Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
adrian1989
Wys³any: 2009-04-21, 20:59   jaka wydajnosc ma sprezarka
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 18
witam chcialbym sie dowiedziec o wydajnosc takiej sprezarki jak ta http://motoallegro.pl/ite...okowy_180l.html na mojej nic nie pisze a moze ktos z was mial cos takiego i jeszcze mam pytanko o pistolet do tego hp czy lvlp ?? wiem ze pyta³em juz o pistolet wiec jak trzeba to skasuje ten post . co myslicie o tej sprezarce czy da rade do lvlp ??
 

grzechu280 
Wys³any: 2009-04-21, 21:03   
0
UP DOWN
Grzechu280

Pomóg³: 1 raz
Posty: 102
Ten Kompresor to POLSKI WAN s± bardzo dobre. A taki pistolet LVLP powinna uci±gn±æ spokojnie
 

adrian1989
Wys³any: 2009-04-21, 21:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 18
dzieki w³asnie zastanawialem sie nad evo-t lvlp do niego a nie wiecie moze jaka to ma wydajnosc na minute ??
 

grzechu280 
Wys³any: 2009-04-21, 21:08   
0
UP DOWN
Grzechu280

Pomóg³: 1 raz
Posty: 102
No wlasnie nie. Mo¿e napisz do tego go¶cia z allegro, niech Ci powie
 

adrian1989
Wys³any: 2009-04-21, 21:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 18
ja mam tak± sama tylko da³em link zeby bylo wiadomo o jak± chodzi ale dzieki za odpowiedz
 

grzechu280 
Wys³any: 2009-04-21, 21:16   
0
UP DOWN
Grzechu280

Pomóg³: 1 raz
Posty: 102
A rozumiem. Ale widaæ ¿e ma trzy baniaki do pompowania. Wiec powinna dawaæ rade
 

timek
Wys³any: 2009-04-21, 23:49   
0
UP DOWN

Posty: 37
Witam podczepie siê pod temat , mam sprê¿arkê od kompresorka POLMET {obecnie AIRPOL} 2-stopniow± z silnikiem 3kW 2900obr/min , w orginale ta sprê¿areczka pracuje z silnikiem 7,5kW 2900obr/min , producent zaznaczy³ na tabliczce informacyjnej wydajno¶æ 50m/min przy obrotach agregatu 1250obr/min . Z racji i¿ zastosowa³em mniejszy silnik zmniejszy³em równie¿ prze³o¿enie silnik-agregat , i teraz moje pytanie czy w takim przypadku mogê liczyæ na to i¿ wydajno¶æ spr꿱rki spadnie proporcjonalnie do zastosowanego prze³o¿enia ? Czy podana na tabliczce wydajno¶æ to rzeczywisty czy teoretyczny wyp³yw powietrza z wydechu sprê¿arki ? Byæ mo¿e kto¶ z was ma taki kompresorek w orginale , i mo¿e wypowie siê na jego temat , by³bym wdziêczny jak siê sprawuje ten sprzêt . Za wszelki sugestiê dziêkujê .

poni¿ej fotka


I jeszcze jedno pytanko , mo¿e mi kto¶ powiedzieæ w któr± stronê ma siê krêciæ sprê¿arka ? czy ma dmuchaæ powietrzem na cylindry , czy zasysaæ powietrze przez cylindry ?

DSC00458.JPG
Plik ¶ci±gniêto 306 raz(y) 731.46 KB

DSC00456.JPG
Plik ¶ci±gniêto 321 raz(y) 721.95 KB

 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-22, 13:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
:/ A co Ci podpowiada logika :?: ;) Zgodnie z kierunkiem wskazowek zegara.Ma dmuchac na cylindry.
 

Grzesiek11 
Wys³any: 2009-04-22, 15:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 98
Miw³em kiedys takiego wana ja osobiscie na niego narzeka³em czesto siada³y zaworki za ta cene bym tego nie kupi³ :roll: ale lvlp napewno uciagnie
_________________

 
 

timek
Wys³any: 2009-04-22, 22:21   
0
UP DOWN

Posty: 37
Witam ponownie , uruchomi³em kompresor , nabija 9-9,5 bar w ci±gu ok 4,5 min do zbiornika 240L , czy jest szansa aby na tej podstawie stwierdziæ jak± owe urz±dzenie ma wydajno¶æ ? . Przegl±dam to forum i stwierdzam i¿ rekomendowanym przez wielu u¿ytkowników pistoletem jest Air Gunsa AZ3 Hte 2 1.3mm , czy kto¶ z was jest w stanie stwierdziæ czy mój kompresorek poradzi sobie z tym pistoletem . Bêdzie to mój pierwszy i zarazem jedyny pistolet do malowania , a chcia³bym na nim u¿ywaæ lakieru akrylowego , bazy i klaru . Do podk³adu mia³bym stary polski pistolet z dysz± 1,5 mm , moje dotychczasowe do¶wiadczenie z malowaniem to z regu³y malowanie felg samochodowych farbami renowacyjnymi :P. Dziêkujê za wszelkie podpowiedzi .
 

domagalka 
Wys³any: 2009-04-23, 09:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Nie ma siê co martwiæ, ko0mpresor uci±gnie ten pistolecik. A co do pistola to polecam, jest super. Mi te¿ kto¶ z tego forum poleci³ go i bardzo za to dziêkuje bo jestem z nie go, jak do tej pory, bardzo zadowolony.
 

timek
Wys³any: 2009-04-24, 19:23   
0
UP DOWN

Posty: 37
domagalka napisa³/a:
Nie ma siê co martwiæ, ko0mpresor uci±gnie ten pistolecik. A co do pistola to polecam, jest super. Mi te¿ kto¶ z tego forum poleci³ go i bardzo za to dziêkuje bo jestem z nie go, jak do tej pory, bardzo zadowolony.


Witaj , czy lakierowa³e¶ tym pistoletem zarówno lakierami 2 sk³adnikowymi {baza+ klar}, oraz akrylem ? Z jakiej odleg³o¶ci lakierowa³e¶ elementy ? Z twojego do¶wiadczenia jakie mia³e¶ ustawienia ci¶nienia na manometrze pistoletu przy ró¿nych lakierach ?By³bym ci wdziêczny za wszelkie informacje , planuje zrobiæ ca³o¶ciówkê w corsie 3 drzwiowej . Mo¿e masz jeszcze jakie¶ uwagi odno¶nie pracy na tym sprzêcie?
POzdrawiam.
 

domagalka 
Wys³any: 2009-04-24, 22:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Tak, lakierowa³em tymi lakierami. Akryl i klar rozlewa super a je¶li chodzi o baze to ja planujê kupiæ taki sam tylko niskoci¶nieniowy. Ci¶nienie ustawiam od 2 do 2,5 dla klaru zale¿y co chcesz zrobiæ, czy lustro czy lekk± morkê. Odleg³o¶æ utrzymujê oko³o 15cm. Ogulnie to pistol super.A i jeszcze chcia³em powiedzieæ, ¿e zadziwi³ mnie oszczêdno¶ci±.
 

timek
Wys³any: 2009-04-25, 10:33   
0
UP DOWN

Posty: 37
domagalka napisa³/a:
Tak, lakierowa³em tymi lakierami. Akryl i klar rozlewa super a je¶li chodzi o baze to ja planujê kupiæ taki sam tylko niskoci¶nieniowy. Ci¶nienie ustawiam od 2 do 2,5 dla klaru zale¿y co chcesz zrobiæ, czy lustro czy lekk± morkê. Odleg³o¶æ utrzymujê oko³o 15cm. Ogulnie to pistol super.A i jeszcze chcia³em powiedzieæ, ¿e zadziwi³ mnie oszczêdno¶ci±.



A idzie dokupiæ do niego luzem wiêksz± dyszê ?
 

domagalka 
Wys³any: 2009-04-25, 11:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Zapytaj tam gdzie chcesz kupiæ ten pistol.
http://moto.allegro.pl/it...hte2_iwata.html
Albo ty zapytaj czy maj±.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-25, 15:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ze zdjec podejzewam, ze wystarczy ¿eby napedzic pistol HVLP wiec wystarczaj±ca wydajno¶æ ma.
_________________
Bart
 
 

gizbern 
Wys³any: 2009-04-25, 22:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Ja bym da³ sobie spokój z tymi kompresorami 3JW60.
To stara technologia za czasów tow. Gierka i epoki motocykli WSK i motorowerów Komar.
To jest wykonane w tej samej technologij!!!Czyli co chwile jaka¶ awaria.

Ja osobi¶cie meczy³em siê z tym przez klika lat i szczeê¶liwie siê tego badziewia pozby³em
LINK http://www.allegro.pl/ite...ik.html#gallery
Teraz mam "chiñczyka" za 1,5k którego wydajno¶æ jest ponad 3-razy wieksza.
3JW60 po naprawie g³. zbiornik 180l potrafi³a nape³niaæ do 8bar nawet i 5 minut, normalnie masakra!!!
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group