Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
barczystyg 
Wys³any: 2009-02-06, 20:10   szpachla
0
UP DOWN


Posty: 30
Sk±d: warszawa
mam pytanie zwi±zane ze szpachla , co robicie po szlifowaniu czy tylko j± przedmuchujecie czy co¶ jeszcze? :help:
chodzi o przygotowanie (oczyszczenie) pod³o¿a szpachli przed po³o¿eniem podk³adu
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-06, 21:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Wydmuchaæ z dziurek, rys, (tu wypada zapodaæ wykonczeniówke na zapchanie takowych) , przemyæ (moze byc bena extrakcyjna) zmywacz silikonu i podk³ad.
_________________
Bart
 
 

barczystyg 
Wys³any: 2009-02-06, 21:21   
0
UP DOWN


Posty: 30
Sk±d: warszawa
u¿ywa³em zmywacza i ba³em siê , ¿e mo¿e przedobrzy³em :D , dziêki Meb ;)
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-02-06, 21:43   
0
UP DOWN

Posty: 349
wystarczy przedmuchaæ i umyæ benzyn± ekstrakcyjn±. podk³adem zalejesz ma³e dziurki a te wiêksze powiniene¶ poci±gn±æ wykoñczeniówk±. je¶li æi siê nie chce to mo¿esz to zrobiæ po wyschniêciu podk³adu ale lepiej przed
 

Ryba 
Wys³any: 2009-02-07, 19:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
A ja mam inne pytanie.
Czy jesli np wype³niamy jaki¶ wiêkszy ubytek i 1 krotne na³o¿enie nie wystarcza - nie mam jueszcze czwego szlifowaæ; dalej jest do³ek, to co wtedy:
- czekamy, a¿ zachnie nak³adamy 2 warstwê
albo
-po wyschniêciu szlifujemy jako tako to co jest i dopiero nak³adamy 2 warstwe ??

A mo¿e jeszcze inaczej ?
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-07, 19:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Ryba napisa³/a:

-po wyschniêciu szlifujemy jako tako to co jest i dopiero nak³adamy 2 warstwe ??

A mo¿e jeszcze inaczej ?

Tak i cierpliwo¶æ.NIe nak³adaæ grubo lakieru.
 

£ukasz79 
Wys³any: 2009-02-07, 20:30   
0
UP DOWN

Posty: 57
No-limit napisa³/a:
NIe nak³adaæ grubo lakieru

???? :D
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-07, 21:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
£ukasz79 napisa³/a:
No-limit napisa³/a:
NIe nak³adaæ grubo lakieru

???? :D

Chodzi³o mi o to,¿e lepiej po³o¿yæ piêrwsz± warstwê i poczekaæ a¿ podeschnie,a nie laæ na mokr±.Niektórym wydaje siê,¿e jak grubo po³o¿± lakier to zakryj± wszelkie wady pod³o¿a.
I nie szlifujemy"jako tako".
 

Ryba 
Wys³any: 2009-02-07, 22:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ej, ale a mowie o szpchli a nie o lakierze ! :help: ^^
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-07, 23:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Ryba napisa³/a:
A ja mam inne pytanie.
Czy jesli np wype³niamy jaki¶ wiêkszy ubytek i 1 krotne na³o¿enie nie wystarcza - nie mam jueszcze czwego szlifowaæ; dalej jest do³ek, to co wtedy:
- czekamy, a¿ zachnie nak³adamy 2 warstwê
albo
-po wyschniêciu szlifujemy jako tako to co jest i dopiero nak³adamy 2 warstwe ??

A mo¿e jeszcze inaczej ?


S± dwie szko³y;nie moja szko³a:-nie czekaæ na ca³kowite "zaschniêcie" i na³o¿yæ drobniejsz±;
- " " " " przeszlifowaæ i j.w..
 

jackie01
Wys³any: 2009-05-15, 21:05   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam,

mam pytanie - jak szybko mozna lakierowac szpachle? Nie chce aby sie zapadla pod lakierem co widizlaem juz nie raz :/
 

mebArth 
Wys³any: 2009-05-17, 14:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
jackie01 napisa³/a:
Witam,

mam pytanie - jak szybko mozna lakierowac szpachle? Nie chce aby sie zapadla pod lakierem co widizlaem juz nie raz :/


Jak sie zapas³a/siad³a to nei wina lakierowania tylko wina obróbki i materia³u czyli guwnianej szpachli i lakiernika.
_________________
Bart
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-05-19, 12:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
jackie01 napisa³/a:
Witam,

mam pytanie - jak szybko mozna lakierowac szpachle? Nie chce aby sie zapadla pod lakierem co widizlaem juz nie raz :/

Szpachli nie lakieruje sie :shock: -trzeba po³o¿yæ podk³ad wype³niaj±cy pod lakier.
 

ferarri325
Wys³any: 2009-06-07, 12:17   
0
UP DOWN

Posty: 18
ja polecam robic tak± technik± czyli ze w zaleznosci od rodzaju miejsca szpachlowania lbu dziury czy tam glebokosci najlepiej odtlusciæ benzyn± ekstrakcyjn± przed szpachlowaniem a optem nalozyc dwal lub 3 razy cienko szpachle w³óknist± zaleznosci glebokosci miejsca szpachlowania ale bez wycierania dopiero ostatnio warstwê wytrzec i nodtluscic jeszcze raz i nalozyc dwie lub 3 warstwy cienkie szpachli zwyklej wykoñczeniowej najlepsza biala z DYNY lub UPOL tylko ze kazd± warstwe polozyc bez wycierania dopiero ostatni± wycierac zapewniam ze wtedy nie wychodz± dziurki szpachla sie nie zapada i jest mniej tarcia i oszczêdno¶c materialu :spoko:
 

gola 
Wys³any: 2009-06-07, 13:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
ferarri325 napisa³/a:
...nalozyc dwal lub 3 razy cienko szpachle w³óknist± zaleznosci glebokosci miejsca szpachlowania ale bez wycierania dopiero ostatnio warstwê wytrzec i nodtluscic jeszcze raz i nalozyc dwie lub 3 warstwy cienkie szpachli zwyklej wykoñczeniowej najlepsza biala z DYNY lub UPOL tylko ze kazd± warstwe polozyc bez wycierania dopiero ostatni± wycierac zapewniam ze wtedy nie wychodz± dziurki szpachla sie nie zapada i jest mniej tarcia i oszczêdno¶c materialu :spoko:

piszesz o szpachlowaniu na grubosc 1 cm czy jak?,bo nie wyobrazam sobie takiego szpachlowania bo dobrym blacharzu,ale po kowalu to i owszem :D
 

ferarri325
Wys³any: 2009-06-07, 14:55   
0
UP DOWN

Posty: 18
pisze wyraznie cienk± warstwe nie 1 cm bo by zsiadla dajesz bardzo cienkie warstwy np wlknist± takie cienkie zeby przebija³o lekko miejsce gdzie jest szpachlowane no moze przesadzilem ale bardzo cienko jak bym walnol 1 cm bo by byla makabra nie dosc ze by szybko pekla to jeszcze dziura by wyszla
 

gola 
Wys³any: 2009-06-07, 15:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
ferarri325 napisa³/a:
pisze wyraznie cienk± warstwe nie 1 cm bo by zsiadla dajesz bardzo cienkie warstwy np wlknist± takie cienkie zeby przebija³o lekko miejsce gdzie jest szpachlowane no moze przesadzilem ale bardzo cienko jak bym walnol 1 cm bo by byla makabra nie dosc ze by szybko pekla to jeszcze dziura by wyszla

ale mnie chodzilo o to,ze raz-nie uzywam szpachli z wloknem na metal,dwa daje tylko raz cienko na naprawiane miejsce i po oszlifowaniu podklad akrylowy.
Ale tak jak pisalem,moze tobie kowale klepia,nie wiem...
 

ferarri325
Wys³any: 2009-06-07, 16:52   
0
UP DOWN

Posty: 18
nie chodzi mi o to ze na male wyklepane miejsce daje sie tak szpachle tylko jezeli jest duza latka to w taki sposob robie
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group