Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Giezet 
Wys³any: 2009-05-31, 13:33   Podwójny garaz blaszak, czy wiata?
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Witam. Tak sie zastanawia³em, czy wrzucic ten temat do pomocy dla amatorów, czy warsztatu, ale postanowi³em tutaj, poniewaz wiecej ludzi tu zaglada, a chcia³ bym us³yszec kilka s³ów w tej sprawie od jak najwiekszej grupy usherów ;)
A wiêc do sedna sprawy:
My¶le nad postawieniem swoich 4 scian z dwojgiem drzwi - pierwsza dziupla aby wrzucic do niej jakis stó³ warsztatowy, jakies spawanie, szlifowanie w niej, poprostu taki ma³y gara¿yk.
Natomiast drugi wjazd by³ by jako pomieszczenie przygotowywawcze (kit, podk³ad, szlif podk³adu, czasami jakies niewielkie zaprawki)
Lakierowanie planujê robiæ w warsztacie, gdzie pracujê (kabina).
I takie moje pytanie, jak w temacie co byscie polecili?
Osobiscie wydaje mi sie, ze wiata by³a by lepsza, bo z drewna, mozna ociepliæ z zewn±trz jakims styropianem, ogólnie rozbudowac z przyp³ywem gotówki.
Tak rozmysla³em nad powierzchni±, i s±dzê, ze 7*8m mi wystarczy (czyli dwa pomieszczenia po 7*4m)
Orientuje sie kto¶ jakie sa koszta postawienia takiej wiaty?
Oczywi¶cie nie wchodzi w gre fundament, poniewaz bede to robi³ bez planów - podobno zg³oszenie w gminie takiej wiaty wystarczy.
Proszê o jakies rady.
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-31, 15:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Ja zamierzasz tam spawaæ, u¿ywaæ szlifierek k±towych to raczej drewno odpada.
 

Giezet 
Wys³any: 2009-05-31, 16:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Masz racjê, ale zapomnia³em dopisac, ze planujê to jakos zabezpieczyæ wewnatrz, tzn blacha, lub w jakis inny sposób, zeby to sie nie zapali³o.
Dlatego proszê o :help:
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-05-31, 16:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Giezet napisa³/a:
Osobiscie wydaje mi sie, ze wiata by³a by lepsza, bo z drewna, mozna ociepliæ z zewn±trz jakims styropianem, ogólnie rozbudowac z przyp³ywem gotówki

A nie myslales nad plyta warstwowa?
_________________
Wyrywanie chwastow
 

Ryba 
Wys³any: 2009-05-31, 18:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Zrób sobie 7x5, bêdziersz móg³ swobodnie otworzyæ drzwi (nawet te d³ugie w 3d) i sobie d³ubaæ :cool:
 
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-31, 18:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Drewno nie jestem tanim wyrobem, poza tym nie da siê w 100% drewna zabezpieczyc przed ogniem, mozna jedynie ograniczyc te w³a¶ciwo¶æ.Blaszaka tez mo¿na ociepliæ.
 

Giezet 
Wys³any: 2009-05-31, 21:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Ryba napisa³/a:
Zrób sobie 7x5, bêdziersz móg³ swobodnie otworzyæ drzwi (nawet te d³ugie w 3d) i sobie d³ubaæ :cool:


Ryba, ale czytaj±c Twoj± odpowied¼ wnioskuje, ze masz na my¶li tylko jedna miejscówkê, tak?

przemo1972 napisa³/a:
A nie myslales nad plyta warstwowa?


Kolego móg³ bys trochê rozwinaæ temat?

Do Shalashaska: czyli co, sadzisz, ze blaszak by³ by lepszy?
 

Ryba 
Wys³any: 2009-05-31, 21:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Chodzi mi o zrobienie 2 gara¿y/wiat o wymiarach 7x5.
Ja mam garage o szeroko¶ci co¶ ok 3,5 albo 3,20 i zawsze muszê wje¿d¿aæ na 1 strronê,¿eby móc swobodnie robiæ przy 2 i mnie to wkurza, wiêc je¶li masz mo¿liwo¶æ to rób jak najszerze. 7 m d³ugo¶ci powinno stykn±æ ;)
 
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-31, 21:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Giezet, do takich prac o jakich pisa³e¶ moim skromnym zdaniem wiata czy pomieszczenie wykonane z drewna mija siê z celem i przeznaczeniem.To tak jakby¶ mia³ w stodole spawaæ i ci±æ, itp.I domy¶lam siê ¿e w razie "W" stra¿ po¿arna i inne ekipy mia³y by du¿o to powiedzenia i nie pomog³oby Ci ¿adne zabezbieczenie drewna przed ogniem bo nikt by tego nawet nie wys³ucha³.Najlepsze to by³oby murowane, no ale takiej opcji nie poda³e¶ czyli ja polecam blaszaka.
 

Giezet 
Wys³any: 2009-06-01, 19:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
A gdyby tak wiate od wewn±trz obiæ p³ytami gipsowymi, i na zewn±trz warstwa szpachli?
moze ktos cos podobnego kombinowa³?
By³bym wdzieczny za jakies sugestie.
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-06-01, 19:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Nie znam siê na tym ale normalna konstrukcja to szkielet stalowy z dwuteownika .¦ciany i dach to p³yta warstwowa z rdzeniem wykonanym z pianki poliuretanowej. Efekt taki ¿e pomieszczenie mamy nie palne ,bia³e (nie trzeba malowaæ),ocieplone i wygl±da porz±dnie.Na pierwszy ,,rzut oka,, wygl±da ¿e to mo¿e by¶ drogie ale zwyk³y blaszak musi byæ ocieplony trzeba zrobiæ dach te¿ ociepliæ podbiæ p³ytami pomalowaæ itd.P³yta warstwowa to gotowa ¶ciana ,p³yta warstwowa dachowa to gotowy dach.Trochê siê rozgl±da³em za tymi p³ytami bo czeka mnie wymiana dachu na warsztacie 160m2 i jestem przekonany ¿e to dobry wybór .
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-01, 19:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Giezet ! Ty to musisz byæ bogaty cz³owiek ! P³yta gipsowo kartonowa w nie ogrzewanym pomieszczeniu ? no...... wytrzyma z tydzieñ ,a jak bêdzie zielona to mo¿e 3 tygodnie i od nowa nowa p³yta .... Gips i karton! no sam pomy¶l - ch³onie wilgoæ czy nie ?

I dla was wszystkich tako oto niespodzianka ! Stra¿ Po¿arna najchêtniej dopuszcza do u¿ytkowania dachy i stropy w lakierniach wykonane z drewna !!!
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-01, 19:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
Stra¿ Po¿arna najchêtniej dopuszcza do u¿ytkowania dachy i stropy w lakierniach wykonane z drewna !!!
bo siê lepiej gasi od konstrukcji stalowych :idea:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-01, 20:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
P³yta warstwowa to doskona³y pomys³, a ju¿ najlepszy to uk³ad blacha we³na mineralna blacha ... bo w razie po¿aru ( takiego malutkiego ) tu¿ przy ¶cianie pianka i styropian siê stopi± wewn±trz, a we³na nie ! Ale najtañsza jest p³yta warstwowa blacha 0,8 styropian 15, 20 ,30 , 45 cm i blacha 0,8 kolor w ¶rodku bia³y z zewn±trz do wyboru... najtañszy szary !
A twoje pomieszczenie 7 x 5 jest za ma³e jak chcesz robiæ naprawy blacharskie to pomy¶l o miejscu na jaki¶ stó³ pojemnikach z czê¶ciami które wyjmiesz i zdemontujesz, oraz na szerokie otwierania drzwi przy regulacji. Sugerujê minimum 6 x 9 i to tylko jak nie my¶lisz o ramie naprawczej w takim przypadku 8 x 10.

Dla obiektu o powierzchni wiêkszej ni¿ 25 m2 wymagane jest pozwolenie na budowê a nie zg³oszenie prac budowlanych !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-01, 20:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nie baqo ! tylko jak jest po¿ar to dach drewniany zalany wod± spada na ziemiê i w parê minut kilku stra¿aków opanowuje po¿ar i ... wy³±czaj± syrenkê protokolik i do remizy na piwo ! ... a jak p³onie konstrukcja ze stali i blach to zgasz± w jednym miejscu, a po¿ar.... myk.... pomiêdzy blachami przenosi siê w inne miejsce i temperatura stali powoduje, ¿e konstrukcja hali siê krzywi ( dlatego ten wymóg malowania farbami przeciwogniowymi ) i strach wej¶æ do ¶rodka. Wiêc... ch³opaki wzywaj± posi³ki wszyscy s± wkurzeni bo ju¿ nikt w gminie nie chla piwa i stercz± tam 3 -5 godzin po po¿arze i pilnuj± czy gdzie¶ siê znowu nie zacznie !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-01, 20:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
temperatura stali powoduje,
NIE JESTEM PEWIEN ,ale chyba rozgrzanej stali nie gasi siê sam± wod±. :?: :?: :?: :roll: :roll:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-01, 20:20   Re: Podwójny garaz blaszak, czy wiata?
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
[quote="Giezet"]Witam. Tak sie zastanawia³em, czy wrzucic ten temat do pomocy dla amatorów, czy warsztatu...

Wejd¼ lepiej do "Budowa lakierni" i poczytaj sobie o formalno¶ciach jakie ciê spotkaj± ... Masz tam te¿ koncepcjê ma³ej gotowej blacharni i lakierni jak by¶ doszed³ do wniosku ¿e chcesz to robiæ zawodowo. Mo¿esz sobie wybudowaæ i nie koniecznie od razu wyposa¿aæ ...to z czasem !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-01, 20:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Tak baqo ! to siê gasi proszkiem i to specjalnym jakim¶ D czy E z cyfr± dla dopuszczalnego napiêcia a potem na to piana ! ale jazda taki po¿ar czego nie zniszcz± p³omienie to dobije temperatura, a pó¼niej proszek ( nie do zeskrobania jak siê pali³ ) a na koniec piana, która jak usi±dzie to wszystko p³ywa w mydle ! .... i po dorobku ¿ycia !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-01, 20:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
Tak baqo ! to siê gasi proszkiem i
a z t± wod± na rozgrzan± stal ,to nie chodzi o wytwarzanie siê wodoru. rozmawia³em kiedy¶ ze znajomym stra¿akiem ,ale nie jestem pewien.
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-01, 20:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Kiedy¶ jeden aparat w³o¿y³ grza³kê z akwarium do plastikowego zbiornika z olejem opa³owych ( zima zbiornik na zewn±trz kabina te¿ to pomy¶la³ ¿e ma³e ryzyko ) Poniewa¿ olej opa³owy jest trudno zapalny w niskiej temp to ch³op pomy¶la³ ¿e nic siê nie stanie. I nic by siê nie sta³o gdyby ta grza³ka by³a w oleju ale olej u ubywa³o i ubywa³o 20 - 30 litrów z ka¿dym cyklem pracy kabiny ... gorza³eczka siê ods³oni³a rozgrza³a upali³a i bêc na dno ... wypali³a dziurkê w zbiorniku olej wla³ siê do kabiny po podstaw± stalow± ju¿ siê delikatnie pali³ a tu 50 st C ) i wtedy bach !

Po wszystkim trzepanie ka¿dego papierka ga¶nicy pozwolenia dopuszczalnych odleg³o¶ci... i go¶æ dosta³ 3 lata za sprowadzenie zagro¿enia dla zdrowia i ¿ycia oraz nara¿enie na znacz±ce straty materialne. 2001 rok ... to chyba ju¿ wyszed³ !

Nic tylko olewaæ te przepisy !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-01, 20:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Noooooo a¿ tak dalece i wnikliwie to moja wiedza nie siêga ! Wiem tyle ile mi wyja¶ni spec. od zabezpieczeñ po¿arowych przy ka¿dym uzgodnieniu dokumentacji i tyle ile siê dowiem jak co¶ siê spali ( co¶ = lakiernia ) i jak jecha³em w miejsca po¿aru jako doradca w zakresie budowy sposobu dzia³ania urz±dzeñ ! .... raz nawet jako dostawca urz±dzenia które siê sfajczy³o !!! ... ale to by³o na szczê¶cie dla mnie bezsensowne podpalenie ( uczeñ zrobi³ sobie miotacz ognia z pistoletu i nitro .... bez mózg ! ) ale strachy siê najad³em jako projektant i dostawca urz±dzeñ !!!

Dlatego dzi¶ siê w¶ciekam jak kto¶ olewa wielkim sikiem wszelkie przepisy bezpieczeñstwa u¿ytkowego !.... i mówi ALE JA NIE MAM KASY !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-06-02, 12:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Czy mo¿na co¶ wogóle postawiæ bez ¿adnych pozwolen i zg³oszeñ?
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-06-02, 13:20   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Klocka ^^

a tak pozatym...
http://mieszkam.gratka.pl...pozwolenia.html

http://www.muratordom.pl/..._,6479_3363.htm

http://www.um.oswiecim.pl.../rewolucja.html

http://dziennik.dziennikb...w&View=n&Cat=pp
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime