Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
liczi
Wys³any: 2009-07-02, 19:06   usuwanie starego lakieru, szpachli.....
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam,

Ostatnio wszed³em w posiadanie/zupe³nie przypadkowo/ samochodu, który zawsze mi siê podoba³ ale wymaga trochê pracy...
Jako, ¿e s± wakacje i mam trochê wolnego czasu zacz±³em przy nim grzebaæ, naprawiaæ, odkrêcaæ(tu sobie daje radê) i stwierdzi³em,¿e trochê go od¶wie¿ê...i tu pytanie do Was:
- jak usun±æ stary lakier - wiertara, szlifierka?? - chemia i piaskowanie raczej odpada
-jakie ¶cierniwo - papier ¶cierny P....???, szczotki druciane - jakie??
i itp....

nie wiem jak to wyjdzie, ale chcia³bym to zrobic samemu ewentualnie z koleg±, wiêc za wszystkie podpowiedzi, wskazówki z góry dziêki.

ps:dodam tylko,¿e auto ma w miare ¶wierzy lakier , ale jest tak pomalowane, zaszpachlowane, ¿e zrobiê to napewno lepiej...(a przynajmniej chce spróbowaæ) :)

pozdrawiam.
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-02, 19:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
W jakim celu chcesz usuwaæ lakier ?
W miejscach gdzie wychodzi rdza, albo s± jakie¶ b±ble to szczotka druciana na fleksa lub wiertarkê.
A w miejscach gdzie jest ³adna blach to tylko zmatowaæ papierkiem ¶ciernym i na taki zmatowany nak³adaæ lakier. No chyba ¿e zmiana koloru, to mo¿na daæ podk³ad.

Jak gdzie¶ musisz nak³adaæ szpachel to szlifierka oscylacyjna z papierkiem powiedzmy 800 a zmatowaæ wodnym, ja matuje 900 wodn±.
 

liczi
Wys³any: 2009-07-02, 19:25   
0
UP DOWN

Posty: 3
chce usun±æ bo jest brzydko pomalowany (tu ja¶niej , tam ciemniej), ma nadkola zrobione z tworzywa sztucznego zaszpachlowane w b³otniki, widoczne s± miejsca gdzie widaæ inny(chyba oryginalny) lakier a w³a¶nie chce go zbi¿yæ do orygina³u :)

jaki do ¶cierania najlepiej papier za³ozyæ na wiertarkê???

a kolor, owszem chce zmieniæ z niebieskiego na bia³y.
 

liczi
Wys³any: 2009-07-02, 19:49   
0
UP DOWN

Posty: 3
no pro¶ba jest!!! - jutro chce zacz±æ ( a nie mam neta 24H )
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-02, 20:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
No to jak s± takie cuda, to tylko wiertarka albo fleks ze szczotk± drucian±. I jechaæ do blachy tam gdzie jest ten szpachel nawalony, aby uzyskaæ jaki¶ profil.
No chyba ¿e jest pogiête, wiêc lepiej bêdzie kupiæ nowe elementy (znaczy siê z rozbiórki, takie elementy jak b³otniki.

Co do papieru na wiertarce to kiepsko to widzê.
Szlifierka oscylacyjna mysi byæ i nie ma bata. 40 z³ w tesco, no chyba ¿e co¶ lepszego chcesz to bym poleca³ mimo¶rodow± metabo (okr±g³a tarcza) ok 300 z³. Ja jestem z niej bardzo zadowolony.
 

Bodzio 
Wys³any: 2009-07-02, 22:40   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
liczi, Daj jakie¶ fotki tego co chcesz robiæ
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group