Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
marqs85
Wys³any: 2009-05-03, 16:44   Lakierowanie motocykla - prosze o radê
0
UP DOWN

Posty: 10
Witam, w najbli¿szym czasie bêdê zabiera³ siê za lakierowanie motocykla, wszystkie blachy z ram± zosta³y wypiaskowane, zakupi³em:
Ad.1 podk³ad firmy MAXIMA Akryl Fuller 5:1,
Ad.2 do tego otrzyma³em utwardzacz 0,5l
Ad.3 Rozcieñczalnik 0,5l
Ad.4 Utwardzacz 0,16l
Ad.5 Lakier akrylowy 1l.

Posiadam pistolet raczej ni¿szej klasy z dysz± 1,5.

Proszê o poradê w jakim stosunku rozrobiæ podk³ad, oraz lakier.
Zaznaczam ¿e bêdzie to moje pierwsze lakierowanie, wcze¶niej ogranicza³em siê tylko do spray. W pistolecie s± dwa pokrêt³a, jak regulowaæ aby dobrze rozprowadziæ podk³ad i lakier i jakim ci¶nieniem lakierowaæ i podk³adowaæ.


Dziêki serdeczne za porady, Pozdrawiam
 

zelek-lakiernictwo 
Wys³any: 2009-05-03, 17:28   
0
UP DOWN


Posty: 35
Sk±d: z Warsztatu
troche duza dysza
lepiej bedzie jak rozcieñczysz sobie bardziej lakier bo obawiam sie ze jesli bedzie zbyt gesty to na dyszy 1.5 moze ci zagazowaæ

troche du¿o tego podk³adu masz dwa motocykle by¶ omalowa³ :rotfl:

Co do tych pokrête³ to to jedno na pewno jest od przep³ywu powietrza drugie jest od iglicy czyli ilo¶æ podawanej farby iglica chyba najlepiej jakby byla skrecona na maximum jesli masz taka dysze ,a powietrze miej odkrêcone je¶li masz reduktor pod pistolet lub przy kompresorze

Co do lakierowani aakrylem i rozcieñczania go to ci nie pomogê bo to nie jest moja mocna strona ale napewno ktos zaraz cos m±drego napisze:)
 

marqs85
Wys³any: 2009-05-03, 19:53   
0
UP DOWN

Posty: 10
Dziêkujê za informacjê, ka¿da jest cenna, jeszcze jedno pytanie, czy do lakieru koniecznie potrzebny jest odwadniacz? czy na te kilka niewielkich elementów jak b³otniki czy bak jest zbêdny?czy lepiej nie braæ siê bez niego na lakierowanie?
Pozdrawiam serdecznie ;)
 

marqs85
Wys³any: 2009-05-03, 21:47   
0
UP DOWN

Posty: 10
Dodaje foto lakieru i podk³adu oraz reszty jak± mam, lakiej to HS




A pistolet wydaje siê byæ ten zwyk³y najtañszy, nie wiem czy tym da siê lakierowaæ?
Co¶ takiego jak na tej aukcji w kpl. z innymi akcesoriami.
 

zelek-lakiernictwo 
Wys³any: 2009-05-05, 19:39   
0
UP DOWN


Posty: 35
Sk±d: z Warsztatu
na jaki to ma i¶c motocykl?

jesli na plastika to zda³by Ci siê jeszcze uelastyczniacz :spoko:
http://allegro.pl/item620..._lak_akryl.html
 

marqs85
Wys³any: 2009-05-06, 08:51   
0
UP DOWN

Posty: 10
Nie plasiku nie ma same blachy, wczoraj zapodk³adowa³em. a moto to jawa 175 z "58
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-06, 12:40   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
marqs85 napisa³/a:
Witam, w najbli¿szym czasie bêdê zabiera³ siê za lakierowanie motocykla, wszystkie blachy z ram± zosta³y wypiaskowane, zakupi³em:
Ad.1 podk³ad firmy MAXIMA Akryl Fuller 5:1,
Ad.2 do tego otrzyma³em utwardzacz 0,5l
Ad.3 Rozcieñczalnik 0,5l
Ad.4 Utwardzacz 0,16l
Ad.5 Lakier akrylowy 1l.


Punkt 1 do 2 nie pasuje, albo co¶ ¼le napisa³e¶. Je¿eli ma byæ 5:1 to utwardzacz powinien byæ 0,2l, a nie 0,5. Puszka podk³adu ma pewnie 0,8kg, wiêc utwardzaczem bêdzie ten co ma 0,16l.
Bardziej pasuje mi ten utwardzacz do bezbarwnego.

Czy te lakiery stoj± w lodówce?


¯eby¶ nie pomiesza³
:D
 

marqs85
Wys³any: 2009-05-06, 19:54   
0
UP DOWN

Posty: 10
No to pomiêsza³em :sciana: do podk³adu dodawa³em ten utwardzacz z puszki 0,5l, rozrabia³em to w ilo¶ciach po 100ml. w stosunku tak jak by³o na puszcze 100ml podk³adu+20ml utwardzacza+10ml rozcieñczalnika. Malowa³o siê jako tako, lecz do¶æ szybko mi to sch³o i robi³y siê po d³u¿yszm czasie gluty w puszce, byæ mo¿e ten utwardzacz jest mocniejszy ni¿ ten 0,16l. Kurcze pospieszy³em siê, co teraz? mam 1l lakieru w stosunku 2:1. Jak to teraz rozrobiæ? ile na 100ml lakieru daæ utwardzacza a ile rozcieñczalinika? czy ten 0,16ml bêdzie nadawa³ siê do lakieru? przeczytaê³m na nim ¿e do akrylu i pomy¶la³êm ¿e to lakieru :blee: czy lepiej dokupiæ utwardzaæ do lakieru i nie miêszaæ?

Takl stoi to w lodówce ale nie w³±czonej ;) s³u¿y jako pó³ki,
Dziêkujê za pomoc, Pozdrawiam
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-06, 20:30   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
klar 2:1 z utwardzaczem i nie radzê dawaæ tego od podk³adu. Musisz kupiæ niestety nowy.
A to co ju¿ pomalowane, je¿eli jest twarde i wygl±da dobrze to tylko przeszlifuj na mokro 1000 lub 1200 i bêdzie hulaæ.

Aha! Do bezbarwnego nie daje siê rozpuszczalnika tylko do tego podk³adu, który ju¿ na³o¿y³e¶. Klar przewa¿nie rozcieñcza siê tylko utwardzaczem.
 

marqs85
Wys³any: 2009-05-06, 23:18   
0
UP DOWN

Posty: 10
Zaraz, zaraz ja jak na razie da³em podk³ad, sam podk³ad chyba tak wysokim papierem nie trzeba szlifowaæ, ma mokro 800 chyba wystarczy?
Teraz bêdê chcia³ spróbowaæ si³ w lakierowaniu, dlatego w stosunku 2:1 daje 2-lakier:1-utwardzacz?a ile rozcieñczalnika? na karyl k³adziemy jeszcze bezbarwny? mia³em zamiar po³o¿yæ lakier i go przelecieæ papierem 1500 na mokro a potem polerka, czy bêdzie ok czy trzeba jeszcze co¶ zrobiæ aby to mia³o rêce i nogi?
Pozdrawiam
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-05-07, 04:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Bêdzie mia³o,nie musisz dawaæ bezbarwnego :spoko: .Rozcieñczalnik do lakieru dodaje siê w ilo¶ci podanej przez producenta,jak nie masz oryginalnego opakowania,na którym s± podane proporcje,to najlepiej zapytaj w mieszalni,gdzie go kupi³e¶,ale jest to z regu³y 20%.
 
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-07, 07:43   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
Tak, masz racje. Ciagle my¶la³em, ¿e bêdzie to malowane baz±.
Pod akryl wystarczy 800.
 

marqs85
Wys³any: 2009-05-07, 12:29   
0
UP DOWN

Posty: 10
Fajnie, dziêki Wam serdeczne,Pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group