Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-05-12, 23:50
Autor Wiadomo¶æ
banshee 
Wys³any: 2009-05-04, 14:17   Czym siê ró¿ni± miêdzy sob± te 2 guny? Air Gunsa
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
1.
http://moto.allegro.pl/it...inal_f_vat.html

2.
http://moto.allegro.pl/it...hte2_iwata.html

Który lepszy?
 

zelek-lakiernictwo 
Wys³any: 2009-05-04, 16:19   
0
UP DOWN


Posty: 35
Sk±d: z Warsztatu
ten pierwszy niema regulowanego kszta³tu strumienia? :shock:

ten pierwszy lzejszy i pracuje na wyzszym cisnieniu a drugi ciezszy i na nizszym

Najnowsza konstrukcja Air Gunsa nawi±zuje do topowego modelu Iwata W400 i do niezawodnego poprzedniego modelu AZ3 HTE.
czyli ze niby do tego z pierszego linku rozumiem
Czyli wzorowali sie na poprzedniku budujac tego guna wiec bra³bym pierszego ale niemalowalem ani jednym ani drugim wiec moze ktos kto uzywa takiego guna sie wypowie jeszcze:)
 

stek
Wys³any: 2009-05-04, 19:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
zelek-lakiernictwo napisa³/a:
ten pierwszy niema regulowanego kszta³tu strumienia? :shock:

ten pierwszy lzejszy i pracuje na wyzszym cisnieniu a drugi ciezszy i na nizszym

Najnowsza konstrukcja Air Gunsa nawi±zuje do topowego modelu Iwata W400 i do niezawodnego poprzedniego modelu AZ3 HTE.
czyli ze niby do tego z pierszego linku rozumiem
Czyli wzorowali sie na poprzedniku budujac tego guna wiec bra³bym pierszego ale niemalowalem ani jednym ani drugim wiec moze ktos kto uzywa takiego guna sie wypowie jeszcze:)


Sk±d taka info ze nie ma regulowanego kszta³tu strumienia, oraz ¿e l¿ejszy jeden od drugiego i pracuj± na ró¿nym ci¶nieniu??? z reszt± sie zgodzê super gun jak za takie pieni±dze. Poadrawiam
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-04, 19:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Ja mam ten z drugiego linku, po czym wnioskujesz ¿e nie ma regulacji strumienia??? to chyba smieszne, kupi³em ten drugi bo to nowsza wersja pistola z pierwszego linku, masz dziwne rozumowanie bo wola³by¶ zakupiæ jak±¶ starsz± wersjê np Saty bo te nowe s± robione na wzór tych poprzednich ¶mieszne i nawet bardzo. :rotfl: ^^
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-07, 06:47   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
Zamówi³em w³a¶nie HTE2 - no to zobaczymy, czy s³owa pokryj± siê z prawd±...
 

kamiloosek
Wys³any: 2009-05-07, 08:25   
0
UP DOWN

Posty: 24
Ja mam HTE2 i nie narzekam na nic...:) Jest OK
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-07, 20:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Nie bedziesz ¿a³owa³
 

timek
Wys³any: 2009-05-07, 22:00   
0
UP DOWN

Posty: 37
banshee napisa³/a:
Zamówi³em w³a¶nie HTE2 - no to zobaczymy, czy s³owa pokryj± siê z prawd±...


Od razu zdaj relacje i jakie¶ zdjêcia ;P , te¿ siê przymierzam do tego pistoletu :) .
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-12, 07:41   PREZENTACJA AIR GUNSA HTE2 + zdjêcia
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
Wczoraj przyjecha³ do mnie pistolecik.
Z zapa³em dorwa³em siê do paczki, kiedy obiad sobie styg³... :D
Uwagê moj± przyci±gnê³a dysza pistoletu, a raczej jako¶æ - wykonanie jakbym patrzy³ na laserowo ostrzony scyzoryk James'a Bonda ;)
Oto i ona:



Sam pistolet wygl±da równie dobrze:



Pod pistolet zosta³ standardowo za³o¿ony odwadniacz i reduktor ci¶nienia z poprzedniego pistoletu:



Dzisiaj mia³em trochê wiêcej wolnego czasu, wiêc zrobi³em test na starych drzwiach samochodowych (chyba ka¿dego by kusi³o):

By³em ciekawy jak rozpyla farbê i czy ta szeroko¶æ wachlarza, któr± podaje producent (240mm) jest realna i równo kryje w ca³ym obszarze.
Zaczynaj±c od najwê¿szego strumienia (widok na fotkach):



Widaæ, ¿e najszerszy wachlarz nie bije rekordu, jednak wla³em dosyæ gêst± farbê i my¶lê, ¿e jest to powodem lub zbyt ma³a ilo¶æ na kurku - dalszy test szeroko¶ci poni¿ej.
Przysz³a równie¿ kolej na wymalowanie ma³ej powierzchni (zrobiona tylko jedna warstwa):





Na sam koniec test z miark± na rozpuchu - tutaj efekt mnie bardzo zaskoczy³ :!:

Szeroko¶ci s± ogromne, tylko czy na farbie takie osi±gnê? Oka¿e siê w pracy na aucie :D

Pierwsza próba - ¶rednia ilo¶æ materia³u (wachlarz na maksa)


Druga próba - wiêcej materia³u (wachlarz na maksa).
Widaæ, ¿e objêto¶æ farby jest w ca³ym zakresie równomierna.


Trzecia próba - du¿o materia³u (wachlarz na maksa)
Przy tej ilo¶ci podawanego materia³u trzeba bêdzie chyba szybko prowadziæ rêkê, ¿eby nie porobiæ firanek (chyba), lecz z drugiej strony by³ to czysty rozpuszczalnik, a wiadomo farba jest gêstsza. Praktyka poka¿e...



W porównaniu do mojego poprzednika (Professional HVLP) ten ma jeszcze jedn± wa¿n± zaletê. Otó¿ ci¶nienie na pistolecie pomiêdzy minimalnym a maksymalnym wachlarzem zmienia siê na prawdê niewiele i uwa¿am, ¿e jest to du¿y plus.
Wcze¶niej (Professional) na szerokim wachlarzu traci³ ci¶nienie znacznie, ale to pewnie wynika z budowy dyszy powietrznych.

My¶lê, ¿e tym materia³em pomogê niektórym w wyborze guna lakierniczego, a mi umo¿liwi on przyjemniejsz±, oszczêdniejsz± i lepsz± jako¶ciowo pracê.

Pozdrawiam
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-05-12, 12:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Nareszcie jakas konkretna relacja :spoko:
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-12, 21:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Mówi³em ¿e nie bedziesz ¿a³owa³ :spoko:
 

timek
Wys³any: 2009-05-12, 21:42   
0
UP DOWN

Posty: 37
SUPER recenzja :spoko: siê chwali :tak: , jak ju¿ pomalujesz samochód {ca³o¶æ} , to z dobroci serca rzuæ na forum fotkê jak sobie ustawi³e¶ szeroko¶æ strumienia i mniej wiêcej ile dajesz materia³u . Jak kupiê tego guna chcia³bym wiedzieæ jakie optymalnie ustawienie zapewni³o by mi w miarê przyjemn± prace bez szybkiego machania rêk±. POZDRAWIAM


p.s interesowa³a by mnie te¿ odleg³o¶æ pistoletu od elementu lakierowanego .
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-16, 14:24   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
Pierwsze malowanie pad³o na astrê.
Niestety tylko cieniowanie dwóch s±siednich elementów.
Uszkodzone by³o dolne nadkole b³otnika i przetarcie na drzwiach tylnych.
Wszed³em delikatnie równie¿ na zderzak.

Wpy³ka by³a te¿ na lewej czêsci tylnej klapy, wrzucê pó¼niej bo strasznie muli mi net dzisiaj.

Jedno jest pewne - cieniowanie niewidoczne tym pistoletem, a i bezbarwny wylany na 102!!! :D

Oto fotka, jak maluje Air Gunsa HTE2


 

gdulus
Wys³any: 2010-03-15, 16:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
mozesz napisac jak usawiales farbe bo szerokosc mitly wydaje mi sie ze na maxa trzeba a jak ilosc materialu przy bazie i klarze tez na maxa dzieki
_________________

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group