam12 napisa³/a:
a mo¿e byæ g3? chyba ¿e mo¿na kupiæ trizact w dawce na jedno auto albo mniejszej ilo¶ci
trizact to materia³ ¶cierny w tym wypadku, pasta trizact te¿ jest z tego co widze na allegro, tak czy nie tak bo ju¿ sam nie wiem??
_________________

 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-31, 22:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mialem na mysli material scierny trizact o gradacji 3000
https://www.rshughes.com/...Zc5VWA_img.jpeg
http://easyweb.easynet.co...nal/trizact.jpg
 

£ukasz79 
Wys³any: 2009-03-31, 22:29   
0
UP DOWN

Posty: 57
Pasta o której mowa to pasta do polerowania na sucho . Producent zaleca ponadto co nie jest konieczne , polerowanie z u¿uciem futer. U¿ywam tej pasty od jakie¶ pó³ roku, wcze¶niej pracowalem 3M ( ale Presta jest tañsza 3kg-116 PLN) a jeszcze dawniej farecl±, ale t± robi siê najlepiej. Bardzo zbli¿ony efekt a wrêcz identyczny do 3M fastCut ,koniczne jest te¿ u¿ycie pasty na wysoki po³ysk. Ja przed polerk± jesli takowa potrzeba jest u¿ywam kr±¿ków Kovax 1500 potem 2500 lub tylko tych ostatnich i jest OK.
 
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-01, 00:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Ja mam kr±¿ki sia velvet 2000 wiêc chyba teraz spróbuje tym zrobiæ i ta pasta.
 

£ukasz79 
Wys³any: 2009-04-01, 10:47   
0
UP DOWN

Posty: 57
michalLbn napisa³/a:
sia velvet 2000
Cena podonba do kr±¿ków kovaxa ale wydajno¶æ mierna jak dla mnie wyrzucanie pieniêdzy w b³oto. Ale skoro ju¿ je masz to przecie¿ ich nie wyrzucisz ;) :spoko:
 
 

paszczurski
Wys³any: 2009-04-02, 21:49   
0
UP DOWN

Posty: 25
Witam, bardzo dobra pasta je¶li u¿ywa siê jej z futrem do niej dedykowanym. Na grubsze rysy polecam Presta Max Cut. Daje rade nawet 2000 z rêki. Chyba testowa³em j± te¿ kiedy¶ na 1500 ale nie dam sobie rêki uci±æ i te¿ posz³o. Zgadzam siê ¿e porównywalna z 3M bo robi³em sporo i tym i tym. Je¶li ma zagadaæ postaraj siê o futro do niej i poæwicz trochê technikê samego polerowania. Obroty, ilo¶æ pasty, gradacje papieru itd. Futro jest ciut dro¿sze od przeciêtnego ale nieporównywalnie ¿ywotniejsze i do tego dwustronne. Generalnie polecam. Je¶li kogo¶ interesuje system polerski presty mogê daæ namiar na go¶cia który tym handluje. Ca³y set (4 pasty,2 futra, g±bka i adapter) kosztuje jakie¶ 650, chyba ¿e teraz co¶ siê zmieni³o.
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-03, 08:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
paszczurski napisa³/a:
Witam, bardzo dobra pasta je¶li u¿ywa siê jej z futrem do niej dedykowanym. Na grubsze rysy polecam Presta Max Cut. Daje rade nawet 2000 z rêki. Chyba testowa³em j± te¿ kiedy¶ na 1500 ale nie dam sobie rêki uci±æ i te¿ posz³o. Zgadzam siê ¿e porównywalna z 3M bo robi³em sporo i tym i tym. Je¶li ma zagadaæ postaraj siê o futro do niej i poæwicz trochê technikê samego polerowania. Obroty, ilo¶æ pasty, gradacje papieru itd. Futro jest ciut dro¿sze od przeciêtnego ale nieporównywalnie ¿ywotniejsze i do tego dwustronne. Generalnie polecam. Je¶li kogo¶ interesuje system polerski presty mogê daæ namiar na go¶cia który tym handluje. Ca³y set (4 pasty,2 futra, g±bka i adapter) kosztuje jakie¶ 650, chyba ¿e teraz co¶ siê zmieni³o.


Zacz±³em ja teraz u¿ywaæ do polerki ca³ych aut, gdzie nie matowa³em papierem. Chodzi o nadanie po³ysku reszcie elementów nie lakierowanych na rzyczenie klienta i wychodzi ³adnie. Na koniec mleczko acclaim. Na elementach matowanych pod polerkê próbowa³em jak g3 tylko ze mniej wody. Zagrzaæ lakier, niedu¿o pasty, twarda g±bka itd. Te¿ sie da ale jakos wolniej idzie
 

paszczurski
Wys³any: 2009-04-03, 10:06   
0
UP DOWN

Posty: 25
Pewnie ¿e siê da, tylko trzeba pokombinowaæ. Futro po prostu du¿o u³atwia ale jak znajdziesz sposób na g±bkê to i g±bk± bêdziesz wymiata³.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group