Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
wino
Wys³any: 2009-06-19, 22:42   Lakier nie chce schn±c
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam mam pewien problem.

Temat mo¿e trochê z innej beczki ale my¶lê ze pomo¿ecie

Otó¿ zabra³em siê za lakierowanie amortyzatora od roweru, uprzednio na amortyzator naklei³em naklejki które mia³y go pokrywaæ. Naklejki wraz z amortyzatorem mia³y zostaæ polakierowane lakierem bezbarwnym. Jako ze wiadomo amortyzator to nie samochód a wiêc piêknie nie musi byæ kupi³em lakier w puszce a nastêpnie odt³u¶ci³em wszystko acetonem.
I tu zacz±³ siê problem bo okaza³o siê ze aceton zawiera³ perfum który by³ do niego dodany po to ¿eby tak nie ¶mierdzia³, dodam ze jest to aceton do paznokci. No i teraz zrobi³a siê taka kaszana ze ten lakier który po³o¿y³em nie chce przez to wymieszanie z perfumem wyschn±æ.
Dla pewno¶ci pokry³em lakierem stara puszkê i wszystko ³adnie wysch³o w 20 min a amortyzator wisi ju¿ oko³o 10 godz i nadal ca³y siê klei. Logicznie my¶l±c móg³bym go przetrzeæ nitrem ¿eby rozpu¶ciæ lakier ale wtedy i by naklejki tez rozpu¶ci³o a wiec to odpada. Zmatowanie tez odpada bo naklejki siê wszystkie poodklejaj±. No i wiêcej pomys³ów nie mam.

Ma kto¶ jak±¶ rade jak zdzia³aæ ¿eby to jako¶ wysch³o czy co¶ ?? lub ¿eby pozbyæ siê tej klej±cej warstwy ??
 

malarz
Wys³any: 2009-06-19, 22:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
odpowied¼ ju¿ znasz - nitro
albo wk³adaj do piekarnika na 60 stopni, mo¿e siê ususzy :/
 

wino
Wys³any: 2009-06-19, 23:07   
0
UP DOWN

Posty: 3
heheh albo mogê ewentualnie wszystkie naklejki powywalaæ, ale za bardzo mi siê to wszystko nie u¶miecha bo jest na amorze 80 osobno na³o¿onych naklejek.
 

maciejowski
Wys³any: 2009-06-20, 00:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
...
 

wino
Wys³any: 2009-06-20, 11:16   
0
UP DOWN

Posty: 3
malarz, Dziêki za pomoc. Wsadzi³em do piekarnika na 100*C i na pocz±tku siê wystraszy³em bo wszystko siê nieziemsko klei³o ale po 20 min wystyg³o i ³adnie stwardnia³o.
 

malarz
Wys³any: 2009-06-21, 23:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
nie ma sprawy ;) ja te¿ tak raz suszy³em plastiki, tyle ¿e u mnie lakier by³ OK a jedynie cholernie zale¿a³o mi na czasie :D
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group