Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
KLAN PALUCHOWSKICH
Wys³any: 2009-04-10, 09:50   Jak pomalowac takie co¶ ?
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam,

od trzech lat budujê drezynê kolejow± i przyszed³ czas na prace przy pudle. Chcia³bym aby wygl±da³o to tak Moja Drezyna
¦ciany bêd± wykonane ze sklejki 4mm, laminowanej ¿ywic± i mat± szklan±, teraz moje pytanie do Was, jak to zrobiæ ¿eby by³o w miarê przyzwoicie a jednocze¶nie nie kosztowa³o fortuny ? :) Doradzano mi szpachlê, podk³ad i Autorenolak. Wymiary 235cm d³, 135szer, 150 wys.

Mam kompresor, pistolet, odrobinê gotówki i du¿o samozapa³u :)
Mo¿e sa jakie¶ strony WWW z którymi powinienem siê zapoznaæ ?

Pozdrawiam
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-10, 13:07   Re: Jak pomalowac takie co¶ ?
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
KLAN PALUCHOWSKICH napisa³/a:
Witam,

od trzech lat budujê drezynê kolejow± i przyszed³ czas na prace przy pudle. Chcia³bym aby wygl±da³o to tak Moja Drezyna
¦ciany bêd± wykonane ze sklejki 4mm, laminowanej ¿ywic± i mat± szklan±, teraz moje pytanie do Was, jak to zrobiæ ¿eby by³o w miarê przyzwoicie a jednocze¶nie nie kosztowa³o fortuny ? :) Doradzano mi szpachlê, podk³ad i Autorenolak. Wymiary 235cm d³, 135szer, 150 wys.

Mam kompresor, pistolet, odrobinê gotówki i du¿o samozapa³u :)
Mo¿e sa jakie¶ strony WWW z którymi powinienem siê zapoznaæ ?

Pozdrawiam

Zamiast Autorenolaku polecam farbê poliuretanow± z utwardzaczem/do ³odzi.konstrukcji stalowych ogólnego stosowania/.
 

greku
Wys³any: 2009-04-10, 23:45   
0
UP DOWN

Posty: 8
ogólnie patrz±c na ten szkice to podobne do linie do tych nowych autobusów typu scania solaris, a przód bedzie wypuk³y(aerodynamiczny) czy kanciaty ??
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-12, 15:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Moze szpachla natryskowa-podklad-lakier.
 

KLAN PALUCHOWSKICH
Wys³any: 2009-04-12, 20:53   
0
UP DOWN

Posty: 3
greku napisa³/a:
ogólnie patrz±c na ten szkice to podobne do linie do tych nowych autobusów typu scania solaris, a przód bedzie wypuk³y(aerodynamiczny) czy kanciaty ??

Wypuk³y tak jak to widaæ na widoku bocznym :)
Projektuj±c pojazd faktycznie odrobinkê zainspirowa³em siê lampami od Solarisa.
 

greku
Wys³any: 2009-04-14, 10:14   
0
UP DOWN

Posty: 8
ale wygl±da ³adnie, robicie tylko prototyp czy bêdzie wiêksza seria tej drezyny ?? masz juz jakies prawdziwe zdjêcia tego cuda ??
 

KLAN PALUCHOWSKICH
Wys³any: 2009-04-14, 11:09   
0
UP DOWN

Posty: 3
greku napisa³/a:
ale wygl±da ³adnie, robicie tylko prototyp czy bêdzie wiêksza seria tej drezyny ?? masz juz jakies prawdziwe zdjêcia tego cuda ??

Obecnie jeste¶my na etapie ramy kó³ zamontowanego silnika (MZ ETZ 251), wiêc mo¿na powiedzieæ ¿e je¼dzi o w³asnych si³ach. Do zakoñczenia obecnego etapu brakuje ukoñczenia uk³adu hamulcowego i wykonania kilku jazd próbnych, nastêpnie zabieramy siê za budowê pud³a :) Zdjêcia, relacja z budowy opinie i komentarze publikujemy na forum 750mm.pl, jest te¿ kilka filmów na YT Obecnie planujemy etap budowy pud³a, zbieramy pomys³y, uwagi dobre rady stad nasza obecno¶æ tu na forum.

Pozdrawiamy
KLAN PALUCHOWSKICH
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga