Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
malchov 
Wys³any: 2009-03-10, 16:00   TEMAT TABU
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
Nie wiem, czy ta kwestia by³a ju¿ poruszana, ale jako¶ wzmianki znale¼æ nie mogê.
A mo¿e rzeczywi¶cie to temat TABU i o takich rzeczach siê nie mówi.
Proponujê ukróciæ milczenie i, byæ mo¿e, wywi±zaæ z tego jak±¶ dyskusjê.

Chodzi mianowicie o ceny Waszych "Produktów".

Na jakiej podstawie wystawiæ klientowi rachunek: czy liczycie swoj± pracê wed³ug po¶wiêconego czasu, w zale¿no¶ci od z³o¿ono¶ci dzie³a, a mo¿e od np. dm kwadratowego?

Ile kosztuje "wrzucik" na aucie, kasku, p³ótnie, koszulce, skórze, ¶cianie?

Na ile wycenia siê Artysta Airbrush odliczaj±c koszta materia³ów?

Czy Profesjonali¶ci czasem nie zawy¿aj± ceny swojej pracy, a Amatorzy nie zani¿aj±, powoduj±c tutaj swoisty konflikt?

Nie chodzi mi tutaj o pewne odgórne normowane ustalenia co do ceny dzie³a, ale pewne refleksje i przyk³ady realizacji. Bo gdy zwraca³em siê bezpo¶rednio z tematem do konkretnych twórców, zawsze zbywali mnie tekstami typu: "to zale¿y", "dogadamy siê", "do osobistego uzgodnienia".

Mam nadziejê, ¿e nie zrodzi to jakiej¶ BURZY tutaj, bo przewa¿nie, gdy pojawia siê temat pieniêdzy pojawiaj± siê te¿ problemy.

Pozdrawiam
 

sebsa
Wys³any: 2009-03-10, 17:15   
0
UP DOWN


Posty: 331
wydaje mi sie ze nie da sie wrzucic do "szuflady" cen za prace przeciez to wlasnie zalezy od wielkosci pracy ilosci detali i ogolnie od jej trudnosci inaczej sie maluje na plutnie inaczej na kasku czy jakims skuterze dlatego wlasnie wszystkie te czynniki skladaja sie na cene pracy a profesjonalisci dlatego maja takie ceny bo sa profesjonalistami patrzysz na jego dziela i wiesz ze gosc wie co robi a jak patrzysz na takiego co maluje zobie rok to mozesz miec wiele do zyczenia wyglada to jak wygladac powinno ale brakujm profesjonalnosci (nikogo nie chce urazic ) tak to wyglada z mojego punktu widzenia
 

malchov 
Wys³any: 2009-03-10, 19:05   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
spoko, wiem, ¿e temat je¿eli nie dra¿ni±cy to przynajmniej z³o¿ony,
ale problemem jest dla mnie oszacowanie w³asnej pracy, nie chcê klienta konkretnie skroiæ, ale za darmoszkê te¿ robiæ siê nie da - pójdziemy z torbami

ustalenie TARYFY cen us³ug by³oby bez sensu, ale mo¿e przynajmniej podzielicie siê jakimi¶ do¶wiadczeniami, przyk³adami


PS. znajomy airbrusher z Belgii zdradzi³ mi, ¿e liczy sobie 25-30 EURO za swoj± godzinê pracy, ale to na Zachodzie; jakie warunki mamy w Polsce?
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-11, 08:24   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
No nie jest to ³atwy temat... chyba najbardziej sprawiedliwa jest cena za godzine pracy... za powierzchnie ciê¿ko policzyæ z uwagi na detale.... powiedzmy kask w trupie g³ówki z szablonu i kask w celtyckie wêz³y.... t± ³amig³ówke powinni jednak rozwi±zaæ ci , którzy kasuj± za swoj± pracê, niestety w±tpiê ¿eby tak siê sta³o ^^ Robienie ceny to jest gra, w któr± bawi siê wykonawca i klient.... patrzysz jak jest ubrany, jakim samochodem podjecha³, oceniasz ile jest w stanie zap³aciæ, dyskutujesz, t³umaczysz.... im mniej chce zap³aciæ tym mniej pracy w³o¿ysz w jego zlecenie.... Ju¿ pracowa³em z klientami i uwierz mi, nie ma przepisu. W miarê czasu wiesz na oko ile by¶ chcia³ kasy za robote bo wiesz ile pracy bêdzie ciê to kosztowa³o. Wielu ludzi chce ¿eby im zrobiæ co¶ zajebistego za bezcen, takich trzeba olaæ..... i tak mo¿na sobie gadaæ i gadaæ w temacie cen. A teraz konkretnie, ja znalaz³em kiedy¶ post, ile za swoj± pracê bierze chyba Primo, nie chce mówiæ ile to by³o ¿eby nie sk³amaæ. Reszte pozostawiam tym, co wiedz± ile kosztuje godzina ich pracy.... te¿ jestem ciekaw takich powiedzmy górnych i dolnych granic cenowych. No powiedzmy ¿e tylko dolnych :D
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

acidhouse
Wys³any: 2009-03-11, 16:11   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
ja robiê tanio bo nie mieszkam w aglomeracji, jak juz mam zlecenie to robie koszt materia³ów x 2 lub 2,5 w zale¿no¶ci tak jak Lobo stwierdzi³ czym kolo podjecha³, zazwyczaj zwykli lanserzy którym siê wydaje ze to siê robi od tak jakby¶ pstrykno³ palcami chc± zap³aciæ nic a najlepiej zeby by³o zebys im doplaci³ ze wogole mozesz to robic - tak jak wy¿ej - do zsypu...
_________________
Training all life
 
 

acidhouse
Wys³any: 2009-03-11, 16:12   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
a no na materia³ach oczywi¶cie nie oszczêdzam i zabieram rechy ^^
_________________
Training all life
 
 

dawid
Wys³any: 2009-03-14, 18:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
jesli na aucie to licze normalna robocizne elemetu ( cene w danym zakadku swiata) plus malowanie (airbrush) na godzine, godzine mniejwiecej tyle ile zarabiam w regularnej pracy po godzinach:) druga sprawa ustalam z klijetem jak ma to wszystko wygladac na podstawie portfolio ktore jest niezbedne! w tego typu zleceniach wtedy wiem ile mniejwiecej bedzie mnie kosztowala godzin praca i tyle mowie. W rzeczywistosci spedzam nad nia wiecej h niz zakladam ze wzgledu na to ze nigdy nie jestem zadowolony z efektu koncowego nie zaleznie od tego jak dobre by to bylo!
_________________
hmmm
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-14, 20:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
dawid napisa³/a:
jesli na aucie to licze normalna robocizne elemetu ( cene w danym zakadku swiata) plus malowanie (airbrush) na godzine, godzine mniejwiecej tyle ile zarabiam w regularnej pracy po godzinach:) druga sprawa ustalam z klijetem jak ma to wszystko wygladac na podstawie portfolio ktore jest niezbedne! w tego typu zleceniach wtedy wiem ile mniejwiecej bedzie mnie kosztowala godzin praca i tyle mowie. W rzeczywistosci spedzam nad nia wiecej h niz zakladam ze wzgledu na to ze nigdy nie jestem zadowolony z efektu koncowego nie zaleznie od tego jak dobre by to bylo!

Nie wiem dlaczego.ale zawsze mi wychodzi.¿e wzi±³em za ma³o/nie robiê w airbrush-u/.Jak klient docenia pracê jest OK!Ale zdarzy³o mi siê daæ kopa! :D
 

dawid
Wys³any: 2009-03-14, 21:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Lakiernictwo i aerograf to podobne sprawy pod wzgledem "ile za ta robote" w jednych jest mniej w drugich wiecej z tym ze w lakiernictwie jest Eurotax. Jeszcze nikt mi w aero nie krecil nosem:) a co do lakiernictwa to typ z ubespieczalni wymaga 100% na elemecie cieniowanym:)
_________________
hmmm
 

manieks 
Wys³any: 2009-03-16, 21:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
Przez x lat u¿ywa³em aero jako pêdzla wspomagaj±cego ale od jakiego¶ czasu wiedzie on prym w tym co robiê, dlatego pozwolê sobie zabraæ g³os i odpowiem jak ju¿ jednemu "arty¶cie" odpowiedzia³em na zarzut skierowany wprawdzie nie do mnie to jednak pod moim tekstem:

"
Artysta:
... ¶rednia EUROPEJSKA kwota za metr kwadratowy wynosi 150z³, 250z³ w przypadku u¿ycia aerografu.a nie 300 czy 500z³.polecam niezale¿nych artystów których nie zrzesza ...., poniewa¿ maluj± oni za po³owe kwoty jak± proponuje wam ...... poniewa¿...nikt nie bierze profitu!

Odpowiedz

Szanowny Panie artysto!
Nie istnieje co¶ takiego (przynajmniej w tej bran¿y) jak ¶rednia cena. Jest to kwestia umowna- a ¶redni± cenê ka¿dy maluj±cy mo¿e okre¶liæ jedynie w odniesieniu do w³asnych prac.
Nie tak dawno pewna Pani z Berlina zap³aci³a za pomalowanie ¶cian (2 razy 10m x 5m) 50 000 Euro ... i by³a szczê¶liwa poniewa¿ uda³o jej siê znale¼æ kogo¶ kto "sprosta" jej oczekiwaniom. Czy to du¿o, czy ma³o? ... nie wiem, ale s±dz±c po zadowoleniu w jej oczach nie mia³o to wiêkszego znaczenia.
Dla przyk³adu podam jeszcze Panu ¶rednie ceny us³ug glazurniczych w Polsce
1.Uk³adanie glazury,terakoty 20x20- 48.94 z³/m2
2.Uk³adanie glazury, terakoty wiêksze formaty 59z³/m2
3.Uk³adanie mozaiki 114.5 z³/m2
4.Uk³adanie gresu 57/m2
Lecz s± tacy arty¶ci, którzy ¿ycz± sobie jako "najemnicy" (o zgrozo) ¶rednio 12-15 z³/m2.


S± ludzie na Polskim rynku bardzo przyzwoicie w³adaj±cy aerografem, zani¿aj± jednak cenê byleby z³apaæ klienta, i przypuszczam ¿e jest to w pewnym sensie dobra strategia. Czy d³ugofalowa?... hmmm - nie wiem, siê oka¿e ;)

Najczê¶ciej wykonujê malowid³a na ¶cianach, wiêc na ich temat mogê kilka zdañ napisaæ.
Ceny staram siê utrzymywaæ raczej w sta³ym przedziale od 150 PLN do 800 PLN za metr kwadratowy, zale¿nie od komplikacji, stylu, rozmiaru, ilo¶ci etc. Przedstawiaj±c klientowi kilka propozycji projektu dajê mu do wyboru jednocze¶nie ramy cenowe np:

• 150 PLN / m² - Specjalna oferta dla dzieci do pi±tego roku ¿ycia!
Prosty projekt. (niewielka ilo¶æ detali / powierzchnia pionowa do 2,5-3m wysoko¶ci)

• 200 PLN / m² - Prosty projekt. (niewielka ilo¶æ detali / powierzchnia pionowa do 2,5-3m wysoko¶ci)

• 400 PLN / m² - Po¶redni projekt (wiêksza ilo¶æ detali / sufit - do 2,5-3m wysoko¶ci)

• 400 - 800 PLN / m² - Projekt kompleksowy i /albo bardzo du¿a ilo¶æ szczegó³ów.

Co zawiera cena?

• Pocz±tkowe konsultacje
• Do trzech odmiennych koncepcji
• Do dwóch kompozycji/szkiców
• Wykonanie

Niektórzy twierdz±, ¿e to du¿o inni nie zaprz±taj± sobie tym specjalnie g³owy, bo cena ma znaczenie 3-cioplanowe (tych klientów lubiê najbardziej, bo mo¿na poszaleæ :roll: ). Osobi¶cie jestem imbecylem w kwestii "PiaRu" tak¿e nie bardzo lubiê
dyskutujesz, t³umaczysz.... - a tym bardziej pó¼niej nie potrafiê : im mniej chce zap³aciæ tym mniej pracy w³o¿ysz w jego zlecenie...." (taka dewiacja p³atnych ... ;) )- lecz co jednego siê zgodzê:

Wielu ludzi chce ¿eby im zrobiæ co¶ zajebistego za bezcen, takich trzeba olaæ.... ;)
  
 
 

malchov 
Wys³any: 2009-03-16, 22:17   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
konkretna odpowied¼
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

acidhouse
Wys³any: 2009-03-17, 00:51   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267



C I S Z A . . .

:cisza:

manieks napisa³/a:
Przez x lat u¿ywa³em aero jako pêdzla wspomagaj±cego ale od jakiego¶ czasu wiedzie on prym w tym co robiê, dlatego pozwolê sobie zabraæ g³os i odpowiem jak ju¿ jednemu "arty¶cie" odpowiedzia³em na zarzut skierowany wprawdzie nie do mnie to jednak pod moim tekstem:

"
Artysta:
... ¶rednia EUROPEJSKA kwota za metr kwadratowy wynosi 150z³, 250z³ w przypadku u¿ycia aerografu.a nie 300 czy 500z³.polecam niezale¿nych artystów których nie zrzesza ...., poniewa¿ maluj± oni za po³owe kwoty jak± proponuje wam ...... poniewa¿...nikt nie bierze profitu!

Odpowiedz

Szanowny Panie artysto!
Nie istnieje co¶ takiego (przynajmniej w tej bran¿y) jak ¶rednia cena. Jest to kwestia umowna- a ¶redni± cenê ka¿dy maluj±cy mo¿e okre¶liæ jedynie w odniesieniu do w³asnych prac.
Nie tak dawno pewna Pani z Berlina zap³aci³a za pomalowanie ¶cian (2 razy 10m x 5m) 50 000 Euro ... i by³a szczê¶liwa poniewa¿ uda³o jej siê znale¼æ kogo¶ kto "sprosta" jej oczekiwaniom. Czy to du¿o, czy ma³o? ... nie wiem, ale s±dz±c po zadowoleniu w jej oczach nie mia³o to wiêkszego znaczenia.
Dla przyk³adu podam jeszcze Panu ¶rednie ceny us³ug glazurniczych w Polsce
1.Uk³adanie glazury,terakoty 20x20- 48.94 z³/m2
2.Uk³adanie glazury, terakoty wiêksze formaty 59z³/m2
3.Uk³adanie mozaiki 114.5 z³/m2
4.Uk³adanie gresu 57/m2
Lecz s± tacy arty¶ci, którzy ¿ycz± sobie jako "najemnicy" (o zgrozo) ¶rednio 12-15 z³/m2.


S± ludzie na Polskim rynku bardzo przyzwoicie w³adaj±cy aerografem, zani¿aj± jednak cenê byleby z³apaæ klienta, i przypuszczam ¿e jest to w pewnym sensie dobra strategia. Czy d³ugofalowa?... hmmm - nie wiem, siê oka¿e ;)

Najczê¶ciej wykonujê malowid³a na ¶cianach, wiêc na ich temat mogê kilka zdañ napisaæ.
Ceny staram siê utrzymywaæ raczej w sta³ym przedziale od 150 PLN do 800 PLN za metr kwadratowy, zale¿nie od komplikacji, stylu, rozmiaru, ilo¶ci etc. Przedstawiaj±c klientowi kilka propozycji projektu dajê mu do wyboru jednocze¶nie ramy cenowe np:

• 150 PLN / m² - Specjalna oferta dla dzieci do pi±tego roku ¿ycia!
Prosty projekt. (niewielka ilo¶æ detali / powierzchnia pionowa do 2,5-3m wysoko¶ci)

• 200 PLN / m² - Prosty projekt. (niewielka ilo¶æ detali / powierzchnia pionowa do 2,5-3m wysoko¶ci)

• 400 PLN / m² - Po¶redni projekt (wiêksza ilo¶æ detali / sufit - do 2,5-3m wysoko¶ci)

• 400 - 800 PLN / m² - Projekt kompleksowy i /albo bardzo du¿a ilo¶æ szczegó³ów.

Co zawiera cena?

• Pocz±tkowe konsultacje
• Do trzech odmiennych koncepcji
• Do dwóch kompozycji/szkiców
• Wykonanie

Niektórzy twierdz±, ¿e to du¿o inni nie zaprz±taj± sobie tym specjalnie g³owy, bo cena ma znaczenie 3-cioplanowe (tych klientów lubiê najbardziej, bo mo¿na poszaleæ :roll: ). Osobi¶cie jestem imbecylem w kwestii "PiaRu" tak¿e nie bardzo lubiê
dyskutujesz, t³umaczysz.... - a tym bardziej pó¼niej nie potrafiê : im mniej chce zap³aciæ tym mniej pracy w³o¿ysz w jego zlecenie...." (taka dewiacja p³atnych ... ;) )- lecz co jednego siê zgodzê:

Wielu ludzi chce ¿eby im zrobiæ co¶ zajebistego za bezcen, takich trzeba olaæ.... ;)


:spoko:

_________________
Training all life
 
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-17, 08:06   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Mówi±c: "dyskutujesz, t³umaczysz.... im mniej chce zap³aciæ tym mniej pracy w³o¿ysz w jego zlecenie.... " mia³em na my¶li to co napisa³e¶ , czyli :
200 PLN / m² - Prosty projekt. i niewielka ilo¶æ detali , 800 PLN / m² - Projekt kompleksowy i /albo bardzo du¿a ilo¶æ szczegó³ów .... I klient powinien o tym wiedzieæ, ¿e mo¿e byæ bardziej lub mniej skomplikowane i to ma swoje odzwierciedlenie w cenie. Tutaj potrzebne jest portfolio, by nie by³o niedomówieñ.... dla jednego du¿o szczegó³ów to obecno¶æ têczówki w oku, dla innych to bliki i odpowiednie kolory na tej w³a¶nie têczówce. Ja te¿ nie umiem urabiaæ ludzi s³odk± gadk±, ale im wiêcej siê powie na pocz±tku tym ³atwiejsza bêdzie pu¼niejsza wspó³praca.
A z tym zani¿aniem ceny jest jeszcze jedna zmora.... najczê¶ciej prace robione za bezcen sa bardzo kiepskiej jako¶ci, co zniechêca innych do wykonania airbrushu na swoim samochodzie itp.
 

manieks 
Wys³any: 2009-03-17, 08:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
LoboLoco - sorki je¿eli poczu³e¶ siê dotkniêty. Moim zamiarem nie by³o "picie do Ciebie", jedynie wykorzysta³em kilka cytatów z tekstu, który napisa³e¶.(jak wcze¶niej wspomnia³em- kontakty interpersonalne nie s± moj± siln± stron±).
Nie mam tak¿e zamiaru kwestionowaæ czyjegokolwiek podej¶cia do klienta, czasami nawet troszkê zazdroszczê ludziom, którzy nie do¶æ ¿e znaj± warto¶æ swojej pracy to jeszcze potrafi± na dzieñ dobry j± ¶wietnie sprzedaæ. Jak napisa³e¶: im wiêcej siê powie na pocz±tku tym ³atwiejsza bêdzie pó¼niejsza wspó³praca.
Ka¿dy ma jak±¶ piêtkê achillesow± ... ale staram siê jak mogê :)
pozdro
  
 
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-17, 09:11   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Nie poczulem siê dotkniêty, poprostu lubiê gdy wszystko jest jasne.... takie zboczenie ;) dok³adnie rozumiem o co chodzi... te¿ wola³bym mieæ jakiego¶ menad¿era, który fajnie by sprzedawa³ to co zrobiê... gdybym mia³ fajn± gadkê, wiele ¿eczy by³oby ³atwiejszych :tak: ale nie chodzi³o mi o urabianie klienta, ale o kompleksowe przedstawienie projektu...
wiem te¿ , ¿e ciê¿ko jest ceniæ siebie, gdy potrzebuje siê pieniêdzy, a wiêkszo¶æ ludzi chcia³aby, ¿eby robiæ dla nich najlepiej za darmo... takie prawa rynku.... grunt to nie daæ siê r¿n±æ od ty³u, bo jeszcze kto¶ pomy¶li ¿e wszyscy arty¶ci to prostytutki ;P
 

manieks 
Wys³any: 2009-03-17, 09:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
LoboLoco napisa³/a:
.... grunt to nie daæ siê r¿n±æ od ty³u, bo jeszcze kto¶ pomy¶li ¿e wszyscy arty¶ci to prostytutki ;P

:rotfl:
- a nie jest tak? -heh - no mo¿e nie wszyscy, masz racjê co poniektórym siê uda³o wydymaæ resztê ¶wiata ;) jak np. Warholowi czy Dalemu

a'propos menagerów
- w Polsce jak dotychczas nie istnia³a tego typu instytucja (bez nawi±zañ do komuszej DESSy), mo¿e warto by nad tym pomy¶leæ?! ;)
  
 
 

dawid
Wys³any: 2009-03-17, 09:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Moze sie wlacze i powiem ze malowalem doslownie za darmo tylko za materialy chcialem zwrot czym wiecej moich prac jezdzi na samochodach tym wiecej ludzi widzi moje prace im wiecej ludzi widzi moje prace tym wiecej ludzi przyjezdza ( autoreklama) a co do gatki to jest potrzebna ale nie do konca ja np maloje w norwegii i w zab nie umiem norweskiego zostaje angielski z tym ze nie wszyscy norwedzy umieja norweski wiec najleprzyn sprzedaniem samego siebie jest portfolio i to dziala w 100%

I dodam jeszcze ze trzeba sie nauczyc odmawiac ludzia ktorzy nie chca zaplacic naszej ceny i przestat myslec ze ich zaplata to zawsze pare groszy w przod bo to nie prawda
_________________
hmmm
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-17, 09:54   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Menad¿erowie zajmuj± siê np. rynkiem fonograficznym juz od dawna... arty¶ci ³atwiej znajduj± zamówienia bêd±c reprezentowani przez jak±¶ organizacjê itp. ogólnie jest tak, ¿e aby siê ca³kowicie po¶wiêciæ tworzeniu lepiej mieæ g³owê woln± od spraw typu co za ile komu dlaczego itp... pomijaj±c fakt osobistych "blokad" w kontaktach miêdzyludzkich, menad¿er miej±cy marketnigowe podej¶cie do sztuki jest bardzo przydatny... ale to ju¿ wy¿sza pó³ka... jak mia³bym siê podzieliæ profitami z przedstawicielem to bym musia³ dop³acaæ....

Jak siê zaczyna to faktycznie lepiej robiæ za zwrot kosztów. Jest to lepsze ni¿ robienie "do szuflady" p³±c±c za materia³y z w³asnej kieszeni, jednak to wszystko jest w ma³ej skali. Wiêkszego projektu nie zrobiê po pracy, robi±c go 2 godzinki co drugi dzieñ... A jak kto¶ ma zaplecze, portfolio itp i bierze siê za profesjonalne malowanie to nie powinien zani¿aæ cen...
@dawid a robi³e¶ te zlecenia za zwrot kosztów znajomym, czy klientom z zewn±trz?
 

dawid
Wys³any: 2009-03-17, 10:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
tylko i wylacznie znajomym ale zaraz pojawiali sie klijeci z zewnatrz wiec wtedy biore kase taka jaka ja uwazam za sluszna:) jesli dla kogos to za duzo odmawiam mowiac ze to nie retowne, ale w 70% odmow wracaja i zgadzaja sie na moja cene:) ja wiekrzosc prac robie po pracy i poswiecam temu nawet do 6h dla mnie to relax wiec jest ok
_________________
hmmm
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-17, 10:49   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Ja niestety nie mam po robocie tyle czasu dla siebie... mam nadzieje , ¿e kiedy¶ bêdê to robi³ W robocie :cool: kiedy¶ my¶la³em nawet o karierze lakiernika, by³aby to ¶wietna podstawa do pracy jako aerografik, ale darcie szpachli to nie dla mnie, zbyt wielka monotonia.... przerobi³em kilka elementów, pozna³em podstawy wiedzy lakierniczej i .... da³êm se spokój :D

Oby ka¿dy mia³ odwage sprawdziæ, czy klient wróci :spoko:

A tak wracaj±c do tematu g³ównego.... czy kto¶ z maluj±cych na pojazdach jest w stanie naszkicowaæ jakie¶ ramy cenowe za swoje us³ugi? Bo licz±c od metra kwadratowego to taki wrzut na kachol z fajnym detalem to nawet 800pln/m2 jest tanioszka... zw³aszcza ¿e detal na pojazdach musi byæ dok³adniejszy ni¿ na ¶cianach....
 

manieks 
Wys³any: 2009-03-17, 12:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
:D hehehe- OMG! - sorki, ale w trakcie poszukiwania po necie stronek z cenami malowania aero trafi³em w³a¶nie na co¶ co mo¿ecie swoim klientom podawaæ za niedo¶cigniony wzór wysokiej - niskiej ceny ;)


Malowanie Aerografem

Witam Was serdecznie,
chcia³bym zaproponowaæ Wam wspó³pracê w zakresie malowania sprzêtu jakiego dosiadacie lub te¿ macie na g³owach .
Malowaniem zajmuje siê od 15 roku ¿ycia ( szkice , p³ótno a tearz aerograf) wykonam ka¿de zlecenie. Moja zasda wychodzicie z propozycj± ja maluje :) Ceny do uzgodnienia tak mniej wiêcej:
- kask od 200z³
- ca³y motor wszystkie elementy mo¿liwe do malowanka od 800z³....
Maluje w ci±gu jednego dnia wszystko plus czas potrzebny na dostarczenie schniêcie ca³kowite szlif polerkê i takie tam ..

id±c dalej jego tropem:

gostek w ramach wypromowania siebie, jako wschodz±cej gwiazdy airbrush, krzykn±³ (je¶li dobrze zrozumia³em) 2 setki :

http://bikepics.com/pictures/1567590/
http://bikepics.com/pictures/1567587/
http://bikepics.com/pictures/1567585/

- ale te 200 z³ociszy to piku¶ - przeczytajcie .... ca³y w±tek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

odcinaj±c siê od w/w znalaz³em jeszcze takie ceny (nie wiem czy aktualne?):

Cennik malowania aerografem :
Malowanie kasków aerografem -od 500z³
Malowanie motocykli(baku) aerografem-od 600z³
Malowanie maski samochodu aerografem-od 800z³
Malowanie motocykla aerografem- od 1400z
 
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-17, 14:04   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
O kur*a.... ale kole¶ sobie polecia³... :fiu: motyw spajdermena :rotfl:
trochê wspó³czujê yubemu... na szczê¶cie nie by³a to droga lekcja....

A co do tych cen 500-1400 to skoro napisane jest ¿e "od" to pewnie chodzi o elementy bez wgniotek itp. tylko matowanko, malowanko itd....

Wogóle zajebiste jest to , ¿e co niektórzy na Allegro daj± na swoje aukcje fotki innych wykonawców... przegl±daj±c galerie na stronkach co niektórych aerografików równie¿ natkn±³em siê na zamieszczone fotki innych artystów , nawet z polski.... czêsto odbiegaj±ce dosyæ znacznie od poziomu autora danej stronki....

p.s.
Jaki¶ czas temu na forum by³a rozmowa o amatorach i profi....
http://picasaweb.google.c...hal/Aerografik#
 

dawid
Wys³any: 2009-03-17, 14:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Manieks skad ty to wynalazles to jakas poracha:)

Co do cen kiedys rozmawialem z jedym z artystow z tej stronki http://www.4friends.ru/air.html

oni zaczynaja rozmowy od 4 tys dolarow za dwa boki zalezy to tez od tego czy ma byc to malowane ze zdjcia czy jakis specjalny pojekt itp ale to bylo 2 lata temu teraz maja odroma roboty i przebieraja w zleceniach :)

Jesli chodzi o mnie to za samo malowanie ja zaczynam od 2 tys zl ok 8h (ale zuzywam wiecej ze wzgledu na duza samokrytyke:))) plus matrialy i czas na pzygotowanie do malowania plus malowanie czyli zwykla robocizna za elemet w zaleznosci od wielkosci jest to nastepne 2 tys zl
_________________
hmmm
 

acidhouse
Wys³any: 2009-03-25, 12:01   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
ja pierrr.. gdzie znajdujecie klientów bo mi cie¿ko ze wzglêdu na prowincjonalno¶æ ludzików - gdybym ¿ygno³ np nie wiem 600 z³ + materia³y, za obudowê np kompa - to nigdy ale to przenigdy nikt by siê nie zecydowa³ hehehehe - Manieks niestety autor stronek które wywiesi³e¶ musia³ siê tu zjawiæ bo ju¿ ich nie ma heheheh ¿a³uje ¿e nie widzia³em
_________________
Training all life
 
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-25, 12:45   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Fajnie ze temat powróci³.... mi siê wydaje ¿e za obudowê to ciê¿ko bêdzie i 200 z materia³em dostaæ... tuning komputera robi± przede wszystkim m³odzi i robi± to za niewielkie pieni±dze, a kole¶ który kupi³ motor za kilkana¶cie czy kilkadziesi±t tysiêcy jest w stanie zap³aciæ za fajnie pomalowany kask nawet kobel.... pozatym powraca widmo klienta, co chce co¶ za nic... kiedy¶ sprzedawa³em koszulki na koncertach i zda¿a³o siê ¿e kolesie chcieli zap³aciæ mniej ni¿ ja w churtowni za pusty t-shirt....
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

manieks 
Wys³any: 2009-03-29, 15:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
acidhouse napisa³/a:
ja pierrr.. gdzie znajdujecie klientów bo mi cie¿ko ze wzglêdu na prowincjonalno¶æ ludzików - gdybym ¿ygno³ np nie wiem 600 z³ + materia³y, za obudowê np kompa - to nigdy ale to przenigdy nikt by siê nie zecydowa³ hehehehe - Manieks niestety autor stronek które wywiesi³e¶ musia³ siê tu zjawiæ bo ju¿ ich nie ma heheheh ¿a³uje ¿e nie widzia³em


Klienci w Polsce bardzo powoli przekonuj± siê do nadania np. "blaszakowi wyj±tkowego charakteru i na dzieñ dzisiejszy, wed³ug moich obserwacji, wygl±da to wci±¿ jak pionierskie kreowanie popytu na tego typu rzeczy

ACID, nie "wywiesza³em" nic prócz tego, co nadal wisi powy¿ej ;)
(znalaz³em watek na jakim¶ forum motocyklowym i zauwa¿y³em, ¿e omawiane tam zdarzenie dotoczy prawdopodobnie tego samego artysty, którego prace znajduj± siê pod linkiem wstawionym przez LabLoco)
Nie mam zamiaru wypowiadaæ siê na temat kunsztu jaki reprezentuje go¶æ, który pope³ni³ owe dzie³a (ka¿dy maluje jak potrafi najlepiej), ale po przeczytaniu ca³ego w±tku z owego moto forum s±dzê, ¿e takie zachowania powinno siê publicznie napiêtnowaæ- bo moim zdaniem jest to zwyczajne Sku@&%~*stwo!
 
 

emsikej 
Wys³any: 2009-04-03, 17:15   
0
UP DOWN
emsikej

Posty: 3
Witam wszystkich. Poczytalem wasze wypowiedzi...Zanim zaczniecie (mowie do wszystkich ktorzy nie koniecznie potrafia malowac airbrushem) zaczniecie sprzedawac cokolwiek na rynku czy to polskim czy jakimkolwiek innym pomalujcie pare lat dla siebie. Pieprzenie ze ktos niechce placic lub ze nie moge mowic wiekszej ceny jest po prostu farmazonem. Najpierw naucz sie jeden z drugim malowac a potem zacznij to sprzedawac. Przez takich przedstawicieli pseudo artystow traca kazdy z ludzi ktorzy maluja lata i zyja z tego bo robia to profesjonalnie!!!!!!!!!!
Maluje juz 15 lat roznymi technikami natryskowymi zaczynalem od graffiti lecz nanim pokazalem sie na scianie musialo minac troche czasu.
Pozdrawiam wszystkich
Nie neguje nauki...bo sam sie caly czas ucze ...
Neguje sprzedawanie gówna w papierku airbrush i psucie rynku przez zdolnych inaczej.
 

dawid
Wys³any: 2009-04-03, 18:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
A no to powrzucaj pare swoich prac, slowa musza miec pokrycie
_________________
hmmm
 

sebsa
Wys³any: 2009-04-03, 18:31   
0
UP DOWN


Posty: 331
to samo mialem powiedziec jak malujesz od 15 lat to troche prac powinienes miec
 

Kanabeer 
Wys³any: 2009-04-03, 20:47   
0
UP DOWN


Posty: 64
Sk±d: D±browa Górnicza
Na pocz±tku chia³bym sie przywitac bo jest to mój pierwszy post na forum mimo ¿e czytam je regularnie od jakiego¶ czasu.Po czê¶ci zgadzam siê z Emsikej ,jest wielu kozaków którzy dostali w swoje rêce aero i maluj±c nim pare obrazków uwa¿a sie za wielkich "artystów" ,wiem ¿e w polsce jest to wci±¿ s³abo rozwiniêta dziedzina a niektórzy to po prostu wykorzystuj±.Ostatnio pojawi³ siê temat który zosta³ usuniêty a w nim jaki¶ jegomo¶c reklamowa³ swoje "profesjonalne" us³ugi w kolejnym mo¿na by³o zobaczyæ osi±gniêcia polskiej aerografii "przypominam reklame kolesia na jakim¶ forum gdzie malowa³ kask spidermana". Nie wiem czy wszycy kojarz± te przypadki ale w tej chwili nie moge podaæ linków.Chia³em tylko na tych przypadkach zwrócic uwage ¿e jest wielu ludzi którzy tak naprawdê ma³o umiej± a reklamuja sie jako profesjonali¶ci w dziedzinie aero.Sam aerografi± interesuje sie od jaki¶ 6 miesiêcy od trzech mam kompresor i aerograf ,maluje w ka¿dej chwili ostatnio po 5-6 godzin dziennie i nadal jestem zdania ¿e to co teraz przezentuje nie nadawa³o sie do czegokolwiek, choæ z rysunkiem i malarastwem mam d³uszy sta¿ :) .Chodzi o to ¿e tacy ludzie og³aszaj± siê jako "profesjonali¶ci" a tak naprawdê psuj± ogólne wra¿enie je¶li chodzi o aerografie w polsce.Moim zdaniem zdaniem zanim wyjdzie sie z czym¶ do ludzi trzeba mieæ odpowiedni warsztat, praktyke i co¶ do zaoferowania a nie ³adnie brzmi±ce zdania w reklamie na allegro czy innych serwisach . Dziêkuje i pozdrawiam.Mam nadzieje ¿e ktokolwiek to zrozumie bo sie strasznie rozpisa³em a nied³ugo sam wrzuce jak±s prace na galerie :>
 

dawid
Wys³any: 2009-04-03, 21:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Siemanko dobrze ze sie ujawniles!! wiitam\y

Kazdy widzi kto jak maloje i nie mysle zeby spiderman mial klijetow he

Czekamy na prace!!

Pozdrowiony
_________________
hmmm
 

sebsa
Wys³any: 2009-04-04, 06:28   
0
UP DOWN


Posty: 331
i wlasnie dobrze ze jest takie forum bo mozna sobie zabaczyc jak ludzie maluja i porownac i wtedy widzimy czy ten co sie oglasza jako profesjonalista nim jest czy moze sobie tylko malowac do szyflady, a poza tym w kazdej dziedzinie jest pelno pseudo profesjonalistow ktorym sie duzo wydaje i tego sie nie uniknie
 

dawid
Wys³any: 2009-04-04, 08:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
amen'
_________________
hmmm
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-04-06, 07:24   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
emsikej, powiedzia³e¶ co¶ takiego:
"Pieprzenie ze ktos niechce placic lub ze nie moge mowic wiekszej ceny jest po prostu farmazonem. "
a potem , ¿e malujesz od 15 lat.... co¶ mi siê wydaje, ¿e malujesz tylko "do szuflady", bo ka¿dy z nas, który stara siê sprzedawaæ swoje prace wie dok³adnie jak to jest z "klientami"...
Czekam na twoje prace, i pochwal siê na ile ty wyceniasz swoj±pracê....
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

dawid
Wys³any: 2009-04-06, 12:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
To sie Lobo chyba nie doczkasz bo ja czekam i czekam:))
_________________
hmmm
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-04-06, 12:15   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
B±d¼my dobrej my¶li, jak kole¶ maluje ró¿nymi technikami natryskowymi ju¿ 15 lat to pewnie nie jest mu ³atwo wybraæ te najlepsze okazy do galerii... ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

dawid
Wys³any: 2009-04-06, 15:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Raczej:)
_________________
hmmm
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-04-08, 12:49   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Emiksej ma w swoim profilu odno¶nik do stronki.... moim zdaniem to kole¶ naprawdê daje rade... nie zmienia to jednak faktu, ¿e niebardzo rozumiem post o tym farmazonieniu z problemem z klientami... Emsi, pochwal siê na ile siebie cenisz.... wydaje mi siê, ¿e po kosztach nie robisz, wiêc nie uwierze jak powiesz, ¿e ty wo³asz cene a klient z u¶miechem siêga po prtwel... ^^
nie chodzi mi o jakie¶ tam szczegó³y, bo wiadomo, ¿e ¿aden klient nie chce ¿eby ktokolwiek wiedzia³ ile zap³aci³... ale o orientacyjne ramy.... no chyba ze to tajemnica zawodowa.... :x:
Widzia³em , ¿e niektóre fotki robione s± za granic± (UK?) w polsce jest lepiej na scenie airbrush niz na zachodzie...?
 

er-ha
Wys³any: 2009-04-11, 18:55   
0
UP DOWN

Posty: 21
witam ponownie i mam pytanko troche z innej beczki ale tak¿e temat tabu
ile powinienem wg was braæ [¿eby siê nie osmieszaæ ale zeby tez nierobiæ za drmo ] za tak± d³ubaninê szablonami , generalnie aerografu typowego tu niedu¿o , wiêcej opiera siê na szablonach i oklejaniu trudno dostêpnych miejsc




prawde mówi±c mysla³em o cenie 450z³ na kieszeñ ludzisków z polski wliczaj±c w to lakiery podk³ad baza klar i szblony
z góry dziêki za info
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga