Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
nonam3k
Wys³any: 2009-06-19, 21:26   Jakim cisnieniem malowac ?
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam. Ostatnio oddalem samochód do znajomego lakiernika , ktory mial mi pomalwoac auto. Gosciu polakierowal mi samochód na niskim cisnieniu 2-3 bary i zamiast koloru czarnego ( ktory w sloncu ma sie mienic na kolor sliwkowy ) wyszedl calkiem czarny . Z tej samej puszki pomalowalem sobie sam w garazu inny element ( wyskim cisnieniem 4-6 bara ) i wyszedl mi calkiem inny kolor ( jak na element padal cien byl czarny , a tam gdzie slonce sliwkowy ) .

Moje pytanie brzmi ( czy z jeden puszki farby moga wyjsc dwa kolory ? )

Na moim elemencie wyszedl taki jak na zdjeciach ponizej ( kolor rubinschwarz metalik ) A na samochodzie lakiernikowi wyszedl czarny. CZy to jest ewidentna wina lakkiernika ?

Bede bardzo wdzieczny za szybka odpowiedziec od PRAWDZIWYCH FACHOWCÓW.


 

baqo 
Wys³any: 2009-06-19, 21:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mo¿e nie zamieszali¶cie przed u¿yciem :?:
 
 

nonam3k
Wys³any: 2009-06-19, 21:35   
0
UP DOWN

Posty: 3
baqo, LAkiernik mowil ze mieszal . Jak mu pokaza³em element ktory sam pomalwoalem ( reszta lakieru ktory mu pozostal) to powiedzial ze to nie mozliwe, ze cos musialem dodac do tego lakieru , poniewaz moj element calkiem innaczej wyglada. A nic do tego lakieru nie dodalem . Moj element jest bardzo zblizony do zdjec ktore zamiescilem , a jego samochód wyszedl prawie jak czarna smo³a.
 

berag1 
Wys³any: 2009-06-20, 09:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Jest to kolor o symbolu S23 i nale¿y do grupy kolorów czarnych marki BMW, co prawda w sk³ad wchodzi fiolet, wi¶nia i per³a czerwona, ale kolorem podstawowym który wchodzi w sk³ad receptury jest czarny i wchodzi go najwiêcej, tak ¿e nie ma innej mo¿liwo¶ci ¿eby ten kolorek wyszed³ tak jak na powy¿szych fotkach.
Kolorki na powy¿szych autach to byæ mo¿e-BROKATROT, VIOLETTROT,ZYCLAMROT,DARK BURGUND,CANYONROT,MORAROT,MAHAGONI (zdaje mi siê ¿e ,, schwarz,, w jêzyku niemieckim znaczy czarny)
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-06-20, 10:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cisnieniem mozna zmienic kolor ale nieznacznie. MOzna utopiæ ziarno lub je wyostrzyæ zciemnic lub rozja¶niæ.
_________________
Bart
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-20, 11:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
nonam3k napisa³/a:
baqo, LAkiernik mowil ze mieszal . Jak mu pokaza³em element ktory sam pomalwoalem ( reszta lakieru ktory mu pozostal) to powiedzial ze to nie mozliwe, ze cos musialem dodac do tego lakieru , poniewaz moj element calkiem innaczej wyglada. A nic do tego lakieru nie dodalem . Moj element jest bardzo zblizony do zdjec ktore zamiescilem , a jego samochód wyszedl prawie jak czarna smo³a.


Zaprószy³ na vs7,bo pewnie ba³ siê,Ze mu zabraknie bazy/Vs7 to czarne pod³o¿e/ ^^ ,Albo za bardzo rozcieñczy³ lakier.
 

supermati1 
Wys³any: 2009-06-20, 11:33   
0
UP DOWN


Posty: 4
Sk±d: Kielce
Móg³ te¿ zabardzo dolaæ i utopi³o t± per³e która by³a odpowiedzialna o flopa który robi³ z lakieru ¶liwke .
_________________

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime