Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ochentm
Wys³any: 2009-05-25, 08:15   Lakierowanie akrylem
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam, ostatnio pyta³em o podk³ad, teraz przyszed³ czas na lakierowanie akrylem. Mam do polakierowania nadkola g³ownie, wczesniej juz zapodk³adowane i zeszlifowane.

Prosze podopowiedzieæ jak malowaæ? Chodzi mi o to czy miejsca blisko miejsc mam obklejac ta¶m± ? Co potem zrobic z takim progiem który wyjdzie na "³±czeniu" miêdzy miejscem malowanym a po¼niej gdy odejmê ta¶me z karoserii ? Szlifuje sie to jeszcze jako¶ ?


W mieszalni dobrano mi lakier i do tego dosta³em okre¶lon± ilo¶æ rozcieñczalnika i utwardzacza. Czy to co dosta³em utworzy odpowiedni± konsystencje ? Co jesli lakier wyjdzie zbyt gêsty ? Czym rozciêczaæ?

I jak nanosiæ lakier by nie wysz³a skórka tak zwana ? ?
 

kalbi 
Wys³any: 2009-05-25, 17:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Cytat:
Witam, ostatnio pyta³em o podk³ad, teraz przyszed³ czas na lakierowanie akrylem. Mam do polakierowania nadkola g³ownie, wczesniej juz zapodk³adowane i zeszlifowane.
je¶li masz mo¿liwo¶æ to lepiej zrób baza + bezbarwny!

Cytat:

Prosze podopowiedzieæ jak malowaæ? Chodzi mi o to czy miejsca blisko miejsc mam obklejac ta¶m± ? Co potem zrobic z takim progiem który wyjdzie na "³±czeniu" miêdzy miejscem malowanym a po¼niej gdy odejmê ta¶me z karoserii ? Szlifuje sie to jeszcze jako¶ ?

lakierujesz ca³y element i nie przyklejasz ta¶my do elementu bo powychodz± progi! Oklejasz zmatowane i osuszone b³otniki dok³adnie, lakierujesz "kolorem" w miejscu gdzie jest podk³ad i nieco dalej siê rozcieniowujesz, po oko³o 15 min dajesz bezbarwny. Akrylem siê lakieruje przewa¿nie ju¿ ca³y element - dlatego polecam bazê + lak. bezbarwny.

ochentm napisa³/a:
W mieszalni dobrano mi lakier i do tego dosta³em okre¶lon± ilo¶æ rozcieñczalnika i utwardzacza. Czy to co dosta³em utworzy odpowiedni± konsystencje ? Co jesli lakier wyjdzie zbyt gêsty ? Czym rozciêczaæ?


A napisz ile masz lakieru ile utwardzacza oraz ile masz rozcieñczalnika i co to za lakier??
Przewa¿nie jest 2:1 + oko³o 20% rozcieñczalnika.

Cytat:
I jak nanosiæ lakier by nie wysz³a skórka tak zwana ? ?


pierwsza warstwa kontaktowa - takie wypruszenie, druga pó³ zamkniêta i ostatnia wylana. Miêdzy warstwami oko³o 5-10 min przerwy.

Co do akrylu to mo¿e niech kto inny siê wypowie bo ja nie mam takiego do¶wiadczenia w cieniowaniu nim.
_________________

 
 

ochentm
Wys³any: 2009-05-25, 22:35   
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam. Niestety lakier juz mam zakupiony, jest to akryl. Sk³adników ile ?Nie wiem... w mieszalni mi juz wszystko doda³ - mam potem przed lakierowaniem dodac tylko utwardzacz i tyle.

Metaliku nie da³o rady bo róznica by zbyt duza by³a bo samochód jest pokryty akrylem.

Jak to teraz zrobic jako¶ ? Zeby nie malowaæ ca³ych elementów, a tylko to, co potrzebuje a zeby nie by³o tak tych progów ?

Prosze o pomoc. Jutro ma byæ pogoda to chocia³bym to skonczyæ juz.

Pozdrawiam i prosze o odpowiedzi.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-05-25, 22:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Zeby nie malowac ca³ych powiadasz? .... Có¿... Lecisz do po³owy akrylem rozcinczonym w proporcjach producenta a reszte zakanczasz rozcienczalnikiem do cieniowania wlanym do kubka tak ¿eby siê zabarwi³ tym czym malowa³es. Na 2x z dalsza zaliczaj±c star± pow³okê i kawa³ek nowej. na 2 dzien po polerce nuia ma byæ prawa ¶ladu.

Jest opcja zakonczenia bezbarwnym przej¶cia ale to ¿mudna praca i nieop³acalna.
Czemu nie chcesz malowaæ ca³osci akrylem? Szybceij bedzie i wygodniej i taniej. 20z³ wiecej na farbie stracisz a bedziesz mia³ spokój czy wpy³a wejdzie czy nie wejdzie.
A...i nie dolewaj rozcienczalnikiem do cieniowania bo sie pop³acze ca³o¶æ i wtedy narobisz bigosu.
Jak Ci sie uda to wyjdzie bez ¶ladu.
_________________
Bart
 
 

ochentm
Wys³any: 2009-05-26, 10:07   
0
UP DOWN

Posty: 9
po pierwsze chodzi³o mi o wyprowadzenie tylko popsutych miejsc i naprawienie ich. po 2do mieszalni 30km w 2 strony bo w zasranej K³odawie nic nie ma a pozatym chodzi o jak najmniejsze koszty.

Tam gosciu w lakierni tez... wszystko sprzedaje, a pytam sie go cos to on nic nigdy nie wie ;/

pozdrawiam.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga