Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
klimeq 
Wys³any: 2009-05-24, 22:39   Likwidacja zacieków
0
UP DOWN

Posty: 98
Sk±d: Stryków
Witam
Wczoraj wieczorkiem polakierowalismy busa przy s³abym ¶wietle i niestety okazalo sie ze w jednym miejscu pojawily sie zacieki i to do¶æ rzucaj±ce sie w oczy. Autko nie bylo jeszcze polerowane i moje pytanie jest takie. Czy da sie te zacieku susn±æ przy polerowaniu jezeli zmatuje ca³o¶æ 2500 AQUA i wypoleruje to pó¼niej G3 na miêkkiej g±bce?? czy trzeba to zrobic jakos inaczej??
 
 

gola 
Wys³any: 2009-05-24, 22:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
czym lakierowales,akrylem czy dwu warstwowka.Jezeli to pierwsze to ciezko bedzie (wszystko zalezne od wielkosci i grubosci zacieku) ale nie jest powiedziane ze sie nie da.
Pozostaw do dobrego wyschniecia,jezeli duzy zaciek,to go zaszpachluj delikatnie i po wyschnieciu szpachli jazda P1000,P1500 i popraw P2000 i polerka.
 

klimeq 
Wys³any: 2009-05-25, 19:45   
0
UP DOWN

Posty: 98
Sk±d: Stryków
byla baza i pó¼niej klar ale polecia³ tylko klar. a jeszcze jedno pytanie czy gêsto¶æ klaru i rozmiar dyszy pistoletu ma jakis zwi±zek ze "skórk± pomarañczy"?? czy to tylko kwestia temperatury i praktyki jak± posiada lakiernik?? bo ostatnio malowalismy tez stara akrylem na powietrzu i po tej stronie co intensywnie swiecilo s³oñce nie ma takiej "pomarañczy" ja na tej stronie co byla malowana w ciemiu
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-05-25, 20:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Co do pomarañczy to gêstosc, cisnienie, i lakiernik. Dobry lakiernik i w 5 stopniach rozleje lakier i NIE ZLEJE. Lepiej jest wiadomo, malowac na ciep³ym aucie ciep³ym materia³em a nie a mrozie ale w tym przypadku STARA trzeba pozmieniaæ ustawienia i rekê.
_________________
Bart
 
 

klimeq 
Wys³any: 2009-05-25, 20:15   
0
UP DOWN

Posty: 98
Sk±d: Stryków
stara nie ja malowalem tylko tata i wyszlo idealnie zacieków nie lakier jest po³o¿ony kozacko;];] tylko ta pomarañcza wyszla troche po tej stronie co w cieniu byla to najwyzej ustawienia trzeba pozmieniac. Ale przyznam sie ze na busie ja zaciek zrobilem:D:D bo troche ciemno bylo w tej czesci garazu ale jak na pierwszy raz to jeden ma³y zaciek to chyba nie jest zle. A jakiepowinno byc cisnienie do bazy i klaru na pistolet z dysza 1.3??
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-05-26, 20:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Panowie, a czy ktos probowal na zacieki cos takiego?

fot1.jpg
Plik ¶ci±gniêto 177 raz(y) 88.8 KB

 

gola 
Wys³any: 2009-05-26, 21:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
przemo1972 napisa³/a:
Panowie, a czy ktos probowal na zacieki cos takiego?

kawalek raszpli blacharskiej ;) .Fajna rzecz na zacieki,ale warunek-bardzo dobrze wyschniety bezbarwny.Papierem sciernym dasz rade zebrac zaciek na lakierze jednodniowym,tym urzadzeniem mozesz narobic szod ;)
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-05-26, 22:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
gola napisa³/a:
.Fajna rzecz na zacieki,ale warunek-bardzo dobrze wyschniety bezbarwny

To fakt
_________________
Wyrywanie chwastow
 

ferarri325
Wys³any: 2009-06-07, 12:07   
0
UP DOWN

Posty: 18
ja jak kasowalem zaciek to lecialem na kostce styropianowej (miêkkiej) papierem 2000 lub 3000 zalezy od grubosci zacieku lub jezeli jest maly i jest w mlaym miejscu to na grzybku takim jak sie syfy kasuje ale i tak kazde kato ryzyko ze sie przetrze a wtedy zapylka
 

jacol
Wys³any: 2009-06-08, 23:03   
0
UP DOWN

Posty: 21
szpachlówka nitro+ papier 1500 + papier 2000 + G3.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group